1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Şelalesi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde furkansuna tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. furkansuna

furkansuna

İsim:
    Furkan Suna
    Merhaba arkadaşlar, Akvaryumuma kumdan bir şelale yapmaya karar verdim.Biraz araştırdım küçük bir denemesini yaptım ve bir kaç sorum var. ! videoda hava motoru yerine kafa motoru kullanmışlar.Kafa motorundan gelen hava kabarcıkları nereye gidiyor anlayamadım.Bu hava çıkışı nasıl sağlanıyor? bu videoyuda izledim.Hava çıkışı nasıl oluyor? bilen anlayan birisi yardımcı olursa çok sevinirim.Borunun ucundan falanda hiç hava çıkmıyor.Nasıl oluyor bu şelale işi biri anlatabilir mi :(

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Furkan 2 videoda birbirinden farklı sisitemler ilk video da kafa motoru suyu basıyor ve huni gibi yerde kum fazla olduğundan oradan su çıkamayarak dökülen kumları borudan yukarı taşıyor eğer kafa motoru tamamen suyun içinde çalışırsa hava almadığı için hava çıkmaz.

2. videoda ise hava kabarcıkları ile sifonlama yaptırarak suyu yukarı taşıyor fark ettiysen boruyu tamamen suyun içine sokmuyor üstten hava çıkıyor çünkü. 2 yöntemi de kullanabilirsin ama 1. daha sessiz çalışır.

Sayfayı Paylaş