1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Camındaki Beyaz Canlılar

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Sky2007 tarafından 17 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Arkadaşlar dün gece böyle bişey yoktu. Uyandığımda camda bunları farkettim. Küçücük kurt gibi bişeyler hareket ediyorlar. Bunlar nedir ve nasıl temizlenir?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Boyut ve şekil olarak muntazam ve eşit görünüyor yani tortu vb değil, bunlar planarya kurtları sanırım. Balıklar yiyor mu?

3. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Biraz araştırmadan sonra bende Planaria olduklarına kanaat getirdim. Balıklar yemiyorlar daha doğrusu yiyemezler. Camdakilerin çok küçük olmaları ve balıkların yapısından dolayı.

Arada camları da siliyorum. Haftada %20 su değişimi yapıyorum. Bugün su değişimi yapma günüydü. Yem artığı falan olmuyor. Nasıl çıktı bunlar anlamadım. :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tabana yem fazla düşen ve kalan akvaryumlarda daha çok görünüyorlar. Dip çekimi ve yeme dikkat ile zamanla kaybolur.

5. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Tabana yem düşmüyor ki. Elden yemlemeye alıştırmak için misina ile su yüzeyinden yemleme yapıyorum. Hepsini de yiyorlar.(Dana yüreği ve taze karides) Dün kuru yem kullanmıştım su yüzeyinde duranlardan. Onu da 7-8 tane olarak servis servis verdim

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    O zaman dana yüreği, karides yiyenlerin dışkıları oldukça besleyici demek ki, çekmiş kurtları.:)

7. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Büyük ihtimal öyle. Zaten şu kumun üzerindeki siyahlıklar balıkların dışkıları. :) Dün gece ki kuru yemden sonra baya bir dışkı da artış olmuş. Haftalık temizliği yaptım bakalım

Sayfayı Paylaş