1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Cam Silgisinin Modifiye Edilmesi~Bakımı

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde halilkocan tarafından 19 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Arkadaşlar selam,

Uzun zamandır kulanılan bir Akvaryum Cam Silgisi vardı. Artık mıknatısları güçten düşmüş tam yapışmıyor ve kaçırıyordu. Ben de içini açıp bir bakayım dedim. Bir de ne görsem! berbat su almış, paslanmış ve hatta mıknatıslar erimiş.

Ben de 4 tane cok güçlü mıknatıs bularak resimlerdeki gibi bir işlem yaptım ve hazır açmışken kalınlığını da düşürdüm. Benim kayalar cama çok yakın arasına giremiyordu. Böyle güzel oldu.

fth-94, ozgun_cyprus ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryum Cam Silgisinin Modifiye Edilmesi~Bakımı

Güzel hareket Halil.:emt: Mıknatıs çürümüş suya karışmaya başlamış vs. Hani bir noktaya kadar demir pası bir şey yapmaz ama mıknatısın madeni zarar verebilirdi. Güzel yakalamışsın bence. Modifiye de harika olmuş ellerine sağlık. Etrafını iyi kapat su almasın akvaryum içinde kalan kısmı.

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Kapatacağım Temel abi akvaryum silikonu ile dolduracağım birde işim bittiği zaman su yüzeyinde brakmayı planlıyorum.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Su yüzeyinde bırakmanda sakınca yok ama su inişe gidip yaslanmasın veya oraya kaçarak tıkamasın dikkat et. Yaslanması dahi su seviyesini yükseltebilir. Bence tutunarak bırak bir kenarda.

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

40 sene kalsa onun içini açmak benim aklıma gelmezdi. Güzel düşünmüşsün abi. Tebrikler...

Sayfayı Paylaş