1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Berraklık ve Dezenfekte Nasıl Yapılır

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde sansezin tarafından 7 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. sansezin

sansezin

İsim:
    ziya veziroğlu
    Akvaryum berraklaşma ve dezenfekte nasıl yapılır öğrenmek istiyorum. Akvaryum temizliği yapmak için önerilerinizi almak isterim. Akvaryum da pul yem kullanıyorum Jebo 838 dış motor ve iç motor olduğu halde su yine berrak değil. Akvaryum dezenfekte ve berraklık için hangi marka ilaç ya da ne kullanabilirim?

Akvaryum zeolit filtre malzemesi ve lav taşı biyolojik filtre malzemesi de aldım bunlar işe yarar mı?Hangi marka ve çeşit yem kullanmalıyım, pul yem kullanıyorum ben. Ayrıca akvaryum genel dezenfektanı için hangi ilacı tavsiye edersiniz?

Birde 9 tane akvaryumum var iş yerimde, bir kaç kepçe kullanıyorum ve bunları bu akvaryumların hepsinde kullanıyorum. Kepçeleri her hangi bir ilaçlı suda bekletme mi önerir misiniz?

Şimdiden teşekkur ederim.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi foruma hoş geldiniz yazdığınız malzemeler güzel kulanın,dokuz akvaryumunuz varmış maşallah yalnız kepçeyi su dolu bir kabın içinde bırakın ve metelin mavisi içine dökün kullandıktan sonra gene kabın içine bırakın derim... :)

3. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    mevcut kurulmuş, içine canlı konulmuş bir akvaryum dezenfekte edilmez, Akvaryum kurulumunuz yeniyse bulanıklık olabilir beklemeniz lazım.

İşyerinizde akvaryumların bazılarında hastalık veya ona benzer bir durum yoksa kepçe değiştirmeye pek gerek yok. illa böyle bir şey yapacaksınız içiniz rahat etmiyorsa musluk altında kepçeyi iyice yıkayıp durulayın. Hobide durduk yere ilaç dezenfektan kullanımı diye şeyler pek yok . bunu da dikkate alın derim. :)

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  4. Ercan GÜNGÖR

Ercan GÜNGÖR

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Ercan GÜNGÖR
  5. by.malawist

by.malawist

Yer:
    Adana
    Yem tavsiyesi icin balık turunuzu ogrenebilirmiyiz?
    Dış filtre icin sepetlerde kullanmak üzere sera Sporax ve jbl biyolojik sünger kullanmak sorununuzu cozecektir.
    Kalan 8 akvaryumda dış filtre varmı?
    Eğer varsa ve amacinz üretim degilse size ciddi mali yük olacaktır.Eger dış filtre yoksa size önerim matten filter kullanmanız yönünde olacaktır.Cok daha iyi sonuclar ve sağlıklı balıklarınız olacaktır.
    Saygılarımla,

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş