1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum boyutu hakkında...

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde By_KadircaN tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Merhaba arkadaşlar bizim burda bir camcı buldum ve akvaryum yaptırmayı düşünüyorum onun elinde olan 300 litre civarı bir akvaryumu beğendim 150 TL dedi fiyatıda uygun ama yeni yaptıra da bilirim onun için bana 300 litre civarı bir akvaryum için en uygun boyut ölçülerini söyliyebilirmisiniz içinde besliyeceğim balıklar astronot-pacu-gt-texas ... Şimdiden teşekkürler...

2. taygun

taygun Guest

Merhaba Kadircan,

Akla en kolay ölçü olarak 100 * 50 En * 60 derinlik geliyor. balıkların iri olduğu için hem derin ve hem de uzun bir akvaryuma ihtiyacacın. Bu ölçüler üzerinde de olsa olsa yükseklikte oynayabilirsin. Yüksekliği kısaltıp uzunluğu artırabilirsin.Bu durumda 300 litre için yeni ölçülerin 120*50*50 olacaktır.

Kolay gelsin

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bence akvaryumunu yüksek ve uzun tut ;) illa 300 mü yaptırcan yoksa 300, 350, 400 mü ? ben sana 350 ve 400 litre'lik bir akvaryum ölçüsü vericem bence o balıklar orda rahat eder ;) 125*60*50 = 375 litre, 110*65*50 = 357 litre senin balıkların büyük boyutlara ulaştığı için en az 400 litre gerekir diye düşünüyorum.

4. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Benim balıklarımdan pacular büyük boyuta ulaştılar 2 astonotumda iri ler ama tam büyük boya ulaşmadılar 15 cm ler :D Birde 2. el bir akvaryum buldum 570 Litre mobilyalı ama en çok uzunluğa önem verilmiş akvaryumun uzunluğu 170 cm diğerleri o kadar fazla değil ve onun fiyatı 350 TL bana yeni yaptırmak daha mantıklı geldi açıkcası çünkü o 2. el olucak temizlemesi falan zor olur diye dünüyorum...

5. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Sizce hangisi daha mantıklı olur mobilyalı 2. el akvaryum almakmı yeni akvaryum yaptırmakmı ?

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Eğer bu 570 litre olan akvaryumda sump varsa temizleme sorun olmaz, akvaryumun tam ölçüsünü yazarsan sevinirim.

Sayfayı Paylaş