1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum ölçülerine karar verme?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 24 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Herkese merhaba, tuzlu su araştırmalarına devam. Kullanılan malzemeleri hemen hemen öğrendim. Protein skimmer, akıntı motoru, mercanların seçimine göre ışıklandırma v.s. Kısa polipli sert (KPS) mercanlar: Bu mercanlar yüksek ışık ve akıntı ister. Yumuşak mercanlar: Yumuşak mercanlar birçok mercan türünü içermektedir. Genelde foto sentetik olanlarının bakımları oldukça kolaydır. Çok fazla ışık istemezler ve dayanıklıdırlar. Anemonlar: Anemonlar yüksek ışık ve akıntı isterler. Bir KPS mercan akvaryumu için uygun canlılardır fakat, diğer canlılara temas etmemeleri gerekir, aksi halde öldürebilirler. Vs daha öğrenilecek çok şey var. Bu ne ki değil mi?:) Kps mercanlar'la anemonlar yüksek ışık istediği için uygun oluyor sanrım. Benimde kafama yattı bu ama, acaba yumuşak mercan türleri ile mi başlamalıyım? Nede olsa acemiyiz. Bende 330 litrelik tank var ama, bunun ne dolabı nede supm deliği yok. Sanırım bunu elimden çıkarıp , yeni bir akvaryum alacağım. Bana hangi ölçüleri önerirsiniz? Sump nasıl olmalı? Ölçülere göre yaptırırken ona göre bunu belirteceğim? Deniz akvaryumu yapan kaliteli, ustalığı, işçiliği çok güzel dediğiniz, benimde güvenerek alabileceğim kişiler firmalar var mı? Eğer Kps mercanlar'la anemonlar olabilir neden olmasın diyorsanız akvaryum ölçüleri ve ışıklandırma armatürü ne olmalı ? Bu armatür çok kafama takılıyor zaten:koptum:. Yok, Murat sen yumuşak mercanlardan başla biraz tecrübe kazan, Kps acemilik işi değil diyorsanız , ışıklandırma gene güzel olacak bir tank ölçüsü istiyorum:). Şimdilik sorularım bunlar portal'ın başını çok ağrıtacağım maalesef daha. :koptum::portaliseviyoruz:

grafikdelisi ve vanlyy bunu beğendi.
  2. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Dostum sen forumdan al ikinci el akvaryum kur.

ZeRo-x7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş