1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Aydınlatma Gündoğumu Efekt

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde yekim tarafından 28 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Akvaryum aydınlatma gündoğumu efekti kullanmak istiyorum. Akvaryumda Aydınlatma efektini yakalayabilmek için PMW çıkışlı driver kullanarak tek driver kullanmak istemiştim fakat bunun uygun olmadığını öğrendim. Driver sayısını da artırmak istemiyorum, Led kanopi kullanacağım için tek driver olacak.

96 ledlik 1 watt lık kanopi kullanacağım. Asıl sormak istediğim ledlerin birden yanmasının ve sönmesinin besleceğim canlılar üzerinde olumsuz yanı nedir? Akvaryum aydınlatma gündoğumu efekti açısından olumsuz yanlarını öğrenmek istiyorum.

akvaryum aydınlatma led konopi.jpg

2. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Balıkların akvaryumdan sıçraması olabilir,waress,antias gibi türlerin

3. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Peki nasıl bir alternatif önerirsiniz?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıkların çok tepki vereceğini sanmıyorum, zamanla alışırlar ama bu led aydınlatma türü ve şekline akvaryumun genel alg yapısının ve mercan gelişiminin nasıl bir tepki vereceği konusu şüpheli. Çok denenmiş bir uygulama değil kanımca, tecrübe etmek şart.

5. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Kanopinin içindeki ledler sonuçta pcb nin üzerinde, pcb nin bağlantıları gözüküyor mu kablo gibi, bazılarında altta, bazılarında yüzeyde , gözüküyorsa ayır bir kaç yerden, üç tane driver bağla. Hepsini aynı anda yakma, Ben 3 adet driver kullanıyorum 24 tane 3w led için, önce 3 tanesi, sonra 8 tanesi daha, en son 13 daha yanıyor, zaman saatiyle de üçünü ayırdım yarım saat arayla yanıyorlar

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Elinizde armatür 96 adet led ile çalışıyorsa bunu sürecek driver var. PWM kontrolü ne ile sağlayacaksınız?

7. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    PMW ile dimmer benzeri micro işlemci bağlayarak digital olarak belirlediğim zamnalarda ışığın parlaklık artırıp-azaltacağım

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Yalnız driverların pwm voltajı ile microdenetleyicilerin pwm voltajları tutmuyor. o na dikkat et.

9. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Evet onu geç öğrendim. Şimdi tekrar kafamda koskocaman soru işareti oluştu

10. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Valla Sağlam bir arge ekibi ile bir çalışma yapılıyor şu an biraz bekleme şansınız olursa çok güzel kontrol ünitelesi ve armatür çıkacak inşallah.

murer bunu beğendi.
  11. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Hadi bakalım bekliyorum o zaman.

Sayfayı Paylaş