1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum altına konan strafor.

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde mode_72 tarafından 23 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. mode_72

mode_72

İsim:
    Hakan Yılmaz
    Akvaryum altına konan straforda bir standart varmıdır.İlla en ince olanından mı koymak gerekir.Yoksa 1.8mm olan yeşil sarı mavi gibi renklerde olan normal straforlardan da kullanabilirmiyiz.Ben 1.8 mm aldım.Bir sakıncası varsa suyu koymadan değiştireyim.??.Bu konuda tecrübesi ve görüşü olan arkadaşlar paylaşırlarsa çok memnun olurum. 150x50x60h Marine olacak inşallah

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Senin almış olduğun karton gibi bir şey Hakan, imkanın varsa 1 cm kalınlıkta olanları mevcut, ondan koyarsan daha iyi olur....

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    1,8 mm olanları bildiğim kadarıyla laminant parkelerin altına konulan şilte.:smiley33:

Okadar ince malzeme Murat abininde dediği gibi olmaz. Hakan kardeşim,verdiğin ölçüde yanlışlık olmasın ? 1,8 mm değilde 1,8 cm mi demek istedin ?

4. cc286nc03

cc286nc03

İsim:
    YUNUS
    150x50x60h ölçülerindeki bir akvaryum için 3cm kalınlığı olan köpüklü beyaz strafor tercih etmenizi öneririm. Sonuçta 450 litre gibi bir hacim altına konacak...

5. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Bence 1.8 cm demek istedi sanırım. 1.8 mm, 1 cm'in 10'da 2'sinden bile daha küçük.

6. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Ben de 100 litrelik bir akvaryum var. Onun altında 2 cmlik bir strafor kullanıyorum şimdilik memnunum.

7. görkemtemel

görkemtemel

2 cm'lik pembe straforlar işinizi görür :)

8. mode_72

mode_72

İsim:
    Hakan Yılmaz
    Evet yanlış yazmışım.1.8 cm olacaktı.Sonuçta straforun kalın olması daha iyi diyebiliriz.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    1,8 cm lik strafor işinizi görür.:ay:

10. mode_72

mode_72

İsim:
    Hakan Yılmaz
    Cevap yazan tüm arkadaşlara çok tşk ederim .

11. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Strafor ne amaçlı kullanılıyor?

12. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İSTANBUL Başakşehir/Gaziosmanpaşa
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Akvaryumu oturttuğun sehpadan kaynaklanan ufakta olsa kabartı çıkıntılar ve akvaryum kumundan kalan tanecikler konan suyun basınç ağırlığından dolayı akvaryum alt camının kırılmamasını ve düz bir yüzeye basmasını sağlıyor.

emmi_06 bunu beğendi.
  13. mustafabas1980

mustafabas1980

İsim:
    mustafa
    alt camın sağlığı kadar akvaryumumuzun ısı yalıtımınada katkısı vardır.em34:

Sayfayı Paylaş