1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

******* Akvaryum İstanbul

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 17 Şubat 2012 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  ******* Akvaryum İstanbul Göztepe'de açıldı. Protein skimmerler, katkılar, dalga motorları, deniz tuzları, mercanlar ve balıklar satıyor doğal olarak ancak bizim konumuz yani yazım pek bunlar üzerine olmayacak. ****** Akvaryum Göztepe mağazasını aslında oldukça sevdiğim Gökhan kardeşimiz işletiyor. Zaten ben de kendisini tanırım ve mağaza ile alış verişim de onun sayesinde olmuştur. Önceden Pasifik akvaryum mağazası vardı kendisinin. Bazı yerlerde olduğu gibi ******* Akvaryum İstanbul teşekkür veya ******* Akvaryum İstanbul kınıyorum tarzında cümlelerim olmayacak. Ben beğendiğim yerden parayı verir alacağımı alırım, bu ifadeyi üstelik son derece orada yardım ve ilgi görmeme rağmen kullanıyorum. ****** Akvaryum İstanbul mağazasını işleten Gökhan bey kardeşimiz İnce, bilgili ve ilgili bir esnaftır ancak kızdığım yanları demeyelim haksızlık olmsın ama tek yanı var. Satın alınan balıklardaki ithalat hataları vb konusunda son derece duyarlı olmaları müthiştir, ürünlerin arkasında olmaları da öyle. Aslında bir noktada benzer tavırları da eleştireceğim, kısaca nazımın geçtiği yerden konuyu açarak ifade edeceğim. Yani kötüleyecek en küçük bir yanı şahsım adına yoktur ama farklı açıdan bir eleştiri getireceğim.

  ******* Akvaryum İstanbul bu ara bilemiyorum zaman yok deniyor ama yapılan ithalatların listesini yayınlıyor ara sıra. Bizler bu listeleri buradan takip etmek istiyoruz, sağa sola gidip bakmak istemiyoruz. Eğer bu listeler sadece tuzlu su sitelerinde yayınlanıyorsa eğer bence bir tuzlu su bölümlerimize baksınlar. Neresi daha aktif ve kaliteli görsünler, yani işte dere...işte arşın.:) Bu arada yabancı kaynaklı Extreme Aquarium - Home gözüme çarptı uluslararası mı çalışmaya başladılar diye düşündüm.

  Yok eğer ******* Akvaryum İstanbul veya diğer fark etmez ama eğer DIY bölümlerinin fazla oluşu böyle düşündürüyorsa ( Kesinlikle olmadığını düşünüyorum) ve yine alternatif ürünler fazla tartışılıyor diye bu şekilde oluyorsa elbette hatadır. Tartışmadan, hır ve gürden son derece uzak olan platform ve özellikle düzeyli ilan bölümleriyle bence en çok tercih edilmesi gereken unsurları barındırıyor konumda. Tabii artık gelseler de yayınlatmayız o da ayrı. :ay:

  ******* ( ******) Akvaryum İstanbul Açılışını Belki Ünlü Simalar Yapmadı Ancak;

  [​IMG]

  Oturacak yer olmamasıyla sanırım alacağını al git mesajı veriliyor. Şaka bir yana umarım bu düşünülür yakın zamanda.:) Sonuç olarak hem ******* Akvaryum İstanbul mağazasını tanıtmak istedim ve hem de inceden zerzenişimizi ilettim. İllaki kınamak, katkılarınız cyano yapıyor, tuzlarınızdandan şeker çıkıyor mu dememiz lazım nelerin gelip gittiğini öğrenmek için değil mi arkadaşlar?:D

  Aslında bir açıdan Anadolu yakasının tuzlu su esnafı olarak daha güçlü olması hoşuma gitmiyor değil. Genel olarak bu tarz alanlarda karşı taraf hep ağır basar olmuştur ancak son yıllarda Anadolu yakası ciddi şekilde bu konuda ileride bana göre. ******* (******) Akvaryum İstanbul mağazasının da Deniz Akvaryumu-Tuzlu Su Kurulumları konusunda ciddi söz sahibi olacağını tahmin ediyorum. Bu vesile ile hayırlı olsun mesajımızı tekrarlarız.

