1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aklımdaki Sorular Videolu

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Ethem Avcı tarafından 23 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Ethem Avcı

Ethem Avcı

İsim:
    ethem avcı
    Herkese Merhaba akvaryumportali üyeleri. Öncelikle ben aranıza yeni katıldım.
    Katılmamdaki amacım ise Sarı prenses hobisine başlamış olmamdır.
    1 ay önce 5 iceman ve 5 sarı prenses olmak üzere 10 tane 2-3-4-5-6 cm arasında balık aldım.
    1 ay geçti 3-4 iceman 'im Ki boyutlarıda 4 5 6 cm arası bunlar akvaryumda kayaların diblerine giderek kumları kazıp cam gözükecek şekilde kendilerine yuva yapıyorlar. İnternetten araştırdığıma göre yuva yapanlar erkek oluyormuş. Cinsiyetlerini bilmiyorum çünkü büyük bir kepçe henüz almadım ve balıkları yakalayamıyorum :) Anüs Vent kontrolü yapamıyorum ama Birazda baktığıma göre pek bişe göremiyorum :S Şimdi Sorularım şu şekilde
    Erkek cikletlerin Davranışları nasıldır Sadece erkekler çiftleşmeden öncemi yuva yaparlar?Dişiler Çiftleştikten sonramı yuva yaparlar?
    4 5 6 cm arasındaki balıklarım bu boyutlarda çiftleşebilir ve yavru verebilirlermi?
    Cinsiyetlerini tam anlayabilmek için neler yapmam lazım.
    Birde balıklarımda şöyle bi sorun var pek hareketli değiller.
    Kayaların altında gizleniyorlar veya suyun üstüne çıksalar bile hareket etmeden sabit duruyorlar nerdeyse.
    Yem attığımda yeme saldırıyorlar o konuda bi sıkıntı yok ama onun haricinde hareketleri Çok az.
    Akvaryumum 84 litre .
    Hasta doktora gittiğinde ağrısı sızısı geçer misali Videodada Biraz canlandılar ama Bu günün çok az zamanında oluyor . Genelde Hep Durgunlar.

TencoMelih bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz.
    öncelikle ciklet beslemek için 84 lt az o hacimde rahat hareketli olmazlar, bunlarda erkek kendini belli eder yuva yapan kumları oyan bölge tutan erkektir ilerleyen dönemlerde kendini beli edecektir...:)

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş