1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvarymumu kuruyorum...

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ulasbilir tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. ulasbilir

  ulasbilir

  Mesajlar:
  43
  İsim:
  ulas bilir
  Öncelikle herkeze merhabalar.Ben Lepistes balıkları beslemek istiyorum 40 LT akvaryumumda 3d-1e olarak bu akşamda alıyorum balıkları,şelale filteriyede bugün aldım şuan çalışıyor.
  Lepistesler hakkında birçok şey okudum araştırdım,aklıma takılan tek sorum şu suyun Ph ' sini nasıl öğrenebilirim ve akvaryumum bomboş hiç süs yok yapak bitkiyi beyaz benek, mantar vs... hastalıkları barındırdığı için tercih etmiyorum süs olarak ne ekleyebilirim,bitki dışında süs olursa sevinirim balıkları doğal ortamında hissettirmek doğacak balıkların saklana bilmesi için sisler arıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden hepinize teşekkürler...balıkcım:
   
 2. Toprak Akalın

  Toprak Akalın

  Mesajlar:
  863
  Yer:
  MERSİN
  İsim:
  Toprak Akalın
  ph'ı çoğumuz ölçmüyoruz, çünkü test kitimiz yok. Bitkilerde beyaz benek, mantar bulunmaz. Muhtemelen canlı bitkiden bahsediyorsun. Bak, lepistes akvaryumunda, plastik bitki kullanma. Ben kullandım, fakat şimdi onları sadece yavru akvaryumumda kullanıyorum stres yapmasın diye ama onu da çıkaracağım. Neden plastik olmaz diyorsan, plastik bitkilerin arasına yem artıkları, hayvan dışkıları birikir. Bunlar zamanla amonyak üretir. Bunlar çok zararlıdır. Eğer biyolojik yapın iyi ise akvaryuma, o amonyağı daha az zararlı nitrata, nitratı da daha az zararlı nitrite çevirir. Bunlar bi yere kadar tehlikeli değildir, ama plastik bitkilerde ani nitrat patlaması yaşanır çünkü çok birikir. Canlı bitkilerde ise yine yem artıkları vs. birikir fakat bunlar, çıkan zararlı maddeleri kullanırlar.
  Beyaz benek sağlıklı hayvanlara kolay kolay bulaşmaz sen merak etme. Hastalık kapsa da bu hastalığın çaresi var sen merak etme.

  Bu arada: Adana'da nerede pet shop var kaliteli bir yer?
   
 3. murer

  murer Kıdemli Üye

  Mesajlar:
  4.174
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Murat ERCAN
  Mangrow, red more, mopani vs . kütük kullanabilirsin. Plastik bitki dekorlarını kimse tasfib etmez, bunun yerine tilki kuyruğu, anubias, java moos gibi bakımı kolay gereksimleri az olan bitkiler ile dekor yapabilirsin akvaryumuna.
   
 4. ulasbilir

  ulasbilir

  Mesajlar:
  43
  İsim:
  ulas bilir
  Öncelikle teşekkürler ... Adanada hiç kaliteli bir petshop yok ama yinede iyi denebilecek 3 yer biliyorum 1'i ÜNAL akvaryum yeri ise yeni çetin kayanın orda ikram dondurmanın yanında
  diğeri ise 5 ocak stadının oralarda adını tam bilmiyorum ama her tür ilaç teşhizat var,diğeri ise OKTAY akvaryum diye bir yer Turgut özal bulvarında bir yerlerde...
   
 5. Toprak Akalın

  Toprak Akalın

  Mesajlar:
  863
  Yer:
  MERSİN
  İsim:
  Toprak Akalın
  Turgut özal bulvarı! :D Annemin kayınvalidesi orda oturuyor. Gittiğimde uçarım oraya. :D Yerler için sağol.
   

Sayfayı Paylaş