1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aiptasia Anemon Nedir

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 20 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aiptasia Anemon Nedir diye bakarsak, deniz akvaryumu zararlısı, aiptasia yok etmek gereken ve aynı zamanda diğer trppical mercan türlerini yakabilecek azgın bir anemon olduğunu görürüz. Aiptasia Anemon diğer türdaşları gibi hareket edebilen ve yer değiştirebilen bir anemon türüdür. Bu açıdan bazen mücadele aşamasında Aiptasia Anemon bulunan oyukların kapatılması uygulaması kullanılır. Bu uygulamada oyuğun hiçbir çıkış noktası olmamalıdır. Aksi halde Aiptasia Anemon yaşamaya devam eder. Konumuzda Aiptasia Anemon yapısını daha çok ön plana çıkarmaya çalışacağız. Yerli bir anemon türü olduğu ifade ediliyor olsa da tropical ithal kayalarda da görüldüğünden bu ifade belirsizlik kazanır.

Aiptasia Anemon Taban Kısmı:

Fotoğrafta görüldüğü gibi Aiptasia Anemon alt kısmı tıpkı tüm anemon türleriyle benzerlik göstermektedir. Bu noktada asıl dikkat edilmesi gereken su içinde parçalandığında Aiptasia Anemon türünün daha da akvaryuma yayılıyor olmasıdır. İlginçtir ki diğer beslediğimiz anemon türleri bu durum karşısında büyük oranda ölümle tanışmaktadır. Aiptasia Anemon türünün ve nedir sorusunun temel yanıtı son derece agresif ve azgın bir anemon türü olduğudur.

Aiptasia Anemon ilginçtir ki yine bazı ortamı sardığı akvaryumlarda görenler tarafında ilgi çeken ve beğenilen bir olgu oluyor. Tabii bu beğeni noktasında olanlar genel olarak deniz akvaryumu hobisine uzak olanlar oluyor ne yazık ki. Beğeni noktası veya değil ama mücadele etmemiz gereken bir Aiptasia Anemon türü olduğuna şüphe yok.

Düzenleme: 16 Ağustos 2015
    muratmuratt ve Pennywise bunu beğendi.
  2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Cevap: Aiptasia Anemon Nedir

Bende tuzlu suyum olsun, aiptasia anemon tarlalarım olsun diyenlerdendim :D Ama artık aynı fikirde değilim elbette ;)

muratmuratt bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bankadaki akvaryumu bir görsen şaşırırsın Erman. 400 kg kayalar Aiptasia anemon yüzünden görünmüyor. Görenlerin de en çok dikkatini çeken ve beğendiği canlı konumunda. Tabii bilmeden.:)

muratmuratt bunu beğendi.
  4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Abi sen ordan bir parça aiptasia al da bana gönder. Bizde balık beslemek için beğeniyoruz ama ne hikmetse isteyene gelmiyor.

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Chelmon için mi Halıl? :)

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Evet ya namusuza hiçbir şey yediremedim.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Chelmon için ise mücadeleye devam. Almadan söyledik hazır ol diye. Yok öyle artemia çıkarmaya uğraşmak zor vs. :ay:
    Evin mutfağına da bak ara sıra bu ner diye.:)

8. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Beta glukan içeren tatlı su yemleri var ps kaliteli ise bi atın derim kokulu yem oldugu için gelir bence..:)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kartal tarama da dene belli mi olur. Ama o kadar az verki denemek için koklat adeta. Yiyorsa artır yemi. Sen parçalayıp iyice ezme, daha kalın parça halinde yap. Güçlü yem çünkü ps vs iptal olur 2-3 saat.

[video=dailymotion;xi2tux]http://www.dailymotion.com/video/xi2tux_beslemek_animals?search_algo=1[/video]

10. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Deniyeceğim bakalım ne olacak ? Yarın iş çıkışı Mudanya ya gideceğim canlı midye bulabilirsem alacağım.

11. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Beni dinlemedin Halil abi. Dediğimi yapsaydın şimdi nasıl yiyordu yemi! ;)

12. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Görkem kerameti 10-20 lira verip gönderecektin de Bursa da vardır diye aradım.

13. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Emeğine sağlık Temel'im, gene güzel akıcı bir makale olmuş.

Görkem nedir bu önerin? Bu aralar bende bir tane öldürmek istiyorum...:)

14. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Kum midyesi abi Görkem önerdi ama Bursa'da bulurum diye aradım bulamadım. Galiba sadece macro marketlerde var.

15. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Çöp Kutusu Gibi Birşey Nefret Ediyorum Bu Canlıdan Onun Yüzünden 800 Lt'ye Reset Attık :can:

Adeta Aiptasia akvaryumu Olmuştu Neredeyse 4000000000 Tane Vardı :D

16. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    İlgimi çekdi konuları okurken bu canlı nedir ne değildir derken böyle bir video buldum Aiptasia yakıyomuş:)

TencoMelih, Erdem., veysel ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  17. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Çıksarın aiptasyalı kayayı akvaryumdan üzerine şırınganın ucu ile kaynar su fışkırtın sonrada kayayı akvaryum dan aldığınız bir maşrafa su ile durulayın geçmiş olsun hiç bir şey kalmaz tecrübeyle sabittir.

18. serhat_reef

serhat_reef

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    serhat gök
    Lazer le yakan varmış

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş