1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum üstü Filtre

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde sezginyavuz tarafından 1 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    PROJE ADI: Üst Sump Yapımı.

KULANILCAK MALZEMELER:

- Debisi yüksek bir sirkülayon veya kafa motoru.
    - Kullanışlı bir sump tankı. (Her çeşit malzeme kullanılabilir. Yavruluk, büyük su kabı, vs...)
    - Su hortumu.
    - Filtre malzemeleri. (Elyaf, bioball, bio sünger, vs...)

NOT: Dıy filtre bölümünde bu konuyla ilgili paylaşmış olduğum projeyi her hobicinin kullanacağı tipten düzenleyip yansıtmaktayım.

Tankın en ucundaki sirküslasyon motoru, suyu hortum vasıtasıyla diğer uçtaki sump haznesine aktarmakta ve arıtılan su, en son haznenin altındaki delikten tanka aktarılmakta. Tanka aktarılma konusunda daha farklı fikirler üretilebilir. Mesela taşan su, açık olan yerden şelale filtrelerde olduğu gibi tanka akabilir.

2. notice

notice

Akvaryum üstü Filtre

Sezgin abicim sistem harika.. :helalolsun:

3. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Akvaryum üstü Filtre

Çok güzel bir çalışma Sezgin :cicek:. Fakat büyük akvaryumlar için bu sump türü üst filtre kullanışlı olurmu bilemiyorum .8. Hacim arttıkça ağırlık artacaktır ve büyüklerde sump'ın akvaryumun arkasında olması daha kulanışlı olur.Etki ve görüntü açısından..Ancak takdir edilir bir proje :) DIY'ın kötüsü olmaz.Ellerinize ve emeğinize sağlık .Ş.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  5. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Akvaryum üstü Filtre

Teşekkür ederim Temel Hocam :) Linki incelemekte fayda var :)

Sayfayı Paylaş