1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Dünyası

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde hmrhmr tarafından 11 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Net. Geo. da akvaryum dünyası programı bu akşam başladı. Deniz akvaryumundan kurulumlar gösteriliyor.Biz mercanlarla boşa uraşıyormuşuz meğer adamlar birebir örnek mercan kalıplarına döktükleri plastikle suni mercan yapıyolar iyi iş:)

2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Ben de bir izleyeyim bakalım.. Pek anlamadım napışlar nasıl yapmışlar. Yapabilirsem paylaşırım forumda...

3. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Adamlar mercanların kalıplarını yapmışlar artık plastikten mı kauçuktanmı nedir orasını tam anlamadım kalıbım içine döküyorlar mercanın aslına uygunda boya karıştırıyorlar içine ve kuruyup kalıptan çıktığında suni bir mercan oluyo tuttum valla bizde canlısıyla uğraşıyoruz yok rengi soldu yok polıpler açmadı

4. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    boya işin içine girdiyse sevmedim :)

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  5. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Adamlar yapiyosa yoktur bence bir zarari

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Valla güzel belgesel ama çok detay yok pek sarmadı beni ekipman yok gerçek mercan yok. İdare eder bakalım haftaya nasıl olacak ?

7. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Hayal kırıklığı oldu benim için ilk bölüm yahu tank yapıyorlar birtane gerçek mercan yok 45 dk cam beyzbol topu ile kırıldı kırılmadı

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    :D Belki de para gerçek olmayan mercan satışındadır, dert yok tasa yok.

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bende beğenmedim.

10. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Bu kadar lafa ben 2. bölümden başlarım:)

11. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Şeye benziyor daha çok pimp my ride dın akvaryum dünyası versiyonu bende oturdum karşısına bekliyorum üff ne canlılar çıkıcak şimdi diye çıka çıka foxface ve domuz balığı gördüm

12. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Evt koca 1 saat boyunca ne kullandkları ekipmanları görebildik kurulum aşamalarını tankı bir boşken birde balıklar eklenirken gördük yarım saat cam kırma testi gösterdiler.Bence de hayal kırıklığı ilk bölüm...

13. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran
    Beklediğim ama ilk bölümünü kaçırdığım için üzüldüğüm bir belgeseldi.Yazılanlara bakınca iiki kaçırmışım dedim :cool:

14. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Yorum yapan arkadaşlara katılıyorum bekleneni veremedi program.En azından bizim açımızdan öyle.Bundan sonrada vereceğini sanmıyorum.Daha çok ortamlara yapılan akvaryum maceralarını anlatacak,zaten olan programların akvaryum versiyonunu yapmışlar.
    Beklentiler büyük heralde başta projeler vs o kadar abartıldı ki ortaya çıkan akvaryumu görünce hadi canım demekten kendimi alamadım!!....

Bu plastik mercanlardan ülkemizde yokmu?Getirtilemez mi?SPS lerin bakımları madem bu kadar zor ben plastiklerden rengarenk almayı düşünürüm açıkçası!

15. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Ben kaçırdım izleyemedim. Saçma sapan bir elektirik arızası yüzünden pazar günü gece 11 e kadar elektirik yoktu.. Galatasaray'ın maçını da kaçırdık iyi mi :) Acaba digiturk playde tekrarı var mıdır?

16. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Hakan abi o plastik mercanlardan yok değil var ama orijinal gibi durmaz herhalde.

17. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Lps ler tamam ama sps lerde cok fark edecegini sanmam.Elbette canlisinin yerini tutmaz ama canlisina
    da bu kadar cabuk ve kolay sahip olunmaz. Yerinde bir gormek lazim!..

Iphone 4s

18. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    İstanbulda var abi akvaryum merkezinde.

19. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Yakin arkadaslardan ricamiz,bir bakabilirler mi acaba?

Ya da bakan varsa fikirlerini alalim!

Iphone 4s

20. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Ben izlemedim ancak, iş yapaya kaçınca bütün güzelliğini aldı götürdü. Zaten su dünyasına ilgi duymamızın sebebi canlı olması. Denizin dibinde her şey yapay olsaydı kim alır koyardı evine. Aslında hobinin albenisi, bu güzelliğin büyümesini izlemek ve buna katkı sağlamanın mutluluğunu yaşamaktır. Oldu olacak balıkları da oyuncakçılardan alıp atalım içine. Bir dünya "Nemo" satan magnetçi var:) Dert yok tasa yok... Beyaz benek oldumu koy sıcak suya iki deterjan bitti :D Bu belgeseli beğenen beğenmeyen herkese "Büyük resif" adlı belgeseli tavsiye ederim.

Okurt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş