Page Time: 0.0726s

Memory: 4.0785 MB (Peak: 4.5504 MB)

Queries (25, time: 0.0260s, 35.8%)

1. SELECT data_key, data_value
    FROM xf_data_registry
    WHERE data_key IN ('options', 'languages', 'contentTypes', 'codeEventListeners', 'deferredRun', 'simpleCache', 'addOns', 'defaultStyleProperties', 'routeFiltersIn', 'routeFiltersOut', 'routesPublic', 'nodeTypes', 'bannedIps', 'discouragedIps', 'styles', 'displayStyles', 'userBanners', 'smilies', 'bbCode', 'threadPrefixes', 'userTitleLadder', 'reportCounts', 'moderationCounts', 'userModerationCounts', 'notices', 'userFieldsInfo')
    Run Time: 0.000446
    Select TypeTableTypePossible KeysKeyKey LenRefRowsExtra
    SIMPLExf_data_registryrangePRIMARYPRIMARY27 26Using where
  2. SELECT cache_value
    FROM xf_permission_combination
    WHERE permission_combination_id = ?
    Params: 1
    Run Time: 0.000190
    SIMPLExf_permission_combinationconstPRIMARYPRIMARY4const1 
  3. SELECT thread.*
    	,
    		user.gender, user.avatar_date, user.gravatar,
    		NULL AS thread_read_date,
    		0 AS thread_reply_banned,
    		0 AS thread_is_watched,
    		'' AS draft_message, NULL AS draft_extra
    FROM xf_thread AS thread

LEFT JOIN xf_user AS user ON
    			(user.user_id = thread.user_id)
    WHERE thread.thread_id = ?
    Params: 932
    Run Time: 0.000459
    SIMPLEthreadconstPRIMARYPRIMARY4const1 
    SIMPLEuserconstPRIMARYPRIMARY4const1 
  4. SELECT node.*, forum.*
    	,
    	permission.cache_value AS node_permission_cache,
    		NULL AS forum_read_date
    FROM xf_forum AS forum
    INNER JOIN xf_node AS node ON (node.node_id = forum.node_id)

LEFT JOIN xf_permission_cache_content AS permission
    		ON (permission.permission_combination_id = 1
    			AND permission.content_type = 'node'
    			AND permission.content_id = forum.node_id)
    WHERE node.node_id = ?
    Params: 38
    Run Time: 0.000371
    SIMPLEforumconstPRIMARYPRIMARY4const1 
    SIMPLEnodeconstPRIMARYPRIMARY4const1 
    SIMPLEpermissionconstPRIMARYPRIMARY35const,const,const1 
  5. SELECT post.*
    	,
    		bb_code_parse_cache.parse_tree AS message_parsed, bb_code_parse_cache.cache_version AS message_cache_version,
    		user.*, IF(user.username IS NULL, post.username, user.username) AS username,
    		user_profile.*,
    		user_privacy.*,
    		signature_parse_cache.parse_tree AS signature_parsed, bb_code_parse_cache.cache_version AS signature_cache_version,
    		session_activity.view_date AS last_view_date,
    		0 AS like_date
    FROM xf_post AS post

LEFT JOIN xf_bb_code_parse_cache AS bb_code_parse_cache ON
    			(bb_code_parse_cache.content_type = 'post' AND bb_code_parse_cache.content_id = post.post_id)
    		LEFT JOIN xf_user AS user ON
    			(user.user_id = post.user_id)
    		LEFT JOIN xf_user_profile AS user_profile ON
    			(user_profile.user_id = post.user_id)
    		LEFT JOIN xf_user_privacy AS user_privacy ON
    			(user_privacy.user_id = post.user_id)
    		LEFT JOIN xf_bb_code_parse_cache AS signature_parse_cache ON
    			(signature_parse_cache.content_type = 'signature' AND signature_parse_cache.content_id = post.user_id)
    		LEFT JOIN xf_session_activity AS session_activity ON
    			(post.user_id > 0 AND session_activity.user_id = post.user_id AND session_activity.unique_key = CAST(post.user_id AS BINARY))
    WHERE post.thread_id = ?
    	 AND (post.position >= 0 AND post.position < 20) 
    	AND (post.message_state IN ('visible'))
    ORDER BY post.position ASC, post.post_date ASC
    Run Time: 0.004365
    SIMPLEpostrefthread_id_post_date,thread_id_positionthread_id_post_date4const12Using where; Using filesort
    SIMPLEbb_code_parse_cacheeq_refcontent_type_idcontent_type_id31const,bizimled_db.post.post_id1Using where
    SIMPLEusereq_refPRIMARYPRIMARY4bizimled_db.post.user_id1 
    SIMPLEuser_profileeq_refPRIMARYPRIMARY4bizimled_db.post.user_id1 
    SIMPLEuser_privacyeq_refPRIMARYPRIMARY4bizimled_db.post.user_id1 
    SIMPLEsignature_parse_cacheeq_refcontent_type_idcontent_type_id31const,bizimled_db.post.user_id1Using where
    SIMPLEsession_activityeq_refPRIMARYPRIMARY22bizimled_db.post.user_id,func1Using where
  6. INSERT  INTO xf_thread_view
    	(thread_id)
    VALUES
    	(?)
    Run Time: 0.000084
  7. INSERT INTO `xf_session` (`session_id`, `session_data`, `expiry_date`) VALUES (?, ?, ?)
    Params: 52f26a973eef96bb93d089ed3e045499, , 1711618970
    Run Time: 0.000185
  8. INSERT INTO xf_session_activity
    	(user_id, unique_key, ip, controller_name, controller_action, view_state, params, view_date, robot_key)
    VALUES
    	(?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?)
    ON DUPLICATE KEY UPDATE
    	ip = VALUES(ip),
    	controller_name = VALUES(controller_name),
    	controller_action = VALUES(controller_action),
    	view_state = VALUES(view_state),
    	params = VALUES(params),
    	view_date = VALUES(view_date),
    	robot_key = VALUES(robot_key)
    Params: 0, , , XenForo_ControllerPublic_Thread, Index, valid, thread_id=932, 1711615370,
    Run Time: 0.000100
  9. SELECT *
    FROM `xf_widget`
    WHERE `widget_page_id` = 0
    ORDER BY display_order ASC
    Run Time: 0.000280
    SIMPLExf_widgetALL    16Using where; Using filesort
  10. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    	(content_type, content_id, parse_tree, cache_version, cache_date)
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    ON DUPLICATE KEY UPDATE parse_tree = VALUES(parse_tree),
    	cache_version = VALUES(cache_version),
    	cache_date = VALUES(cache_date)
    Params: post, 11474, a:5:{i:0;s:429:"Platformlarda tuzlu su akvaryumu kurmanın zor olmadığı sürekli anlatmaya çalıştık. İtiraf etmek gerekirki belli bir yol da aldık. Bir hayli tuzlu su kuran arkadaşımız oldu ve bu platform altında bunu görmek bizi memnun ediyor. Bu başıkta basit bir nano yaparken, önemli olanın istenileni başarma arzusunun şiddeti, istenen hedefe varma kararlılığıdır. Gerisi zaten her zaman gelmiştir ve gelecektir. ";i:1;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[B]";i:1;s:4:"[/B]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:39:"Her zamanki gibi önce hedefi gördük:";}}i:2;s:761:" Sıra yapımında; Bir çoğumuzun elinde 40-50 litrelik basit bir akvaryumu vardır veya edinmesi kolaydır. Böyle bir akvaryumu yaptırırken veya elimzdeki akvaryumu öncelikle uygun bir taraftan 50'lik pimaş geçecek şekilde deliyoruz. Bize gerek zaten sadece pimaş bu aşamada. Pİmaşın yüksekliği akvaryumun üst seviyesinden 3-4 cm aşağıda kalacak şekilde deliyoruz. Akvaryumun altından ise pimaş 5 cm kadar dışarı çıkacak, buraya fotoğraftaki hortum benzeri malzememizi takacağız ve sump içindeki bölmeye yönlendireceğiz hortumu. Bu malzmenin bir çok şekli var tercih bize ait. Daha sonra su sızdırmazlığını ve taşma yapıp yapmadığını kontrol için kova üzerinde sistemi çalıştırarak deneme yapıyoruz. ";i:3;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[B]";i:1;s:4:"[/B]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:76:"Bilmiyorum bu kova bende bazı fikirlerin uyanmasına sebeb oldu, ya sizde ?";}}i:4;s:1530:" ;) Bu aşamadan sonra bu dıy yapımdaki nanomuzun altına sump gerek, bu yapımda kova kullanılmış ve daha sonra, akvaryumun etrafı dolap ile kaplanmıştır. Siz buna kendi imkanınıza göre bir çok sump modeli ekleyebilirsiniz. Bununla ilgili bir çok paylaşım Dıy katagorilerinde mevcuttur. Ardından akvaryumumuza kumumuzu ilave ediyoruz. Böyle hacimli bir nanoda fazla canlı kaya kullanamayız. Bu yüzden kum kalınlığını biraz yüksek tutarak biyolojik temizliği ( DSB) bu sayede üst seviyede tutabiliriz. İyi etüd edilmiş kaliteli Suyumuzu akvaryuma ekliyoruz. Canlı kaya koyacağımızdan su seviyesini taşmaması için düşük tutuyoruz, sonra yamamlarız. Suyun üzerindeki pislik oluşumuna kafanızı takmayın, ne kadar yıkarsan yıka akvaryumda kalır son damla. :horon: Ardından tuzumuzu 30 litreye bir kilo olacak şekilde ekliyoruz. Kolay eriyen bir tuz markası kullanmanız iyi olur. Ardından akıntı motorunu bağlıyoruz ve tuzun erimesini bekliyoruz. Bu arada şellale filtre ile ps karışımı ekipmanımızı hazırlıyoruz. Sıra ona geliyor. Tuzumuz tamamen eridikten sonra canlı kayalarımızı ekliyoruz. Şelale filtre ve aynı zamanda ps görevini görecek ekipmanımızın içine mercan kırığı ekliyoruz ve akvaryuma ilave edip devreye sokuyoruz. Akıntı motorumuzuda ilave ettikten sonra sistemi tamamen devreye sokuyoruz. Bİyolojik döngü için yeterli süreyi beklendikten sonra akvaryum hacmine ve ekipmanlarına uygun canlılarımızı ekleyebiliriz.";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.002198
  11. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 11475, a:1:{i:0;s:762:"Yukarıda paylaşımını yaptığımız dıy tuzlu su akvaryumunda gerçekleştirilen bazı değişiklikleri paylaşıma eklemek isterim. Akvaryum küçük olduğundan şelale filte sump görevi görecek kova veya sizin tercihinize ilave edillirse yer kazanılacaktır. Sump içerisinde tutulacak canlı kaya yine akvaryumun hacminden yer kazanmamıza faydalı olacaktır. Akvaryum içerisine bir miktar canlı kaya koya bulundurmak balıkların strese girmesini önleyecektir. Sisteme bir akıntı motoru ilave edilebilir. Balık seçiminde dikkatli olmak yine bu hacimde bir akvaryum için önemlidir. Bu paylaşımda cüce angel adapte edilmiştir. Bu hacime ve ekipmana sahip bir avvaryum için yukarıdaki türler yine uygun türlerdir. Kolay gelsin...";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.001294
  12. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 11476, a:1:{i:0;s:300:"Abi ellerine emeğine sağlık, abi en sonunda elimize yüzümüze bulaştırıcan bu tuzu :D büyük akvaryumu ve lepistesleri elden çıkarıp küçük bir nano kursam mı acaba. Bişey soracaktım tuz dan sonraki resimde kayalarına altında sepet gördüm sanki, alttan delinmiş bir akvaryum mu?";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.001310
  13. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: signature, 28, a:1:{i:0;s:43:"Muhammed Ali TAVUR - Büyükada / İstanbul";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.001307
  14. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 11477, a:1:{i:0;s:436:"Selam Muhammed, Eğer bir şey başarılmak isteniyorsa, okumak, arşatırmak, cesaret ve birazda el becerisi ile olmayacak, başarılamayacak akvaryum yok. Dıy olarak yine bir çok yapımı sizlerle yakında burada yine portal farkı ile paylaşmaya devam edeceğiz. Aşağıda basit şekilde işlevsel hale getirilmiş bu akvaryumun merak ettiğin görüntüsünü paylaşmak isterim. Üzerine Yorum yapmayacağım. Saygılar...";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.001744
  15. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 11478, a:1:{i:0;s:210:"El becerisi olmayan akvaristler (aynı benim gibi) istemesin yani... :D Temel Hocam bu DIY (Do It Yorself)'ı değiştirsek de yerine şöyle bir şey mi koysak: WHWDIH (Watch Him While Doing It Himself)... :D";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.001264
  16. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: signature, 209, a:1:{i:0;s:74:"Abdullah ÜZÜMCÜ ( Neverlander) Bio. Dr., Moleküler (Tıbbi) Genetik...";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.000837
  17. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 11479, a:1:{i:0;s:197:"Dıy olsun adı ne olursa olsun Abdullah hocam. Yukarıdaki paylaşımda bulunan yapımın çok el becerisi istemediğini düşünüyorum aslında. Cesaret yeter diye düşünüyorum. Saygılar...";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.001343
  18. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 11480, a:1:{i:0;s:218:"Temel Hocam, ben bu konu özelinde genel bir eleştiri getiriyorum... Bu DIY'ların bir çoğu gerçekten ciddi yetenek, beceri, bilgi falan istiyor... Araba bile kullanamadığımı düşünürsen... Var anla işte...";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.001115
  19. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 11481, a:1:{i:0;s:1974:"Abdullah hocam, El becerisi elbette biraz olacak. Fakat bu paylaşımlar içerisinde bulunan fikirler ve yapım aşamaları gerçekten ciddi emek harcanarak bu sayfalara taşınıyor. Altına yazısını yazarken anlaşılır olması ve kafa karıştıracak bir nokta bırakmamak için pc başında çırpındırıyor. Bu paylaşımlar içerisinde kullanılan bu görüntülerin gün ışığı görmemiş olmasından dolayı elde etmek ciddi emek istiyor. Portal olarak Dıy katagorilerini geniş tutarken içi boş katagorileri görüntü olsun diye düşünmedik. Boş katagori hedeflemeyip, Dıy grup statüsünde üyelik açarak teşfik etmek istedik. Bu henüz başarılı olmuş değil, ancak zamanla olacağından hiç şüphemiz yok. Yeniyiz ve acelemiz hiç yok. Bu katagorilerin içi boş olmamalıydı ve bunun için harcanması gereken ciddi emek gerekliydi. Bu başlıklardaki yapımları oturup hepsini yapamazdık elbette. Akvaryumlarımızda kullanamayacağımız yapımları oturup yapmamızı sanırım kimse bekleyemez. Durum böyle olunca akıllara yabancı sitelerden fotoğraf bularak altına yazı döşemek kolaylığı geliyor olabilir, fakat bu da bizim farklı olmamıza yetmeyecekti bunu anlamak zor değildi. Böyle olunca gün yüzü görmemiş kareleri ve net ortamında yayınlanmamış kareleri bulmak gerekliydi. İngiliz'ce vs vs olarak Google aramasında çıkacak bir Dıy yapım bizi farklı yapmayacaktı. Bunu zaten başından biliyordum. Bu yüzden işte gün yüzü görmemiş, nette yayınlanmamış kareler ile paylaşımlar farkımızdır ve bu fark artarak devam edecektir. Belki henüz yapan olmadı, fakat eğer bu paylaşımlar akvaristler tarafından yapılmaz ise ben buna inanın çok şaşıracağım. Bu fikirler hobiyi ucuzlatmayla kalmayıp çok sağlıklı akvaryumların kurulmasına destek olacak bir çok paylaşım bu katagorilerde mevcut ve hızlada eklenmeye devam edecek. Yenilerinde görüşmek üzere...";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.001206
  20. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 11482, a:1:{i:0;s:1293:"Temel Hocam, Şimdi benim gelmek istediğim nokta çok farklı... Bunları yapmak çok kolay değil benim gözümle bakan ve ancak benim yeteneğimde/becerimde olan birisi için... Ama işte şimdi teklif edeceğim şey bununla ilgili... Birşeyi gerçekten ucuzlatmak için çok sayıda üretmek gereklidir... Mesela DIY grupları altında gerek sizin gerekse Olcay Hocamız'ın ve daha nice arkadaşımızın elinden çıkma çok sayıda güzel, basit ve kullanışlı ve dahası ucuz "alternatif mamül" var... İşte bu nokta ileri bir adım daha atılması gereken bir noktadır... İleri atılması gereken adım alternatif mamüllerin arz edilmesidir... Şimdi Olcay Hocamız'ın yaptığı kovadan dış filtreye gelelim... Bu dış filtre benim için şu an "seyirlik"tir... Ama ben bunun "seyirlik" olmasını değil evimde bir tane olmasını istiyorum mesela... Mesela diyebilmeliyim ki ben de "Olcay-Clean 2009" dış filtre var... Yani demem o ki bu DIY'ların bilgisayar ekranından dışarı çıkıp benim/biz hobicilerin evlerine ulaşması lazım... İşte o zaman hobi ciddi şekilde ucuzlayacaktır... Bilmem derdimi anlatabiliyor muyum Temel Hocam... Müsade edersen bu konu ile ilgili bir anket açmak istiyorum... Senden "acil" cevap bekliyorum... Saygılarımla...";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.001278
  21. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 11483, a:1:{i:0;s:1642:"Estafurullah hocam elbette, ankete katılırız. Zaten bende yapılmadığını ve buna şaşırdığımı söylüyorum. Bir dış filtrenin 10 katı verim verebilecek basit ve maliyet olrak dış filtrenin yarısının dahi çok altında olşan bir filtre sistemini katagorilerimizde yapanları görmediğimizde başarısız olduğumuzu düşünüyoruz. Bu normal aslında. Acaba diyorum içimden arkadaşlar yapıyor da, foruma yaptığını yazmıyor mu? Aslında bu paylaşımları hayata geçirip içerisinde çok sağlıklı canlılar görsel olarak sergilenirse yaygınlaşması hızlanır. Fakat ben bu paylaşımlara devam edeceğim, kendim sump sistemime ekleme yaptım ve hava taşlı bir ps yaparak çalıştırdım. Kullanacak değilim ama yaptım denedim en azından. Bu paylaşımlar geliştirilirse ortaya bir çok başarılı akvaryumlar zaman içerisinde çıkacaktır. Parayı vererek çok düzgün sumplar , sistemler kurulabilir ve gerçekten çok da başarılı akvaryumlar kurulabilir. Ancak basit ve akıllıca yapılmış dıy sump, filtre sistemleri karışık görünmesine ramen çok başarılı olan akvaryumlarda mevcut. Bunları kanıtlamak benim için şahsen çok basit. Görsel olarak hemen sunabilirim. Fakat ortada doğal imkanlar konusu var. Basit ve dıy yapım sistemlerde akıllara durgunluk verecek sağlıkta canlılar beslenmesinde doğal su kullanabilme ve doğal bir çok ihtiyacı karşılayabilme gibi göz ardı edilemeyecek imkanlar bu akvaryumlarda söz konusu. Bu yüzden yanıltıcı olabileceğini düşünerek bir anda Ülkemiz akvaristlerine empoze etmek zorlaşıyor. Saygılar...";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.001680
  22. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 11484, a:1:{i:0;s:326:"O zaman Temel Hocam bu anketi açıyorum... Birilerinin artık bu yolları açması lazım... Ülke bu nedenle ekonomik olarah refaha ulaşamıyor... Herkes birşeyler yapıyor, icat demiyorum ama faydalı ve ucuz ürün kategorisine giren... Ama sonra yapıldığı yerde "numunelik" kalıyor... Ankette görüşmek üzere...";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.001243
  23. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 11485, a:1:{i:0;s:170:"Hocam, her dıy katagorisi için ayrı ayrı açacağın anketi katagorilere sabitleriz. Anlamını ortaya koyan yazınızı anketlere eklerseniz bu bizi çok sevindirir.";}, 1572939232, 1711615370
    Run Time: 0.001097
  24. SELECT node.*, forum.*

FROM xf_forum AS forum
    INNER JOIN xf_node AS node ON (node.node_id = forum.node_id)

INNER JOIN xf_thread AS thread ON
    	(thread.node_id = forum.node_id)
    WHERE (thread.thread_id = 932)
     LIMIT 1
    Run Time: 0.000424
    SIMPLEthreadconstPRIMARY,node_id_last_post_date,node_id_sticky_state_last_postPRIMARY4const1 
    SIMPLEforumconstPRIMARYPRIMARY4const1 
  25. SELECT node.*

FROM xf_node AS node

WHERE node.node_id = ?
    Params: 31
    Run Time: 0.000176

Included Files (132, XenForo Classes: 65)

1. index.php
  2. library/XenForo/Autoloader.php
  3. library/XenForo/Application.php
  4. library/Zend/Registry.php
  5. library/Lgpl/utf8.php
  6. library/Zend/Config.php
  7. library/config.php
  8. library/XenForo/FrontController.php
  9. library/XenForo/Dependencies/Public.php
  10. library/XenForo/Dependencies/Abstract.php
  11. library/Zend/Controller/Request/Http.php
  12. library/Zend/Controller/Request/Abstract.php