  Saygılar...
   
 2. bulents

  bulents Özel Üye

  Mesajlar:
  5.730
  Yer:
  İstanbul
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  ******* akvaryum ve Gökhan bey ile Temel ve Teoman abi aracılığıyla tanışan biri olarak iki satır da ben yazmak istedim.
  Son dönem kendisiyle bol vakit geçirdiğim için yazmayı hakettim sanırım :)
  Öncelikle Temel in Gökhan bey hakkındaki yorumlarına katılıyorum. Kendisi son derece bilgili ve ilgili. Tuzlu suda konunuz ne olursa olsun tatmin edici cevaplar alabileceğiniz bir kişi. Üstelik Temel ile birçok ortak yönleri var. Herkese aykırı gelen düşüncelerin denenmesi gerektiği, farklılığın başarı getireceği gibi... Neyse çok uzatmayayım, sektöre uzun yıllar emek vermiş değerli bir insanla tanıştırdığınız için çok teşekkür ederim Temel ve Teoman abi.
  Gelelim ******* akvaryumun liste yayınlama konu açma vb tercihlerine. AP den başka bir forumda aktif olarak bulunmadığım için ******* akvaryumun nereyi tercih ettiğini bilmiyorum. Sanırım Google da "******* akvaryum" diye aradığımda çıkan ilk 3-4 forumda yayınlamayı tercih ediyorlar. Bu tercihi kim yapıyor Gökhan'ın ilgilendiği birşey midir bilmiyorum, ama hata yaptıkları ortada. Basit ispatı ; Google "******* akvaryum" araması yaptığımda, 2 gün önce Temel in yazdığı yukarıdaki yazı İLK SAYFADA çıkıyor. Bu Portalin ne kadar etkili olduğunun göstergesidir.

  Eninde sonunda gerçeği görüp gelirler. Sen yolundan devam et. :horon:saygılar:gif

  Sevgiler...
   
 3. cimlikaya

  cimlikaya

  Mesajlar:
  2.268
  Yer:
  İST.
  İsim:
  Teoman Çimlikaya
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Fazla esnafları gezmeyiz biz Bülentim.Tanışmandan dolayı mutluysan sorun yok.Liste yayınlamak konusundaysa Temelimi tanırım daha liste miste giremez buraya. :heyo:
   
 4. bulents

  bulents Özel Üye

  Mesajlar:
  5.730
  Yer:
  İstanbul
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Hic şüphem yok abicim :)
   
 5. Erman Pehlivan

  Erman Pehlivan

  Mesajlar:
  2.843
  Yer:
  İzmir / Torbalı
  İsim:
  Erman PEHLİVAN
  Hayirlara vesile olsun, goztepeliler yasadi [​IMG]

  Sent from my BlackBerry 9000 using Tapatalk
   
 6. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Liste giremez diyorsun yani Teoman abi.:) Severim Gökhan ustayı, bence güven veriyor.
   
 7. gorduhan

  gorduhan

  Mesajlar:
  14
  İsim:
  Gökhan Orduhan
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Sevgili Temel ve değerli hobici arkadaşlar.
  Öncelikle güzel düşünceleriniz ve temennilerinizden dolayı çok teşekkür ederim.Hiç bir foruma yazı yazmadığımdan dolayı yapılan sitemleri kendi adıma kabul etmemekle birlikte ******* Akvaryum için ''Bu foruma neden güncel listenizi yayınlamıyorsunuz'' siteminide haklı bularak, bundan sonra vakit buldukça buradan yayınlayacağımı belirtmek isterim.
  Forumun genel görüntüsü,alt yapısı,hızı,teması,makaleleri,espirileri ve konuları ele alma şeklini çok beğendiğimi ifade etmek istiyorum.Şimdiye kadar gördüğüm en iyi forum.Bu forumda emeği geçen herkezi gönülden kutluyorum.Copy base ve goggle translation cıların olmadığı bir forum okumak beni çok keyiflendirdi.
   
 8. taakaa

  taakaa

  Mesajlar:
  2.454
  İsim:
  Doğan AYDIN
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Portalımıza hoşgeldiniz Gökhan Bey .Geç de olsa buradaki keyfi tatmanıza sevindim,buna vesile olan insanları da kutlarım.
   
 9. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Hoş geldin Gökhan Usta. Öncelikle mağazası, forumu bir yana kişilik bazında burada bulunmandan dolayı mutluyuz. Zerzenişimiz oldu bir konuda doğrudur ama kendimizce doğru noktaya oturttuğumuz nedenleri var.

  Forumun karşısına geçip sayfayı açtığımızda özel mesajlar ile abi felanca canlı gelmiş, filanca ekipman ithal edilmiş alayım mı gibi linklerle dolu mesajları almak ve o verilen linklere tıklayıp bakıp geri dönmek pek de kabul edilecek bir şey olmasa gerek. Aktiflik var, kurulumlar var, kurulumlara katılanlar, eklenen emekler ve takip oranları var. Kısaca üyelerimizin geleni gideni buradan takip etmesini arzu etmek doğal hakkımızdır diye düşünmekteyiz.

  Üst düzey Reef akvaryumu pek yok burada gibi bir görüntü dışarıdan veriyor olabilir, bunu diyen yok ama ben yazıyorum çünkü gocunacak bir yanı olmadığı gibi yarınının olduğunu biliriz.

  Portal ''kendi tuzlu su hobicisini yaratmış, yaratan'' ağırlıktadır. Tatlı sudan geçenler, arama motorundan gelen arkadaşlar ile kurulan bir yapı. Kısaca pek hobici transferimiz yoktur ve zaten tarzımız olmayan yapıları benimseyenlerin katılımını da arzulamıyoruz.

  Bunca aktif konuya mesaj yazan ve katılan arkadaşlar bir önceki evrede akvaryumunu kurmuş arkadaşlar oluyor. Bizler de forum olarak bu arkadaşın bilgi olarak iyi donatıldığına inanıyor ve konulara aktarılanların da müdahaleye gerek olmayacak doğrulukta yürüdüğüne inanıyoruz. Tecrübeli arkadaşların her bir kurulumun ortalama 40 sayfa olduğu noktada yetişerek tecrübe aktarmaya çalışması da memnun edici yanıdır. Kısaca zamanla yapı daha tecrübeli, daha üst düzey konuma gelecektir.

  Yürümeye başlayan çocuk, zamanı geldiğinde koşar ilkesinden hareketle tuzlu su yapımız nacizane zerzenişimizi haklı kılmaktadır.
   
 10. gorduhan

  gorduhan

  Mesajlar:
  14
  İsim:
  Gökhan Orduhan
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Bence emek verilen her akvaryum üst düzeydir.
   
 11. halilkocan

  halilkocan

  Mesajlar:
  7.761
  İsim:
  halil kocan
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Gökhan bey Hoşgeldiniz foruma. Sizin hakkınızda çok şey duydum ve konuşuldu ama bunlar genelde bilgi tecrübe ve kişilik olarak hepsi 10 üzerinden 10 diyor.

  Ama bana sorarsanız 10 üzerinden 9 veriyorum size nedeni ise İstanbul da olmanız. :D

  Şaka bir yana keşke Bursa da da *******(******) akvaryum olsa.
   
 12. suret

  suret

  Mesajlar:
  2.160
  Yer:
  istanbul
  İsim:
  Burak N
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Hoşgeldiniz, onur verdiniz. Bekliyorduk :)
   
 13. Azmi Sönmez

  Azmi Sönmez

  Mesajlar:
  174
  İsim:
  Azmi Sönmez
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Merhaba arkadaşlar,
  Öncelikle Temel bey'e teşekkür ediyorum eleştirilerinden ve iyi niyetli sözleri, düşüncelerinden dolayı,

  Portal yazdı, bizde savunmamızı yapalım ;)

  Son zamanlarda, özellikle 3-4 aydır, gerçekten internette pek fazla vakit geçiremiyorum, biliyorsunuz İstanbul şubemizin açılması ve giderek geliştirmeye çalıştığımız yapımız ve çok yakında duyuracağımız bir proje nedeni ile pek fazla internette dolaşma fırsatı bulamıyorum, eskiden internette yabancı siteleri dolaşır, yeni çıkan ürünlere bakar, yorumları okur, firmalarla iletişim kurar ve yeni şeyler araştırırdım onu bile yapamaz oldum bu yüzden,

  ve ne yalan söyleyeyim, AP diye bir forum olduğunu bilmiyordum bile bu yüzden, varlığınızdan haberim yoktu ;) diğer forumlardaki bir kaç link aracılığı ile gördüm ve takip etmeye başladım, inanın içeriğini 2-3 haftadır okuduğum tek forum burası diyebilirim,

  Temel beyede söyledim, gerçekten burası benim çok takdir ettiğim bir forum konumunda, bu zamana kadar forumların kirliliğinden, copy-paste yapısından ve en önemlisi, bazı şahısların "ticari" üyelerin reklamını yapmaya çalıştığı, ürünlerininden memnun kalmasa dahi(yada memnun kalacağı şeyi gerçekten göremese dahi) o ürünleri göklere çıkardığı(sırf hediye olarak geldiği için yada çok ucuza verildiği için.) forumlardan gerçekten zamanla insan sıkılıyor,

  bu forumu herşeyden önce takdir etmemin tek nedeni var, birincisi sponsor, reklam vs. almıyor, bu yüzden "ticari" temelli değil, ana amaç paylaşım, bu olunca insanlar gönül rahatlığıyla yazıyor, çiziyor. ve o art niyetli kişilerin yazılarına tepki anlık ve sert oluyor, dobra dobra konuşuluyor, işte bu yüzden gerçekten hoş bir ortam oluşuyor.

  bu düşüncem insanlara belki farklı gelebilir fakat, eğer bir forum ve o forumda yazanların "çoğunluğu" gerçekten tarafsız ve gerçekten gördüğünü yazıyorsa, ben zaten kazanan taraf olucam, çok satan taraf olucam. Çünkü Allah'a şükür kendi güvenmediğim, inanmadığım hiçbir ürünü ithal etmedim bu zamana kadar. Her zaman kendi sınıfının en iyisi olan markalar ile çalışmaya çalıştım ve bundan sonrada öyle olucak. Sektörde gerçekten çok tecrübeli ve eski olan ve İstanbul şubemizin başında olan Gökhan abi, aynı şekilde Ankara'daki Giray abi ve ben her zaman yeni ürünleri konuşur, tartışırız, "getirsekmi getirmesekmi" şu yönü nasıl bu yönü nasıl diye konuşuruz, gerçekten "hobici" olarak kafamıza yatıyorsa, inanıyorsak getiririz, kar marjını önemsemeyiz-inanın gerçekten önemsemeyiz- çünkü kar marjı düşük bile olsa, gerçekten güzel bir ürünse nasılsa çok satılıcak ve sürümden kazanıcaz diye bakarız olaya. Mesela herkes Singapur gibi yerden canlı ithal ederken, biz daha pahalı olan İngiltereden canlı ithalatı yapıyoruz genellikle, kafayımı yedik biz? İngilterede çok daha pahalı balık, neden ordan getiriyoruz? Çünkü oradan gelen balık, yine Singapur, Endonezya, Karayipten toplanmış balıklar, ama çok çok sağlam sistemlerde karantinaya alınmış, yeme alıştırılmış balıklar, bu yüzden ticarethane olarak balık ölümü oranını çok aza indiriyoruz(%1-2 oranında.) ve ölüm oranımız azaldığı için, balığı pahalıyada alsak, daha az maliyetli oluyor bize, doğal olarakda son kullanıcı fiyatlarıyla çok fazla oynamıyoruz(kabul ediyorum %5-%10 daha pahalı oluyor.) ve bu küçük fiyat farkıda, gerçekten bilinçli hobici tarafından görülüyor ve anlaşılıyoruz. En basit örnek, biz İngiltere ithalatı yapmaya başlamadan önce, ne kadar Achille Tang getirilirdi? Tek tük gelirdi Sri Lankadan, Singapurdan, 2şer 3er gelirdi en fazla ithalattan dükkan başına, ben aynı akvaryuma 8 adet Achille Tang ve toplamda 16 adet Achille Tangi aynı anda getirdiğimi biliyorum, ve sadece 1 tanesi ölmüştü, müşterilerde de en yakın zamanda öleni 1.5 ay sonra ölmüştü. İşte bu balığın kalitesini gösteriyor.

  Bu konuya neden girdim? Ben bu şekilde kendime güvenerek, ve kaliteli getirdiğim sürece, benim hiçbiryerde banner'ım, ticari bölümüm vs. olmasada olur ama malesef rekabet ortamından dolayı olmak zorunda şu aşamada, ama hiçbiryerde reklamım vs. olmasa dahi, AP gibi forumlarda, nasılsa ürünlerimiz, canlımız hakkında gerçekten tarafsız bir şekilde konuşmalar geçicek, yazılar yazılıcak, ve rakiplerimizden ne kadar farklı olduğumuz anlaşılıcak, işte bundan büyük bir reklam yok benim için, o zaman benim ürünlerim aslında daha çok satılıcak.

  Bu kalitedeki yapınızdan dolayı, AP yöneticilerini, kurucularını ve buraya emek veren "bilinçli" üyeleri tebrik ediyorum şahsım adına, inşallah bu çizginizden hiçbir zaman ödün vermezsiniz ve bu şekilde devam edersiniz.

  Hiçbir forumda neredeyse yazı yazmıyorum, yorum yapmıyorum herhangi bir şey hakkında, zaten beni tanıyanlar bilir, kendi ürünlerim hakkında hiçbir zaman internette yorum yapmam, yazı yazmam. Sadece getirdiğimi duyurur ve nasıl bir ürün olduğu hakkında bilgi yazısını yazar bırakırım, bizim ürünümüz şöyledir böyledir, şu şekilde uçurur vs. vs. yazmam. Çünkü samimi gözükmem insanlara bu şekilde yazarsam. Nasılsa kullananlar yazacak der bırakırım. Bunun asıl nedenide diğer forumların, sizinde şikayetçi olduğunuz "ticari" temelleridir.

  Ama burada inşallah yazıcam, ticaretini yapan bir kişi olarak değilde, kendi deniz akvaryumu olan hobici Azmi Sönmez olarak yazıcam,

  diğer bir yandanda, dediğiniz gibi duyurularımı burdanda yapıcam, ama bu duyuruları nerede, hangi bölümde yapmam gerektiği konusunda beni aydınlatınız, zira yenisiyim forumunuzun ;)

  herkese tekrar merhaba diyorum,

  saygılarımla

  Azmi Sönmez
   
 14. Azmi Sönmez

  Azmi Sönmez

  Mesajlar:
  174
  İsim:
  Azmi Sönmez
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Ayrıca Temel bey'in "DIY bölümlerinin fazla oluşu böyle düşündürüyorsa" eleştirisini kesinlikle kabul etmiyor ve iade ediyorum :)

  Kendimizin yapabileceği çok basit ekipmanlar varken, mesela medya reaktörler, T5 armtürler, M.H. armatürler, su ekleme üniteleri, dalga aparatları, vs. gibi kesinlikle yurtdışına para gönderilmemesi gerektiğini düşünüyorum, bu yüzdendirki bu ürünleri kendimiz yapmaya çalışıyoruz, Ankara'daki yerimize gelenler bilir, dükkanımızın üst katında, 80-90 metrekarelik atölyemiz var, CNC routerdan tutun, tornasına(kullanmayı henüz çok fazla öğrenemesekde hehe) en ince ayrıntısına kadar her alet edevatımız var ve bir çok şeyi burada kendimiz yapmaya çalışıyoruz, Schuran, Elos, Vertex gibi firmalardan reaktör ithal edicekken, onların yaptığındna çok daha güzelini ve uygun fiyatlısını yapıp satıyorum. İşte buda bence bir nevi DIYdır :)

  ve Temel bey belki inanmıycaksınız ama, yerli olsun yabancı olsun, forumlarda ilk baktığım bölümler her zaman DIY bölümleri olmuştur, ordaki fikirlere bakarım, yapabiliyorsam yaparım ve satarım, örneğin siz bir medya reaktörü yapıcağınız zaman, gidersiniz sanayiye bir kişiye parça kestirir, ordan oraya gider alır CNC de işletttirir, başka bir yere gider boru malzemesi alır vs. yapıştırır uğraşırsınız, siz 10 20 TL ye mal edersiniz, ben bunu her olanak kendimde olduğu için 5 TL ye mal ederim, ve size 10 TL ye satarım, sizde alırsınız, çünkü koşturmaca yaşamıycam dersiniz aynı fiyat dersiniz. İşte bende o noktada para kazanırım. Yanlışmıyım? Ben 2 senedir sadece Vertexden medya reaktör getiriyorum ve yalan olmasın ama getirdiğim medya reaktör sayısı 30u geçmemiştir 2 senede, oda "illaki marka olsun" diyen müşterilerimiz içindir :) ama bunun yanında belki 300 tane yerli reaktör yapmışımdır, bunun temelinde DIY'a güvenmem ve inanmam vardır ;)

  Saygılar

  Azmi Sönmez
   
 15. MOVACIKLI

  MOVACIKLI

  Mesajlar:
  1.730
  İsim:
  Mustafa ovacıklı
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Azmi seni burada görmek güzel arkadaşım. Ben sana istediğin model uçağı yapsam sende bana şu LEd aydınlatmayı yarı fiyatına versen diyorum yani.pardon:gif
   
 16. hmrhmr

  hmrhmr

  Mesajlar:
  400
  Yer:
  istanbul
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Sonunda ****** ailesini forumumuzda görebildik.Hoşgeldiniz
   
 17. Azmi Sönmez

  Azmi Sönmez

  Mesajlar:
  174
  İsim:
  Azmi Sönmez
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Abi sen benim uzaktan kumandalı nesnelerle olan maceralarımı bilmiyorsun, bilsen uçak teklif etmezsin bana :) kumandalı arabayı gidip köpeğe çarpmışlığım var, uçak olsa ikinci bi 11 eylül vakası yaşatabilirim insanlara :) Orhan abinin helikopterini parçalamışlığım falan var :))

  o yüzden ben araba istiyorum :) havalar ısınsın, işleri bir toparlayayım yapcaz senle :)
   
 18. brkfrt

  brkfrt

  Mesajlar:
  1.797
  İsim:
  Burak Fırat
  Cevap: ******* (******) Akvaryum İstanbul

  Azmi Bey'i tanımıyorum; ama eski yerinden Gökhan Bey'i bilirim. Canlı satmadan önce akvaryumun durumunu soran, beraber kazanalım isteyen birisidir. Bu çok önemli biz hiçbir zaman esnaf kazanmasın demedik. Beraber kazanalım istedik. Örnek olarak bana akvaryumun 2. ayı olmasına rağmen deniz yıldızı ve mandarin satmamıştı:) Güler yüzlü ve tatlı dilli birisidir, herkese de tavsiye ederim.
   

Sayfayı Paylaş