1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akvaryum camı yapıştırmada,silikonmu yoksa lazer yapıştırmamı daha iyi?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde brkmyx1 tarafından 19 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. brkmyx1

brkmyx1

Merhaba arkadaşlar..Camcıya akvaryum siparişi verdim..65x60x50 ebatlarında..camcı bana lazerle yapacağını söyledi bene neden silikon değil dedim bana verdiği cevap ' daha sağlam olur ' dedi..Sana garanti veriyorum dedi..ama benim içime bir kurt düştü ertesi gün gidip tekrar durumu izah etdiim ortalama 300 kg yük olacak dedim bana hiçbir şey olmaz dedi..Ben de içimde hala bir şüpheyle peki dedim senin dediğin gibi olsun..bana yardımcı olursanız sevinirim... teşekkürler

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Garanti vermiş madem görmek lazım. Ben duymadım lazer ile akvaryum yapımı yalan yok. Uv ile camı metale yapıştırdıklarını duymuştum ama direk akvaryum yapımı hakkında bir fikrim yok. Ben de merak ettim nasıl olduğunu.

3. brkmyx1

brkmyx1

Cama tutkal sürüp uv ışığıyla yaptını öğrendim biraz önce ama sağlamlık yada esneklik konusunda ve su sızdırma konusunda emin deyilim.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Burak bey merhabalar,lazerli cam yapıştırmalar var evet. Reklam sektöründe kullanılan neon ışıklar da bu yol ile yapılıyor.Fakat bildiğim kadarı ile çok ince camlarda bu işlem güvenli. Yani 1 mm cam vs gibi. Sizin yapmayı düşündüğünüz akvaryum için gereksiz bir çalışma bence.Yerinizde olsam normal sista akvaryum slikonu ile akvaryumumu yapardım fakat Temel hocamında dediği gibi madem garanti veriyor buyrun yapsın bakalım. Belkide teknoloji dahada ilerlemiştirde biz bilmiyoruzdur. saat:gif

5. brkmyx1

brkmyx1

Valla Olcay kardeş bende merak ediyorum.. Nasıl birşey olacak...Valla bir kırlırsa akvaryum odada,hanım beni evden kovar :(

M:D 1

6. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Burak bey akvaryum yapıldığı gibi eve getirmeyin sizde, camcıda içini su doldurun 2-3 gün orda kalsın.

7. brkmyx1

brkmyx1

Arkadaşlar akvaryumum geldi hayırlısıyla..ama çok büyük gibi.. Korktum valla:(hatun kıyameti kopardı valla bunu nere oycan kalsik muhabet işte..neyse...sizden isteğim ben şimdi ne yapacam sırasıyla yazarsanız ve de yardımcı olursnırız seviirim.tşk pardon:gif

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Önce akvaryumu tuz ile silin bence. Sonra güzel bir durulayın. Sonrasında besleyeceğiniz türe karar verin ve araştırma yapın. Tür belirlenince yeterli güçteki filtre, hava motoru, ısıtıcınızı ve aydınlatmayı hazırlayın. Ardından kullanacağınız taban kumunu yine yıkayıp akvaryuma ekleyin. Kaya dekorunuzu oluşturun ve Suyu ekleyin akvaryuma. Hazır bekleyen ekipmanları yerleştirin ve start verin. Biraz bekleme süresi olacak bu aşamada.

Filtre aldınız mı ? Almadıysanız düşünceniz ve tabi bunlara ayrılan maddiyat nedir ?

9. brkmyx1

brkmyx1

İnan bende dış filtre bakıyordum nette. Araştırma içindeydim her kez bişiler yazmış..aklıma ilk yatan tetra 1200 modelini alacaktım 240 tl dediler ama sonra netdeki şikayetleri okuyunca vaz geçtim...şimdi Fluval 305 bunu araştıroyurm şimdiye kadar baktım kadarıyla bi şikayet yok.. tetrada su sızdırma sorunu çokmuş oda benim hiç sevmedi bi olay....akvaryumum 200 lt..inan çok kararsızım..madii oalrak 250 tl ayrıdım.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Atman olur dış filtre olarak. Yine fiyatlarına bakın Eheim iyi bir markadır.

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

200 litre akvaryumu içindeki balık yükünün azlığınada bağlı olarak iyi bir iç filitrede idare edebilir. İç filitreler biraz daha hesaplı.

Burak bey hangi türleri beslemeyi düşünüyorsunuz ?

12. brkmyx1

brkmyx1

Ben japon balıları hariç her türlü balık olabilir ama aralarında bir guruba ayrılırımı bilemiyorum.. Canlı doğuran olsun diyorum ama sizlerinde fikrinizi almak istiyorum.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Canlı doğuran türü düşünüyorsanız bence besleyin aklınız kalmasın o türde. Gerisi zaten gelir zaman ilerledikçe. Burada birçok tür ile karşılaşıp beğendikleriniz çıkacaktır. Bunlar içinden akvaryumunuza uygun olanlarından bir tercih yapabilirsiniz ilerleyen süreçte.

14. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Fluval 405
    http://www.teleskopakvaryum.com.tr/detay.asp?id=3742&CatID=496

Fluval305
    http://www.teleskopakvaryum.com.tr/detay.asp?id=3741&CatID=496

TETRA Tec Ex 700 Dış Filtre
    http://www.teleskopakvaryum.com.tr/detay.asp?id=4277&CatID=495

TETRA Tec Ex 1200 Dış Filtre 1200 Lt.
    http://www.teleskopakvaryum.com.tr/detay.asp?id=4228&CatID=495
    Uygun olan dış filtreler hemde kaliteli bunlardan birini alabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş