1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Biraz Bilgi- Neden Olmasın

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Onurr tarafından 2 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Onurr

Onurr

İsim:
    Onur
    Arkadaşlar Meraba, ben Ankara Yenimahalle'den Onur. 100 cm lik bi akvaryum kurmayı düşünüyorum. Şuanda 20 cm lik bi akvaryumum var ama Tadını Alamıyorum. 100 cm lik de alırım diye düşünüyorum. Akvaryum Tecrübem Yok denilecek Kadar Az biraz bilgi almak istiyorum ciklet türlerinden beslemeyi düşünüyorum akvaryum dizaynım nasıl olmalı balığın sağlığı acısından neler olmalı kısacası balıkları öldürüp günahına girmek istemiyorum onun için ne gerekliyse bilmek istiyorum bana yardımcı olursanız cok sevinirim beni bu konuda bilgilendirecek arkadaşlara simdiden teşekkür ediyorum.

Güzel Dostuklar Dileğiyle...pardon:gif

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: Akvaryum Biraz Bilgi- Neden Olmasın

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.Akvaryumun tam ölçüleri ne kadar yükseklik,en ?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Onur konuyu açalı 13 dakika olmuş iken mesaj yazan yok demek yerine tür Forumları bölümlerine göz atıp istediğin türlerin genel bilgilerini öğrenebilirsin.

Cichlid türü geniş ailedir. Tanganyika Cichlid, Malawi Cichlid, Victoria Cichlid, Amerikan Cichlid. Hepsinin akvaryum ve su koşulları farklı. Beslemek istediğin türü ve balıkları öncelikle belirlemeni öneririm.

4. Onurr

Onurr

İsim:
    Onur

Haklısnız pardon :D Akv boyutları 100(u)*50(g)*65(yük) ebatlar bunlar. Tür konusunada gelince zebra ve frontoza beslemek istiyorum görmüştüm çok hosuma gitmisti onlar benim:cekingen:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Frontoza benim de çok sevdiğim bir türdür ama zebra yanlarında olmaz, hem farklı göl balıkları ve hem de agresif tavırlar ile sakinliği bozarlar. Bence 7-8 Frontoza yavru boylarda alıp kendim büyütürek gözlemlerin sonrası dişi erkek sayısını dengeleyebilirsin. Frontoza ile Leptosoma türü öneririm akvaryumun üst katmanlarını şenlendirmeleri açısından.

Elbette akvaryumun kurulumunu bu türlere göre dengeli ve sorarak kurmalısın. Tabanda argonit veya 0,5mm mercan kumu olabilir.

6. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Akvaryumunuzun litresi yaklaşık 325 litre Sarı prenses,ıceman,yunus bakabilirsin.Taban için ince silis kum güzel olur.

Sayfayı Paylaş