1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum 13. Günde Yorumlarınız

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Burcu tarafından 19 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    temo25temo25 Veysel bey zırt pırt kurulum yapmada kendine yandaş arıyor.

ka2n, Burcu, MESUT_KERİM ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Vala Yağmur hanım eziyet devam edecegine, bir dafa eziyet yaşayıp buradan adım adım kurulum yapmak daha mantıklı.
    Ne yapayim benim modelde böyle:).

ka2n, YMR_AY, Erdo15 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :) Ne yapayım Veysel bey,size takılmadan günüm rahat geçmiyor.

ka2n, veysel, Burcu ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. Son durumu paylaşıyorum, gülmek serbest :) teste üstten bakınca amonyak 0, NH3 2 :) Nasıl bir zevktir bu yaw, boş akvaryumda, 1 saattir kayalara bakıyorum, mor algler bol. Yeşil dediklerim yok gibi. Yorumlar için teşekkür ederim. İlerleyen zamanlarda bakalım neler olacak.

veysel, YIKIKTEMO, ka2n ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    :) Geçmiş olsun. Aramıza hoşgeldiniz :D

Gmsy, muradtekin, Burcu ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Kurulumunuz hayırlı olsun . Portala hoş geldiniz.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 21 Haziran 2015
    Burcu bunu beğendi.
  7. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    ilk kurulumda bende öyleydim :D

YMR_AY bunu beğendi.
  8. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bunun birde conchlar eklendikten sonraki evresi var.O dahada beter temo25

Pennywise, Burcu, Erdo15 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Mesela benim akvaryumda karides ve hermit var başlarından ayrılamıyorum palyaço ve mercan geldiğinde ne yaparım bilemiyorum temo25

Alparslan ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  10. Acele ettim ilk balıkları aldım. Bu arada benim suyum ve akvaryumcunun suyu arasındaki farka bakar mısınız... Yok nitratı düşürelim yok coralin oluşturalım diye canımız çıkıyor araştırmaktan. Balıkları aldığım akvaryumda polip, anemon, tube wormlar gayet sağlıklı gözüküyordu....

http://i.hizliresim.com/1yWzdG.jpg

http://i.hizliresim.com/NqBMrQ.jpg

11. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Çok erken davrandınız akvaryumu kuralı 1-2 hafta oldu bu esnada ancak temizlik ekibi eklenir üstelik Akvaryumda diyom bile iyice oluşmaması canlılar yasayabilecekmi bilmiyorum.

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Saglıkla besleyin, aldığıniz baliklar çok sert tür tomato clown bradan gördüğüm yanina percula turü ocellaris türü balıklardan almayın öldürurler. Erken olmuş inşallah sıkıntısız devam ederler.

zipkinteam ve Burcu bunu beğendi.
  13. YMR_AY, MESUT_KERİM ve veysel bunu beğendi.
  14. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Diyatom olmuş bitmiş bence erken değil üstelik tomatolar sert dayanıklı balıktır ama Veyselin dediği gibi başka palyaço türleri eklemeyin öldürürler ;)

Burcu bunu beğendi.
  15. Merhabalar tekrar, gün 18 :) Balıkları cumartesi ekledim, 4 gün oldu, sürekli inceliyorum. gayet iyiler bol bol yem yiyorlar... Bu arada Reefflowers bacteria feeder kullandım (ölçünün yarısı kadar) iki sefer. Nitrat düştükçe düştü "0" a çok yakın, PH 8-8,5 arası, amonyak "0". Hala su değişimi yapmadım. Ne dersiniz, perşembe biraz su değişimi yapıp, cumartesi 1 anemon ve biraz polip ekliyebilir miyim? Kayalarıda hazır hale geitirdim biraz değiştirip, nasıl olmuş?

http://i.hizliresim.com/l76NyX.jpg

http://i.hizliresim.com/VV1zLn.jpg

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  16. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Aklimdayken soyleyeyim. Resimleri yuklerken portalin resim yuklemesini kullanabilirsiniz ;)
    Hersey güzel gorunuyor. Hatta ben diyorum ki persembe biraz su degistirip cumartesi anemon ve biraz polip ekleyin :) :) Haa birde 5 günde bir ziyaret etmeyin portali daha fazla paylasiminizi bekliyoruz ;)

Burcu bunu beğendi.
  17. Teşekkür ederim. İş yerinde sürekli açıyorum portalı ama daha çok yorum yazmalıyım sanırım :) Anemon ve polip tür tavsiye eder misiniz? Dalga motoru iyi derecede akıntı yapıyor akvaryumda, ışıklarda biraz kuvvetli... Bir de su değerlerim güzel ama, beslenmeleri için katkı almalı mıyım?

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  18. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bayanlarin katilimi elbetteki bizleri mutlu eder ;) Tur olarak bubble anemonlar tomatolara dayanamayabilir. Ana kriter gozunuze hos gelenler :) katkiya gerek yok anemona haftada bir parca karides eti vereceksiniz Zoa ve polipler attiginizyem parçalarıyla idare ederler. Hatta kademeli olarak bacteria feeder i de kesin.

YMR_AY ve Burcu bunu beğendi.
  19. Bugün bir canlı ilanından bulduğum, Zoa ekledim akvaryuma. Yeni kurulum olduğu için, minik hediyeler de verdi saolsun satan arkadaş. Ama iki sorum var yardımcı olur musunuz?

Renkleri çok beğendim :)

Minik bir candy cane sanırım.
    Minik bir Star polip sanırım.
    Bu kayaya yapışık duran nedir ?

Ve bu zoayla gelen her delikten fışkıran kurtçuklar zararlı mıdır?

Teşekkür ederim :)

veysel, YMR_AY, MESUT_KERİM ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  20. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Burcu hanim saglikla buyutun canlilarinizi :) star polyp daha acmamis isik ve akintiyi severler. Ayrica kaya da duran benim buyuk plate in bir parcasi yani sps :)

YMR_AY, Burcu ve MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş