1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Bitki Seçimi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ft25 tarafından 31 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar akvayumumda hiç bitki ve süs yok aynı zamanda arka fonum da çok kötü.Arkadaşlar arka fon olarak siyahı seçtim ve çok hoş durdu, süs olarak doğal bir takım şeyler seçtim(alanı daraltmıyacak kadar) ama bitkide bir türlü karara varamadım.Arkadaşlar ben kolay bakılan ve normal hızda büyüyyen aynı zamanda japon balıklarının zarar vermiyeceği bitkilerden koymak istiyorum.Sizce hangi bitkileri seçmeliyim.

2. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel
    Akvaryum Bitki Seçimi

Sert yapraklı anubias türleri,java fern gibi bitkileri almalısın.

3. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Akvaryum Bitki Seçimi

Arkadaşlar peki eledoalar japonlar için uygun mu?Uygunsa bu tür bitkilere nasıl bakılır.Mesela sıvı gübre gerekli mi?

4. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel
    Akvaryum Bitki Seçimi

Japon balıkları elodiayı tırtıklarlar.Yaşatma şansınız olmaz.Onun yerine dediğim gibi anubias,crytpto,saz falan olabilir.Sıvı gübre bu bitkiler için olmazsa olmaz değildir.Bitkilerin gelişimine göre konulabilir.

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Akvaryum Bitki Seçimi

Eledoa uygun değil Furkan. Ya jawafern ( güzel oluyor ) ekle yada anubias türlerinden sert yapraklı olanlarını ekle. Sazlarla da bütünlersin.

6. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Akvaryum Bitki Seçimi

Arkadaşlar ben biraz önce anubias batteri bitkisinden aldım ve çömlekten bir saksım vardı onun içine kum akvaryum kumu koydum ve bitkiyi ektim.Akvaryumcu bana yeni filizler verdiğini söyledi.İnşallah bitkim sağlıklı olur

7. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Akvaryum Bitki Seçimi

Dakika bir hata bir :) Anubias türü bitkilerin kök kısmı kumun içerisine dikilmez. Almış olduğın anubias'ı bir kütük parçası yada taşa kök kısmı açıkta kalacak şekilde misina ile bağlamalısın.

Japon balıkları ile birlikte bakabileceğin bitkiler kalın yapraklı bitkiler olmalıdır. Yinede yeni çıkan filizler japon balıkların tarafından tırtıklanabilri bilgin olsun.

8. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Akvaryum Bitki Seçimi

Arkadaşlar japon balıklarım doymak bilmedikleri için sürekli bitkiyi tırtıklıyorlar ve bitkimin tam 4 yaprağını dibinden söktüler.Dediğinizi yaptım ama gene tırtıklıyorlar.Yapraklarının yine sökülmesini istemiyorum.Bu bitkiyi enine boyuna iyice araştırdım bitkinin çok dayanıklı olduğunu ve otçul balıklara bile dayanabildikleriniöğrendim ama nafile 4 yaprak gitti.Arkadaşlar daha önce hiç bitki bakmadığım için hiç bir bilgim yok.Sizce ne yapmalıyım ki bitkimin yaprakları gitmesim?

Saygılar.....

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Akvaryum Bitki Seçimi

Balıklarını aç bırakmıyarak, onların hayır diyemeyeceği, bitkisel ağırlıklı, anubiasdan daha lezzetli yem vereceksin.

10. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Akvaryum Bitki Seçimi

Teşekkür edrim Murat abi de ben balıklarımı aç bırakmıyorum günde üç defa bitkisel ağırlıklı 7 çeşit yemle besliyorum yani balıklarım her zaman tok oluyor.Japon balıklarının karınları doymadığı için dünyayı versenizde yiyolar.

Sayfayı Paylaş