1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akvaryum bakımı ile ilgili

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde milivra tarafından 16 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. milivra

milivra

İsim:
    isa güzel
    Bu hobiye yeni başladım, 20 lt akvaryumum ve içinde 3 tane japonum var, hava motoru da var, bazı sorularım olacak sitede aradım fakat bulamadım.

Akvaryumumu nasıl ne sıklıkta temizlemeliyim, nasıl bakım yapmalıyım?

Yeni balıklarda almayı düşünüyorum, çöpçü ve vatoz gibi.

Isıtıcı alacağım ve ısıtıcıyı kaç dereceye ayarlamalıyım?

Hava motoru ile filtre aynı şeymi ayrıca suyu temizleyen bi alet almam gerkiyormu?

2. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Cevap: akvaryum bakımı ile ilgili

Öncelikle sitemize hoş geldiniz.Daha büyük bir akvaryum alırsanız hem onlar kendilerini rahat hissederler sizde yavru alabilirsiniz.Bence çöpcü veya vatoz almayın çünkü zaten hacim yetersiz.En az 70 lt bir akvaryum kurmanız lazım.Isıtıcıyı kullanmana gerek yok aslında 18-24 C iyi evin sıcaklığıda zaten bu ısıyı sağlar tahminim.Hava motoru ile filtre aynı şey değil biri pislikleri temizlerken diğeri sadece hava verir.Suyu temizleyen bir alet dediğiniz sanırım dış filtre 20lt akvaryum için bir dış filtre varmıdır bilemiyorum.Ama mutlaka 70lt bir akvaryum alın.Sitede japon besleyen ve yavru alan bu işte profesyonel olan arkadaşlarımız var. :) Onlar size daha iyi bir cevap verir.Ama 70lt de yaşıyor diye illa 70lt almanızada gerek yok daha büyükte alabilirsiniz.200 100lt gibi japon balıkları büyük hacimlerde daha güzel görünüyor bence.;)

3. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Tolga Bey bana göre yanlış düşünüyorsunuz.Isıtıcı bir tankın can damarıdır.Bu aletlerin önemli görevlerinden birı sadece tankı ısıtmak değil,ısıyı sabit tutmaktır.Eğer ısıtıcı kullanılmazsa evin gece ve gündüz sıcaklıkları değişeceğinden akvaryumun da sıcaklığı değişecektir.Bu da balıklarınızın beyaz benek diye tabir edilen hastalığa yakalanması sonucunu doğruracaktır.
    İyi Günler,Sağlıklı Balıklar...

4. milivra

milivra

İsim:
    isa güzel

tolga bey çok teşekkür ederim akvaryumu büyütmek istiyorum ama ilerde inşallah. yunus emre bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ısıtıcım bugün geldi ve şimdilik 24 dereceye ayarladım.teşekkürler

Sayfayı Paylaş