1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akdeniz suyu-Deniz Akvaryumu Bilgileri

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde many4x tarafından 27 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez
    Akdeniz suyu ile deniz akvaryumu kurmak düşüncem var. Isparta'da ikamet etmekteyim. Antalya 1 saat civarında, düşüncem söyle, nasıl olur bilmiyorum ama gitsem gelsem 2 saat dönüş yaptım desem... hadi 30 dk yani ortalama 2.30 saat te tank ta. Fakat bu suyu bu kadar zaman bekletmemde bir sıkıntı olur mu veya maksimum be kadar zaman da tanka girmesi lazım?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akdeniz suyu-Deniz Akvaryumu Bilgileri

3-5 saat suyun beklemesiyle sıkıntı olmaz. Doğal su için akvaryum genel yapısı hazırsa ve su geldiğinde sistem çalıştırılabilir şekilde hazır olursa iyi olur.

3. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez
    Peki Temel abi bunu yeni kurulum yaptıgım tank için düşünmüştüm yapı olarak neler gerekli yani ben su sekilde düşündüm arkadasım canlıları aldı tanktan bende %40-%50 civarında bir su degisimi yapayım diye düşünüyordum veya o tank şimdi R/O cihazıyla kurulduğu için bir sıkıntı yaratırmı acaba

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yapı dediğim suyu alıp geldiğinde sump sistemi, protein skimmeri, akıntı motorlarının hazır olması. Ro cihazı ile kurulduğu için sorun yaratacağını sanmıyorum. Önemli olan akvaryumun genel sistem olarak hazır olması.

5. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez
    Anlaşıldı Temel, abi haftaya gidip gelecem ama suyu nerden doldurduğum falan önemli mi yani kıyıdan veya açıktan?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Nereden aldığına bağlı biraz da. Kıyı ama çok temiz bir kayalık olur alınır, değil ise açıktan almak daha akıllıca. Sisteme bağlı Protein skimmer gücü dahi su aldığın yer konusunda önemlidir. Zayıf bir ps varsa mümkün olan en temiz yerden, daha güçlü bir ps varsa esneme olabilir.

7. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez
    Bugun araştırdım bu konuyu suyu Antalya Kumluca taraflarından olimpos diye bir kısım var oradan getirecez ama şimdi getirme zamanımız 1.30 saat daha uzadı yani 2.30 saat ortalama 4 saatte uzadı inşallah sorun olmaz.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Dayanır o kadar, su da çalkalanır yolda bol bir şey olmaz. Zaten akvaryum ortamında sistemdeki ekipmanlar ile çalışacak bir süre, su toparlar kendine gelir. Tuzluluk ne oranda o civarlarda acaba?

9. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Tuzluluk için bir şey söyleyemem ama olimpostan su alabiliyorsanız çok şanslısınız. Mükemmel bir yer, caretta carettalara selamlarımı iletin. Bildiğim kadarıyla bir kaç nehirin döküldüğü bölge Akdeniz'in nispeten tuz yoğunluğu düşük olan bölgelerindendir diye tahmin ediyorum.

10. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez
    Burak abi tuzlulugu oraya geçtiğimde ölçmeyi düşünüyordum tam olarak bende bilmiyorum olimpos olmasının sebebi suyun temız olması yüzünden birazda tekne ile açılacak arkadas yani açıktan dolduracaz suyu aldıktan sonraki deneyimler tuzluluk oranı durumunu sizlere bildiririm buradan

11. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez
    Su tanka girdi bugun degerleri ölçüp ekledim ama degerler alt tarafta

Tuzluluk : 1030
    Ph :8.4
    No2: 0.01
    Nh4: 0.05
    No3: 0.05