1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum da oluşan hareketli canlılar

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde okannyildizz tarafından 15 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Selam arkadaşlar hazır bi akvaryum aldım suyuyla birlikte getirdim kayaların üstünde sonradan resimdeki gibi birşeyler oluştu her yerde çoğalıyor kendi kendine ne olduğunu bilen varmı?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Öncelikle yeni kurulumunuz hayırlı olsun, o tip canlılar sistemde zaten var ama biz göremiyoruz, uygun şartları görünce çoğalıp göz ile görülür hale geliyorlar, yalnız başlıkta hareketli canlılar yazmışsınız ama fotoğrafta ki süngerimsi bir oluşum hareket edemez, kısacası sistemin iyi gittiğinin göstergesi...

Pennywise bunu beğendi.
  3. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Tsk ederim Hareketli dememdeki kasıt sanki böyle açıp kapiyorlar gibi kendilerini, şekilleri değişiyor

4. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Okan, Alparslanın dediği gibi süngere benziyor, zararsizdir, ancak bu suyun durumunun pek iyi olmadiğının kanıtı, hatırlarsan sana bundan bahsetmiştim, hızlı bir su değişimi operasyonu şart tankta yılların ağır metalleri birikmiş durumda, öncelikle su değişimleri ile bunu atmak gerekiyor.

5. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Tmm cüneyt abi değişimleri haftada 1 yapıyorum yarın tekrar %10 değişim yapicam ınş. düzene girer yavaş yavaş

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Benim tankımda da bu şekil canlılar oluşmuştu, üst kısımları açılıp kapanıyor hareketli. Sünger değiller hatta video yayınlamıştım bulup ekleyeyim. Alt kısımları sert ve kabuklu üst kısımları daha yumuşak açılıp kapanıyor kazıyıp incelemiştim.

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)

Videonun 22 saniyesinden sonra ve sonuna doğru zoa kayasının hemen altına dikkatli bakın bu şekil mi hareketleri.

8. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Evet çok benziyor bunlar gibi açıp kapiyorlar

9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ne olduklarını pek bilememiştik o zamanda ama suyu süzerek beslendikleri kesin. Yarar ve zararı hakkında baya bir araşırmak lazım. Sudan neyi alıyorlar ne veriyorlar en azından bilmediğim için bana muallakta kalıyor.

10. okannyildizz

okannyildizz

Yer:
    Eskişehir
    Bozuk su değerlerinde oluşmuş olabilir benim pek iyi durumda almadım akvaryumu.

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Akvaryumu bilemediğim için bir şey diyemiyorum, bunlar benim sığ tank kurulumumda oluştu ama bu kadar çok değil. Değerlerde örnek verecek olursak nitrat 2 ph 8.2 kh 7 amonyak 0 değerlede rahat yaşıyorlardı. Tabiki sizdekiler farklı bir tür ve oluşumda olabilir.

12. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bakiniz...tunicates

Sayfayı Paylaş