1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Boyutu ve Ağırlığı

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde southbluee tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. southbluee

southbluee

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    ahmet özmen
    Arkadaşlar Merhaba,

Şuan 150 ltrelik bir akvaryuma sahibim ve büyütmek istiyorum. şuan maddi durumum el vermediği için tatlı su ile başlayıp ileride tuzlu suya döndürebilecğimi düşündüğüm 120 cm genişlik,60 cm derinlik, 60 cm yükseklik de bir akvaryum yaptırmayı düşünüyorum hesaplamama göre cam ve su ağırlığıyla 521 kg malzemeli ile de 600 kg bulur diye düşünüyorum.

Sizce bu ağılıkta ki akvaryum evde bir sorun yaratır mı? ayrıca ileride bu boyutlardaki akvaryumu tuzlu suya dönüştürebilrmiyim? yaklaşık 20 yıllık bir bina ve 5. katta oturuyorum?

Teşekkürler

2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Ahmet bey 600 kilonun binanın statiğine etki edeceğini sanmam.Tankı konumlandıracağınız yeri kolon ve kirişlerin birleşim noktalarına yakın yerleştirirseniz dahada sağlıklı olur.Tuzlu suya dönüştürebilmek için üstten taşmalı sumplı bir tank yaptırırsanız ileride sorun yaşamazsınız.

southbluee bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hiç bir şey olmaz o kadar yükü taşıyamayan bina bina değil, bence dahada iyi olur bina oturaklaşır kolay kolay sallanmaz...:D

southbluee bunu beğendi.
  4. southbluee

southbluee

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    ahmet özmen
    Çok teşekkür ederim ilginiz için :)

Sayfayı Paylaş