1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aksu Reef Akvaryum Kurulumu ve Gelişimi

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde harfuzmani tarafından 26 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Çok doğal görünüyor. Lezzetli.

2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    IMG_3677.jpg

Erdem., Ufuk_Arslan, ogurcay ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  3. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Ooo bayram şekerleri...

4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Fethiye sonrası Bursaya uğruyoruz anlaşılan :D

WELLY bunu beğendi.
  5. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    41 kere maşallah:nazar:

6. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bayram öncesinde maalesef kara belayı tüm çabalarıma rağmen kurtaramadım ve uzun zaman sonra yaşayan efsane öldü. :(

hiter bunu beğendi.
  7. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Efsaneler ölmez.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

8. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Çok geçmiş olsun. Ölüm sebebi nedir? Ulns yüzündenmi?

harfuzmani bunu beğendi.
  9. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    :(

10. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    geçmiş olsun

harfuzmani bunu beğendi.
  11. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Gecmis olsun abi.

harfuzmani bunu beğendi.
  12. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Geçmiş olsun Hakan. Bu balık haricinde benek olan var mı peki?

harfuzmani bunu beğendi.
  13. Gökhan Erdağı

Gökhan Erdağı

Yer:
    İstanbul-Göztepe
    İsim:
    Gökhan
    Geçmiş olsun Hakan Bey, kara bela için hakikaten çok üzüldüm başına gelmeyen kalmadığı halde bu balığı bu kadar uzun süre baka bilen nadir kişilerden birisiniz buda tecrübeniz ve güçlü Akvaryumunuzun sayesinde olduğunu düşünüyorum ,tecrübeyle dolu ansiklopedi tadında yazı dizinizi baştan sona okudum. bundan sonra sorunsuz geçer inşaAllah Nazar değmesin Tankınıza. Gökhan Erdağı Saygılarımla.

harfuzmani bunu beğendi.
  14. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ederim.
    Bu balık benim için elzemdi her ne kadar beni zaman zaman sinir de etse tankın vazgeçilmeziydi ve o gittikten sonra tanktan keyif almamaya başladım.Yem attığımda o olsa şimdi şöyle kapar böyle sorti çeker diye arıyor gözlerim.En sevdiği yemleri artık başkaları yiyor....

Bu kadar duygusallık yeter, tank 5. yılını devirdi kutlamalar başlasın.Yakında güzel bir video paylaşmaya çalışacağım vakit bulup tankı çekme fırsatı bulamıyorum ama keyifler yerinde.Kara belanın ölümüne asıl neden olan ışıklandırma iyileştirmesi spslere fazlasıyla iyi geldi.

Gökhan Erdağı, hiter, mekatronik ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Renklenme mi, büyüme mi yoksa ikisi birden mi? Değişimi biraz anlatırsan iyi olur Hakan. Bence senin tank özellikle bu konuda çok güzel bilgi birikimine neden oldu. Gerçi defalarca konuştuk veya bizlerde tecrübe ettik bu simbiyotik-mercan ilişkisini ama böylesine uzun ömürlü olan bir tankta elde edilen veriler hobicilik anlamında oldukça önemli.

Montimahir ve harfuzmani bunu beğendi.
  16. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Artan par değeriyle mercanlarda ki büyümeler hızlandı, öyleki acrolar tek uçta 4-6 kafa patlatırken şuan 8-12 kafa patlatmaya başladı.Ayrıca önceden tabana koyduğum ufak fraglarda fazla büyüme göremez iken bu haliyle onlarda da ciddi büyüme sağlandı.Renk olarak mercanlar kendini baya toparladı ama buna neden olarak ışığı gösteremeyiz.Takip edenler bilir bir ara ipin ucu iyice kaçmış ve nurient alıp başını gitmişti.Türlü medya kullanımları ile nutrient normal seviyelere gelince renklerde doğal olarak geri geldi.Tabi uçuk kaçık renkler yok bununda nedeni seninde dediğin gibi simbiyotik alglerin hala var oluşu.Fosforu 10 civarında tutuyorum nitrat ise 0' a yakın gibi.Nutrienti sıfırlamamamın nedeni çok ilgi gösteremediğim için yaşanacak RTN ve STN den kaçınmak.Fazla renkli olmasın ama mercanlarım da ölmesin kafasındayım.
    Ayrıca tanktaki balıklar aşırı büyüdüler ve doğal olarak inanılmaz suyu kirletiyorlar.Bir ara fosfat medyası almaktan gına gelmişti ve doğal olarak bu işi nasıl çözerime kafa yoruyordum.Refiyi aktif ederek bu işinde üstesinden geldim fakat bu noktada sağolsun Burak'ın bitkili tecrübesinden yararlanarak refinin armatürünü lede çevirip yoğun kırmızı ve mavi kullanarak spagetti alglerde inanılmaz büyüme hızı yakaladım.Şuan refinin ışıklarını saat olarak arttırıp azaltarak nutrienti kontrol altında tutuyorum ve bu durumdan son derece memnunum.Tek sıkıntı arada refideki spagettileri budamak oluyor. :)

Erdem., Ufuk_Arslan, burak ozu ve diğer 4 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş