1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Cenneti Sitesi ve Akvaryum

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde akvaryumcuu tarafından 19 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. akvaryumcuu

akvaryumcuu

İsim:
    Adnan
    Yonetim Notu; Konu devamına bakınız...
    ---------------------------------

Akvaryumda Günlük Bakım hakkında kısa ama detaylı bilgi vermek istedim, işinize yarar umarım. Eksikleri ilave edersiniz.

Yemleme Balıklarınıza günde 2 veya 3 kez birkaç dakika içinde bitirebilecekleri kadar yem verin. Fazla yemlemek hem balıklar için sağlıksızdır, hem de akvaryumunuzun çabuk kirlenmesine ve yosunlanmasına yol açar.

Balıklarınızın sağlığını yerinde mi? Balıklarınızın davranışlarını ve iştahlarını bir gözden geçirin. Herhangi bir anormallik bir hastalık belirtisi olabilir. Hasta bir balığı hiç zaman geçirmeden küçük bir karantina akvaryumuna ayırmak gerekir. Gereken ilaçlamalar bu karantina akvaryumunda yapılabilir. Balıklarınızın toplu olarak yaşadığı esas akvaryumunuza kesinlikle ilaç atmayın; ilaçların birçoğu akvaryumdaki yararlı bakterileri de öldürerek biyolojik dengeyi bozar.

Su sıcaklığını kontrol edin Termometreye bir göz atarak sıcaklığı kontrol edin. Kaliteli bir ısıtıcı termostatın akvaryum sıcaklığını ayarladığınız noktada yıllarca sabit tutabilmesi gerekir. Eğer sıcaklıkta büyük oynamalar oluyorsa nedenini araştırmak, (ışıklandırma sistemi yüzünden veya doğrudan güneş ışığı aldığı için de akvaryum belli saatlerde ısınıyor olabilir) gerekirse daha kaliteli bir ısıtıcı-termostat almak gerekir.

Filtre düzgün çalışıyor mu? Su çıkışına bakarak filtrenizin düzgün çalıştığından emin olun. Akvaryumunuza uygun kaliteli bir filtrenin aylarca tıkanmadan ve yıllarca bozulmadan çalışabilmesi gerekir.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryum Cenneti Sitesi ve Akvaryum

Sayın Akvaryum Cenneti site sahibi,

Not: Konu başlığı tarafımca değiştirilmiştir. Açıldığındaki adı ''Akvaryumda Bakım''

Siz ve sizin gibiler yüzünden akvaryum sitesi açmış olmanın ne kadar hata olduğunu düşünüyorum bazen. Elinde bir akvaryum sitesi olan eğer gerçekten akvaristleri düşünüyorsa emek verir, bilgi verir. Ama!!! Sizin gibi yukarıdaki kadar kıytırık bir yazıyı ancak yazabilenler aşağıdaki gibi delikanlılıktan tamamen uzak, hobiyi düşünmeyip hit alıp reklam banneri kapmak veya hobiciyi soymak isteyenler konusunun içine site linkleri GİZLEYEREK bir yerlere gelmek ister.

Geleceğiniz yer işte burası; Akvaryum Cenneti denen yer bu!!! Aşağıdaki site... Lütfen unutmayın; Delikanlıca gelen sitesinin reklamını her zaman başımızın üzerinde yaparız. Üzülüyorum ki! Emekle değil allengirli işlerle adam olmak isteyen bir gençlik geliyor.

Düzenleme modunda karşımıza çıkan ekran görüntüsü;

Linkler Gizli kod içine yerleştirilmiş.

Aşağıdaki mesajı ilk bakışta elinden geldiği kadar yazmış ellerine sağlık dedim ama yazık yanılmışım.:cekingen: Unutmadan hatırlatayım, başka bir konuya yazılan mesaj da aynıydı o mesaj silindi.

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Yazık diyorum yazık. Bu gibi işlerle emin olun bir yere gelemezsiniz. Şahsen sitemizde bir kaç forumun linkleri veriliyor hatta kimi zaman yönetici arkadaşlarımız bu linkleri veriyor. Ama sizin yaptığınız gibi bakacağım varsa bile bakmam. Ben her zaman akvaryum sitelerinin açılmasını desteklemişimdir; fakat adam akıllı olmalı, emekle,bilgiyle ve alın teriyle kurulmuş ve içindeki bilgilerde yine aynı emeklerle yazılmış olmalıdır benim için. Kısaca TAŞIMA SU İLE DEĞİRMEN DÖNMEZ.

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  4. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

İlginç...

Hakikaten çok acayip...

Anladığım kadarıyla arkadaş bir yazı paylaşmış, ama yazının arasına çaktırmadan site bağlantısı mı koymuş? :motz:

Küçük, basit hesaplar bunlar... Yahu kitap yazar gibi cevap vermemize rağmen biz böyle işler peşinde koşmuyoruz. :)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Saygısızlık insanlara değil , insan dışı mahlukatlara yakışır. Aynı şekilde hırsızlık da...

Sayfayı Paylaş