1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Arka Fonu Resminin net Görünmemesi- Arka Fon Sıvısı

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde baykalbul tarafından 13 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. baykalbul

baykalbul

İsim:
    baykal karasüleymanoğlu
    Akvaryuma aldığınız arka fon resmi net görünmeyebilir. Bunun sebebinin kalın olmasında diye düşünüyorum. Işık geçirse arkadan bu kadar karanlık görünmeyecektir. Belki yanılıyorum ama eski akvaryum umun fonu böyleydi.

Arka fon resminin cama yapışması durumunda netlik geliyor. bu zamanla nemle olabiliyor ama bunun svısı satılmakta. 15 tl. idi sorduğumda, ufak bir şişe galiba.

Kullandıktan sonra kartla damlacıkları yok etmek gerekebiliyormuş. Bence sıvı uçabilir. en azından üst kısmını bantlamak gerekecektir. Yanlarda boydan boya bantlansa iyi olur.
    İnce bantla bantladıktan sonra. kağıt kısmını değilde. Akvaryumdaki kısma , bir daha bant üstten sağlam olabilir . neme karşı.

Bu sıvıyı denemedim. sadece bir bilgi olsun diye veriyorum. Denersem eklerim buna cevap olarak :)

2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Cevap: akvaryum arka fonu resminin net görünmemesi. arka fon sıvısı

Resimler ile uygulama öncesi ve sonrasını iletirseniz bizimde öğrenme fırsatımız olmuş olur :) Teşekkürler ;)

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Akvaryum Arka Fonu Resminin net Görünmemesi- Arka Fon Sıvısı

Bu dediğiniz sıvıyı rahat bulabilirsiniz. Fakat bence hem fona verip hemde buna para vermeye hiç gerek yok. Tabelacı veya reklamcılara giderek önden yapışmalı istediğiniz renk fon alabilirsiniz. Sizde 3-5 lira para isterler. Bunuda şu şekilde yapıştırıyorsunuz;

Önce camı silip üzerine cam sil sıkıyorsunuz. Kurulamadan fonu yapıştırıyorsunuz. Cam ile fon arasında hava kabarcığı kalmaması için kredi kartı ile bir güzel fonun üstünden geçiyorsunuz. Sonuç mükemmel :)

Heliak bunu beğendi.
  4. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Bende saç jolesi kullanmıştım ama baya bir kabarcık kaldı.En kısa zamanda tabelacılardan almaya gideceğim :D

5. baykalbul

baykalbul

İsim:
    baykal karasüleymanoğlu

hasan bey e ve diğer arkadaşlara teşekkürler. cam sili deneyebilirdim :) ama bide uygulama isteği vardı. bide bu geç buharlaşır gibi bir durum var. gerçi yapışınca yüzey gerilimi oluşur, daha zor buharlaşır. bide bantın kuvvetli olması. aldığım bant pek iyi yapıştırmıyor.

ilk resim eski hali. diğer ikisi sonraki hali. bir ara daha parlaktı sonra matlaştı nedense biraz.

[​IMG][/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    bu resmide sıvıdan önce mat resim görülüyor

Uploaded with ImageShack.us
    bu resim uygulamadan sonra hemen çekilmiş resim. burda daha parlak. sonra matlaştı. acaba dahamı çok sürseydim sıvıyı.

bu da sıvıyı uyguladıktan sonra çekilmiş resim.

uygulama ve sıvı resimleri :

resmi silmek
    resim sıvısını elle sürmek, parmak uçları ile. yağlı gibi ama yağlı değil. daha çok gliserine benziyor. içeriğini yazmamışlar.toksik değildir falan yazıyor. bu arada hem ingilizce kutu, özür dilerim :) ...

sonra kalın bantı yere açın (şeffaf koli bandını), üst kısmı tutturun hafifçe. resme tutturulan kısım 3 te bir, 4 te bir olsun. kuvvetli ise 4 te bir iyi olur. zayıfsa bant 3 te bir. sonra akvaryumun arkasına üstten yapıştırın. bir ucu yapıştırın, kağıdı gerin, sonra üstü yapıştırın. sonra kenarları yaptım ben ama gerdirip altı yapmak da mantıklı....

daha sonra netlik azalacakmı falan bilmiyoruım. ama az önce baktım siyak baloncuklar var azda olsa. galiba olacak onlar.belki zamanla kaybolurlar. resim ince olmalı aslında, incecik. eskisinden güzel görünüyor bence. olumsuzlukları ilerleyen zamanlarda buradan yazabilirim inşallah...

YIKIKTEMO ve hasanaytekin bunu beğendi.
  6. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Paylaşım için teşekkürler Baykal bey. Fakat tavsiyem bir daha çekim yaparken odanın ışıklarını kapatıp sadece akvaryum ışıkları açıkken çekim yapın. Bu şekilde olursa görüldüğü üzere flaş kullanmanız gerekir ve flaş nedeniyle resimlerde kötü bir parlama oluşur.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Baykal Bey teşekkürler. Güzel bir düşünce olmuş kutlarım. Arka fon görüntüsü tam yapıştırılmadığı sürece aynen dediğiniz gibi görünüyor. Net kendini belli etmesi derinliği daha da artırıyor.

Sayfayı Paylaş