1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akvaryum arka fon yapımı

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde dr_glicocalix tarafından 27 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    İbrahim Ethem kardeşimin 150 x 50 x 50 'lik tankına yapmaya çalıştığımız nacizane arka planın yapım aşamalarının resimlerini sizlerle paylaşmak istedim... İnşallah beğenirsinz. Görüş ve eleştirilerinizi bekliyoruz...

Oyma işleminin fotoğrafları yok zaten az çok tahmin edersiniz nasıl yaptığımızı ;)

Oyma ve zımpara işleminin sonundaki hali...

Önce tüm parçalırı ayırdık monte işleminde daha kolay olsun diye ve sonrasında fugapul 2900 le kaplama işlemine giriştik..

Bunlarda ikinci kat derzi attıktan sonraki hali...

War Craft hastası Kamil arkadaşımız için bu işlerin arasında yaptığımız arka plan yavrusu bu da ( Stair Of Destiny) can:gif

Yapımda ve yayında emeği geçen bizler;

İbrahim Ethem Kaygusuz ( drdoom)

Gökhan Emre ÇAÇAMER( dr_glicocalix)

Ve evini bu iş için bize açan fedakar dostumuz Kamil Kanalıcı (lethe)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    DIY ARKA PLAN

Ellerinize sağlık, değişik bir yapım çıkmış ortaya. Hayal gücünüz süreklemiş gibi sizi. Bakalım akvaryumda nasıl duracak şimdiden merak ettim. Anladığım kadarıyla akvaryumun arka camına tam oturacak bu dekor ?

3. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN
    DIY ARKA PLAN

Kardeş eleştiri demek biraz yanlış olur böyle bir çalışmada maşallah diyelimde nazar değmesin çok harika bir çalışma yapmışsın olmazsa bunu ticarete dök :basardim:

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    DIY ARKA PLAN

Gökhan bey eleştirilecek hiç bir yan bırakmamışsınız bize.. Harika bir çalışma olmuş ve arkafon gayet profesyonelce yapılmış.. Warcraft çalışmanızda süper olmuş.. O oyunu kardeşim dolayısıyla biliyorum ve bıraktırana kadar canımız çıktı. :)

Yaptığınız çalışmaların akvaryumda ki halini şimdiden merak ettim.. Ellerinize emeğinize sağlık.. Bu çalışmanız anca alkışlanır.. :helalolsun:

5. Bennety

Bennety

İsim:
    Murat Alemdar
    DIY ARKA PLAN

Topkapı surları gibi olmuş.ellerinize sağlık.Arka taraflarda boşluklar bırakılsaydı balıklar girip çıksaydı daha farklı olurmuydu acaba ? Akvaryumu kaç santim daraltıyor bu arka fonlar ölçtünüzmü?

6. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    DIY ARKA PLAN

Temel abi dekor, arka ve yan camlara yapıştırıldıktan sonra akvaryumun arka ve yan camlarına film çekilecek derinlik sağlaması maksadıyla. Biz de bu kadar ii bi sonuç beklemiyorduk açıkçası. Sonuçta bu ilk denememiz umarım akvaryumda daha iyi görünecektir...

Ticarete dökme işi biraz zor gibi öyle ya bizler tıp fakültesi öğrencileriyiz ve bu işler bir hayli zaman alan işler. ;)

Akvaryum 375 litre kaba bir hesapla 75 litresi dekor tarafından doldurulacak sonuçta 300 litre gibi hiç de küçümsenmeyecek bir hacim kalıyor çak:gif

Son olarak yorumlarını bizden esirgemeyen tüm akvaryum dostlarına teşekkürü bir borç bilirim saygılar...

7. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    DIY ARKA PLAN

Ellerinize sağlık Gökhan Emre bey,bu tarz başlıklara merakla giriş yapıyorum rakiplerim çoğalıyormu diye. :F Mükemmel olmuş tek kelimeyle kutlarım.Akvaryum içindeki halini ben de arkadaşlar gibi çok merak ediyorum. :helalolsun:

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    DIY ARKA PLAN

Evet akvaryumdaki halini merakla bekliyoruz. ;)

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    DIY ARKA PLAN

Tebrik ederim. Emek harcanmış çok güzel bir çalışma. İnşallah akvaryuma yerleştirdiğiniz zaman bir kaç kare paylaşırsınız da bizleri merakta bırakmazsınız. Tekrar tebrik ederim. Emeğinize sağlık.

Saygılar...

10. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    DIY ARKA PLAN

Dekorun akvaryum içindeki görünüşünü merak eden tüm forum sakinleri hiç merak etmesinler monte işlemi gerçekleşir gerçekleşmez yeni fotoğraflar eklenecektir. Ancak üzülerek söylüyorum; malesef akvaryum yapımı biraz gecikti. Kapak siparişi henüz elimize ulaşmadığı için akvaryumun yapımı da başlayamadı henüz. Olabilecek en kısa zamanda fotoğraflar eklenecektir...

11. caglayan

caglayan

İsim:
    emre çağlayan
    akvaryum arka fon yapımı

Arkadaşlar emeginize sağlık 10 üzerınden 15 numara. ;)

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    akvaryum arka fon yapımı

Gerçekten mükemmel bir çalışma ve emek ürünü olmuş. Akvaryum içerisinde görmeyi çok isterim.

13. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    akvaryum arka fon yapımı

akvaryumdaki halinin fotoğraflarını merak ettim doğrusu yayınlarsanız seviniriz

14. HeRo_57

HeRo_57

akvaryum arka fon yapımı

Kullandığınız malzemeler hakkındada bilgi verirseniz bu tarz projeler geliştirecek arkadaşlara kolaylık sağlamış olursunuz.

15. zngtnng

zngtnng

akvaryum arka fon yapımı

Balıklara bir zararı olur mu arka fonun ? Kesinlikle bu uygulamayı yapmayı düşünüyorum. Bir de daha yardımcı bilgiler açıklamalar paylaşırsanız sevinirim. Yapacagım zaman yardımcı olabilcek birisi var mı acaba ?

16. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    akvaryum arka fon yapımı

Arka fonu harika işlenmiş kaya dekoru mükkemel nasıl yaptınız öyle :heyo: :helalolsun:

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    akvaryum arka fon yapımı

Balıklara bir zararı yok arka fon yapımının. Tabi kullanılacak malzemeler yanlış seçilmez ise. Yapımına başladığınızda elbette bilgisi olanlar destek olacaktır. Zaten zor bir yapım aşaması yok. Etraf fazla dağılır bahçe ortamı olursa iyi olur.

18. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    Cevap: akvaryum arka fon yapımı

Site yönetiminden nacizane bir istirhamım olacak; konu içinde bulunan resimlerden ilk ikisi her nasılsa konuya kaynak olmuş. Konuyla alkası olmayan hatta tanımadığımız bu arkadaşı ve muhtemelen bilgisayarı olduğunu tahmin ettiğim ilk iki resmi konudan silerseniz minnettar olurum.

19. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bahsettiğiniz resimler silinmiştir. Bu arada dekor yarışmamıza katılımızını bekleriz.

http://www.akvaryumportali.com/thre...%FD-%282011-Geneleksel%29?p=105514#post105514

20. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Hocam eline emeğine sağlık gayet güzel bir çalışma olmuş.

Sayfayı Paylaş