1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum almak istiyorum :)

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde SEKO76 tarafından 15 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. SEKO76

SEKO76

İsim:
    SÖNMEZ
    Arkadaşlar kolay gelsin bitki akvaryumundan
    Deniz akvaryumuna geçiş yapacağım şimdilik
    1000-1200 civarı bir rakam belirledim.
    boyu tl 550 ve hs 60 düşünüyorum şimdi
    ama 2 el satmak isteyen olursa farklı bir
    modelde olur satmak isteyen arkadaşlar
    benimle iletişime geçebilir teşekkürler

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Aramıza hoşgeldiniz. Portalda hazır sistem kullanan arkadaşlarımız var ve vardı ama çoğunluk hazır sistemlerden pek memnun değil. Hareket alanı çok kısıtlı. İstediğiniz gibi bir şey bulamazsanız burda hep beraber bir tank kurarız size ;)

SEKO76 bunu beğendi.
  3. Erdal

Erdal

Hoş geldiniz. Hazır sistem biraz sıkıntılı oluyor. Yüzey yağlanmaları, ps yetersizliği ve aşırı ısınma gibi. Hazırdan çok daha güzel cama cam taçlı mobilyalı akvaryumları yapmak, yaptırmak yada 2. el bulmak sizin için daha iyi olacaktır. Kararınız hayırlı olsun.

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hoş geldiniz, arkadaşlar söylenecekleri söylemişler. Hayırlı olsun.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz...

6. SEKO76

SEKO76

İsim:
    SÖNMEZ
    Hepinize teşekkür ederim.
    dediğim gibi ben tecrübeli lafı dinlerim ne önerirsiniz?

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle yapabileceğiniz en büyük boyuta karar verin önemli olan bu. Sonrası malzeme seçimi vs buna göre tedarik edilecek. Konuları bol okursanız kafanızda fikir çok daha net olur, hem ölçüleri hem ölçülerin getirdiği maliyet, hemde hazır sistem yerine normal deniz akvaryumu sisteminin arasındaki kullanım rahatlığını da görmüş olursunuz.

8. Erdal

Erdal

Red sea ve boyu tavsiye etmiyoruz. Ha diyeceksiniz millet kullanıyor olmaz mı olur ama sorunlarda müdahalesi zor, içindeki ekipmanları yetersiz değiştirmek isteseniz bulmak zor uzayıp gidiyor :) mobilyalı sumplı akvaryum şiddetle tavsiyedir.

Pennywise ve veysel bunu beğendi.
  9. Sezer han

Sezer han

Hoşgeldiniz..

10. SEKO76

SEKO76

İsim:
    SÖNMEZ
    Şimdi bende evde 1,20 mm normal akvaryum var dolaplı onu çevirmek bana daha ucuza mı mal olur ekte resimlerini yükledim yoksa sıfırdan yapmak mı daha mantıklı en alttaki resimde tam görülüyor dolabı ile beraber.

Ekli Dosyalar:

veysel bunu beğendi.
  11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sönmez bey bence yeni yapmak daha mantıklı çünkü mobilyada sump için uygun değil. Hazır sistem olmadığını varsayarak konuşuyorum, mobilya uygun olsaydı arkadan cama durso için yer açtırılır bu akvaryum deniz akvaryumuna çevrilirdi. Mobilya için ayrı bir maliyet bu akvaryumu hazır hale getirmek için bir maliyet olacak. Yeniden istenilen bir ölçüde yaptımak daha iyi.

Erdal ve YMR_AY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş