1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akvaryum camını çıkarma

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde ozgr tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Değerli üsatadlarım küçük akvaryumumu karides akvaryumu yapmaya karar verdim ve depodan çıkardım. Alt taban camı çatlamış durumda. Çıkartıp yenisini takmak istiyorum ama taban camını çıkartamadım. Kolay bir yöntemi varmı acaba?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    akvaryum camını çıkarma

Özgür alt camı çıkartamaya çalışmak biraz riskli. Üstelik daha önceden bir tecrüben yoksa hiç deneme derim. Ama illaki çıkartacağım dersen eline bir maket bıçağı alacaksın ve camın slikon kısımlarını keseceksin. Ancak bu şekilde çıkartabilirisin.

Ama alt camı çıkartman şat değil,akvaryumun iç büyüklüğüne göre bir cam kestir ve tabana bol slikon sıkıp yeni camı içten çatlak camın üstüne yapıştır. Hem bu şekilde daha sağlam bir taban camın olur. ;)

3. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    akvaryum camını çıkarma

Maket bıçağıyla o kadar uğraştım ama bana mısın demedi vallaha :D
    Galiba yeni bir cam alıp senin dediğin gibi yapacam Olcay hocam. saygılar:gif

4. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    akvaryum camını çıkarma

Çok zor çıkıyor bende denemiştim cam kırılmıştı kenarlarından.En güzeli bencede yeni cam. super:gif

Sayfayı Paylaş