1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Camında Beyaz Lekeler

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Ankaraguclu tarafından 22 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Akvaryum camında beyaz lekeler oluştu. Okulda bir Akvaryum var ve bu akvaryum tam olarak 1.5 veya 2sene önce kurulmuş ve ne bir su değişimi ne bir dip çekimi nede bir Temizlik yapılmamış. Baktım Çok perişan halde gönlüm el vermedi Temizledim, Tertermiz yaptım pırıl pırıl oldu ama Kapakda ve camda öyle yerlerde kireç olmuş ki Kireç çözücü bile İşlemedi :) Neyse 1 Hafta Sonra Gittim Su Pırıl Pırıl olmuş Tertemiz herşey Sonra Diğer hafta gittiğimde ne göreyim Akvaryumun camı Tıpkı Böyle Kirec Gibi bem beyaz ama içten bir beyazlık 2 haftadır bu konu üstünde yoğunlaştım fakat çözemedim o beyazlığa dokunduğunda aynen yosun gibi kayıyor bu Nedir Neden Kaynaklıdır abiler Şimdi Akvaryumda Isıtıcı var Filtre var Bi Işık Yok Karanlık yerde Duruyor Işık hafif vuruyor fazla değil Ve İçerisinde Plastik bitkiler ve Deniz kabukları var hocalarıma dedim çıkartalım hocam bunlar iyi değil dedim ama kalsın dediler ben onları dinlemeyeceğim ve gidip içerisine tıpkı benim akvaryumumda olduğu gibi bitkileri alıp kiremit koyacağım.Ben Bu Problemi Yemden Diye tahmin ettim ama yemin Tarihine baktım daha Mayıs ayında bitiyor Yemde Kaliteli birşeye benziyor Böyle büyük Teneke Kutuda üstünde balık resimleri var.Bugün birde Benim Kum vardı Onu götürdüm değiştirdim Kumu daha doğrusu içindeki ile birlikte karıştırdım Güzel bir görüntü oldu Sonra 5-6 Damla Metilen Mavisi Damlattım.Abiler Ben Hocalarıma Söz verdim Bu Akvaryumu Çözmeden Bana Rahat yok Yardımlarınızı Bekliyorum saygılar:gif

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    9 bilinmeyenli denklem gibi olmuş soru Miraç. Önce ışık takılmalı, sonra temizlik ve filtrasyonu sağlayacak ekipman. Beyaz lekelerin ne olduğunu da buradan ancak falcılar bilir. Bende de o meziyet yok maalesef :D

3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Cevap: Akvaryum Camında Beyaz Lekeler

:) Abi Hocalara Bi Söyleyim Işık Konusuna Pek Ilımlı Bakacaklarını Sanmıyorum Ben Temizliğinide işte ilk kez ben yapmış bulundum :D

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Hafta Sonuna Kadar Bu Sorunu Çözelim Lütfen Yardımcı Olun Söz Verdim Sözümde Durmam Lazım :shh: Sirke İle Sİlsem Faydasımı Olur zararımı ? Bu Lekenin kaynağı nedir Abiler :bilmem:

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

:yaz:Yokmu Fikri olan abiler ?:yaz:

6. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Fikri olan yok Miraç başının çaresine bak.

7. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

evet Burak abi en iyisi Kendi başımın çaresine bakmak 3 Gün oldu :(:an:

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Yahu insanların nasıl fikri olsun, tek ipucu beyaz leke oluşu.
    Bir resim koy gör yorumu

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

9. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Resim Yok abi Telefonum Kameralı değil Araştırdım Beyaz Yosun Diyorlar Tam emin değilim ne olduğuna :bilmem:

10. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Bakteri plağı, normal bir oluşum fazla kurcalamaya gerek yok sil gitsin bir süre sonra oluşumu durur.

11. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

İnşallah Öyle Olur abi Pazar Günü Okula gittidğimde Yapcağım temizliğini

12. AyberkGamze Solak

AyberkGamze Solak

İsim:
    Ayberk SOLAK

Miraç kardeşim dediğin sorunu az çok biliyorum o beyaz buğlanma gibi bişey oluyor sanırsam eğer oysa bu akvaryuma suyu ekler eklemez balığı hemen koymaktan kaynaklanıyor bildiğim kadarıyla bi ara başıma gelmişti sana suyu tekrar değiştirmeni öneririm iyi bir temizlik yap öncelikle motorları 1 gün çalıştır sonra balıkları tekrar içine koymanı öneririm. Bazen bu şehir şebeke suyundan bile kaynaklanabiliyor tekrar temizlikle sorun çözülecektir.

13. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Sorun Çözüleli çok oldu sağolasın.

14. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Sorunu nasıl çözdün kardeşim?Yosun lekeleri hep silinirse suya karışır ve alg oluşmaya başlar diye duydum.Sonra alg olunca komple tankı boşaltıp tuz ile ovalamadan sorun hallolmuyormuş?Mış,muş yani,,,Böyle duydum doğrusu varmıdır?

15. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Tankı Komple boşalttım ve Kaya Tuzu ve Sirke İle İyice YIkadım Leke Felan Kalmadı Pırıl Pırıl oldu Sonra İyice Kaya Tuzu İle Tekrar Yıkayıp duruladım Okadar.

Sayfayı Paylaş