1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akdeniz deniz tavşanı (Nudibranch)

Başlığı 'Tridacna ve Diğer Yumuşakçalar' kategorisinde Salih tarafından 31 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Salih

Salih

İsim:
    Salih Tayfun YILMAZ
    Selam arkadaşlar,

Bugün akdeniz deki dalışımda rastladığım bu sevimli arkadaş akvaryumda sevimli şekilde durumu yoksa zararlı mıdır?

20150731_213644.jpg

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 31 Temmuz 2015
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    4-5 çeşidinden besledim zararını görmedim. Deniz tavşanlarını zararsız olarak biliyorum...

3. Salih

Salih

İsim:
    Salih Tayfun YILMAZ
    Daha önce hiç görmedim yaklaşık 20 yıldır dalarım ilk defa rastladım hayran kaldım şimdilik sumpa koydum zararsizsa tanka ekleyim

4. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Deniz tavşanları çok iyi kamufle olurlar görmemeniz normal zararı olduğunu duymadım....

5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Her tür için değil ama birçok türünü zararlı olarak biliyorum. Zoaları yiyebilir.

Erdo15 bunu beğendi.
  6. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Levent abi haklı her türü olmasada özellikle çoğu deniz sungerlerini yiyerek beslenirler eğer portalda araştırma yaparsanız bazı deniz tavsanlarının zoalari yeyip bitirdiklerini göre bilirsiniz.

vicia ervillia bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Herkesin akvaryumunda zoa yok ki...;)

8. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Örneğin benim :D ,hele birde akvaryumda açmasın aman allahım hayatının hatasını yapar :koptum: (Fransada gelecek olanlarda Polip var resmini konuma atarım ;))

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş