1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aksu Reef Akvaryum Kurulumu ve Gelişimi

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde harfuzmani tarafından 26 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Aynen abi kur vs daha da zorlaştırmış maalesef.
    Zamanında su değiştirme işlemini bitirmeseydim demişsin şu konuyu biraz açar mısın?
    Merak ettim şimdi tankı nasıl idare ediyorsun. Ben zamanında tuza vs o su değişimlerinden dolayı bayağı bir harcama yapmıştım herkes gibi.

2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Erdem büyük tanklara geçtikten ve sonrasında hobide de belli bir yol kat ettikten sonra su değişimlerinin gereksiz olduğuna kanaat getirmiştim.Bu yüzden çok nadir su değişimleri yapıyorum oda bir sıkıntı vs hasıl olduğunda gibi.misal en son su değişiminden bu yana 2 sene olmuştur heralde.
    Bu tankın kurulumundan bu yana ilk kurulum da kullanılan miktar hariç, harcadığım tuz miktarı 4.130ltx35gr desek yaklaşık 150kg tuz gitmemiştir bile.Tabi bunu yapabilmek için ca reaktörü şart onsuz bu kadar su değiştirmeden gidilemez heralde.

Tarık KÜÇÜK ve Erdem. bunu beğendi.
  3. Anladım abi doğrudur, 2 senedir su değiştirmemek büyük kolaylık. Zahmeti masrafı vs bayağı bir uğraştan kurtarmıştır.

4. phatign

phatign

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Onur
    Konunuzun ve portalın sessiz takipçisi olarak hareketlenmiş bir konu görünce heycanlanmadım desem yalan olur. En kısa zamanda görsel bekliyoruz :)

Ayrıca ca reaktörü yanında herhangi bir element girişi var mı?

5. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa

Güncelleyelim

veysel, Erdem., Fatih BARLAS ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Hahaha tabi tabi bahçeye havuz olur bundan sonrası...

Montimahir ve veysel bunu beğendi.
  7. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    C hiçbiri
    Malum pandemi süreci ve ekonomik koşulları göz önüne alarak önümüzdeki yaza erteledik, kısmet artık bakalım bu sene yapabilecek miyiz.

8. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Kısmet diyelim :)

9. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Son gördüğüm facebook ilanlarındaki fiyatlar eğer doğruysa senin akvaryumdaki canlılar 3+1 ev alır. Saçma sapan rakamlar telaffuz ediliyor.

10. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Millet kafayı yemiş, koyunun olmadığı yerde keçiye ... derler hesabı, kim kime ne tutturduysa.Hobiden soğuttular yeminle saçma sapan rakamlar telafuz ediliyor.

Pennywise bunu beğendi.
  11. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bunun en büyük sebebi Facebook grupları zaten. Çekirdeğimi alıp okuyorum :D:D

veysel bunu beğendi.
  12. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa

Geçen yıllar bir çok şey aldığı gibi yerine birçok şeyde koymadı değil, bir bir bozulan tanklara inatla kendi çabalarıyla ayakta kalmaya çalışan mini resifim ömrüne devam ediyor!...

Erdem., veysel, Sena ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  13. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Mini derken :D
    Maşallah derim yıllardır da süper gidiyor. Ca reaktörü müydü en büyük etken. Yoksa kumun neydi gözüm :koptum:

harfuzmani bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş