1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Dekorasyon Tasarım ve Proje Yarışması (2011 Geleneksel)

Başlığı 'Portal Yarışmaları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 23 Mart 2011 başlatılmıştır.

?

Hangi Dekor yapımı veya Tasarım Projesi Kazanmalı ?

1. Antik Roma Akvaryum Projem: caykooo ( Cahit Dürüst)

oy sayısı 26
    70,3%
  2. Derz Doldu Çalışması: Grafikdelisi (Serdar KOÇER)

oy sayısı 2
    5,4%
  3. Straforla Arka Fon Calışması: syucel (Serdar Yücel)

oy sayısı 4
    10,8%
  4. Arka Fon Dünyam: Respect (Mustafa Akkın)

oy sayısı 2
    5,4%
  5. The Casle: Zgrkaralar (Özgür Karalar)

oy sayısı 3
    8,1%
  1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

Bildiğiniz gibi yarışmalarımız oluyor belli zamanlarda. Bu yarışmalarımızı özellikle kendi yapımız içerisinde farklı dal ve şekillerde yaparak amatör olarak yaptığımızın altını gururla çiziyoruz. Yarışma düzenlenmesini son zamanlarda üye bazındaki arkadaşlar istiyor ve çok ilginç olarak yarışma hediyesini vermek istiyorlar. Bu sanırım bu tarz ortamlarda ilk defa yaşanıyor. Bu yarışmanın hangi dalda olacağı konusunda danışması ardından biz en azından kendi işine uygun bir dal olmasını önerdik. Yarışmaya sponsor olan Özgün Olguner ( Müdavim Üye-ozgun_cyprus )kardeşimizin iş alanı dekarasyon tasarım üzerine. Firma internet sitesi aşağıdadır. Biz yine de Özgün kardeşimiz istemese de bunları belirtmek istedik. Olguner Mimarlık Firmasına Portal olarak teşekkür ederiz.

DIY yapım veya Projenize isim veriniz.

Yarışmaya katılımlar 'Akvaryum DIY arka plan çalışmalarıyla, DIY Dekor tasarım çalışmalarıyla ve her zaman olduğu gibi Akvaryum genel dekor tasarımına ait çizimle desteklenmiş yaratıcı fikir proje çalışmalarıyla yapılabilir. Yarışma kuralları her zaman olduğu gibi bize özgün olarak çok basit olacak. Jüri yok, Bilir kişi yok, Uzman yok, Savcı yok, Hakim yok, Jokey yok.

Yarışma anketine 30 mesajdan az mesajı olan 'Yeni Üyelerin' oyları gerçersiz olacaktır. Fazla üyelikle vb katılım sahipleri süzeriz uzaklaştırma alacaklardır. Şeffaf yapılan sosyal faliyetleri öğrenmek ve hakkıyla yapmak durumundayız.

Yarışmaya katılım süre sonu önümüzdeki 2 Nisan 2011 sondur. Bu süreden sonra anket oylamaya açılacaktır. Anketin oylamaya açık olacağı süre 15 gündür. En az 3 katılım olması gerekir, aksi halde yarışma geçerli olmayacaktır.

Katılıp mesajlarınızı görsel olarak bu konu altına ekleyebilirsiniz. Konu altına ekleyeceğiniz katılımlar yayınlanmadan önce kontrol edilerek uygunluğu sonrası katılımına onay verilecektir.

Yarışma ödülleri;

Kazanan arkadaşımızın Tatlı su veya Tuzlu su ekipmanı olarak seçme hakkı bulunuyor. Aşağıdaki ödüllerden bir seçenek kazanan üyenin isteğine göre verilecektir.

Aqua Macro Protein Skimmer NS16 ve Tuz ölçer:

Tatlı su Üzerine tercih kullanılırsa:

Eheim 2211 Dış Filtre.

Yarışmayla ilgili soru ve önerilerinizi bu konudan altından değil aşağıdaki linkten yapmanızı rica ederiz.

Hayırlı olmasını diler ve her zamanki gibi başardığımız eğlenceli, katkı sağlayan ve keyifle izlenen bir yarışma olmasını dileriz.

Düzenleme: 23 Mayıs 2015
    lepistes, 10.KÖY, omeriyidogan ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
  2. caykooo

caykooo

İsim:
    Cahit Dürüst
    Cevap: Akvaryum Dekarasyon Tasarım ve Proje Yarışması (2011 Geneleksel)

Herkese selamlar
    Bu hobi işene iyice sardım . :)

Bir önceki çalışmamı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

Önceki yapdığım akvaryumdan sonra elimden geldiği kadar yeni bir çalışma yapdım. Bu öncekine göre biraz küçük oldu ama elimdeki malzemeleri değerlendirdim. Akvaryumunda kullundağım malzemeler gene aynı.

Boy 90
    En 50
    Yükseklik Arka 80
    Yükseklik Ön 65

Akvaryum silikonu
    Strafor
    Der dolgu
    Su bazlı boya
    Aydınlatma için şerit led
    Deniz kumu
    Şekil vermek için maket bıçağı havya vb.

Şerit ledi strafor içine kanal açıp silikon ile kapladım ve su içinde çalışdırdım.Temizleme için gene aynı sistemi kullandım.Çamaşır makinesi motoru ve pimajdan filitre.

Resim ve Video olayı için iyi bir kamera almak şart oldu

Buda Videosu

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 23 Mayıs 2015
    REDCAP, GokhanZeybek, secret1980 ve diğer 13 kişi bunu beğendi.
  3. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 hafta boyunca uğraştığım arka fonlarımı sizlere göstermek istiyorum toplam 6 tane şu anda 2 tanesini ekliyorum ve önceden hatırladığınız üzere eski konularımdan birinde derz dolgudan dekor yapma çabalarım vardı sizlere tekrar sunuyorum iyi forumlar... Derz dolgudan dekor denemeleri . Bu bölümde ise 2 tane arka fon çalışmam 100x40x50 akvaryumlar için...

taygun, selcom2008, T3kniker ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  4. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel
    Cevap: Akvaryum Dekarasyon Tasarım ve Proje Yarışması (2011 Geneleksel)

Malawi akvaryumum için hazırladığım arka fonu paylaşayım bende gerçi daha iyi paylaşımlar var ama yinede yapmak isteyenlere yardımcı olur.

Önce 5 cm. iki adet straforu birbirine yapıştırdım.

Daha sonra rastgele kabartılar ve mağalar oluşturmak için yine 5 cm. parçaları yapıştırdım.

Havya, maket bıçağı ve demir testeresi yardımıyla şekillendirdim.

Herkes Fugapool 2900 kullanmış ben aynı özelliklere sahip olan sadece antibakteriyal olmayan fuga 2300 Milet kahvesi kullandım.
    Çabuk yosunlaşmasını istiyorum. Daha doğal gözüküyor.

Koyu boza kıvamında yaptığım fuga herbirinin arasında 1 gün beklemek suretiyle tam dört kat sürdüm.

Son katı siyah plastik boya ile biraz renklendirdim.

Fon akvaryum içindeyken..

taygun, The_ReligiouS, hasanaytekin ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  5. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Kale projemle karşınızdayım daha gerçek hayata geçmemiş sadece çizimler üzerindeyim açtığım bölümlerden kalenın arka iç kısımlarında dolaşmasını sağlayacağım balıkların bu şekilde kendilerine doğal yuva yapmalarını sağlayacağım hayırlısı ile ilerleyen ayalarda bu projeyı tamamlamayı düşünüyorum.

Ledli aydınlatma ve havalandırma sistemi

Bu yukardaki sistemde kırmızı yerler ledleri getireceğim o şekilde gece ledleri acarsam sankı sıcak bir hava cıkıyor gibi gözükecek :)

The_ReligiouS, hasanaytekin, reis ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryum Dekorasyon Tasarım ve Proje Yarışması (2011 Geleneksel)

Anket oylamaya açılmış katılımlar sona ermiştir. Yarışmaya katılan emek ürünlerine ve fikirlere başarılar. Anket 15 gün oylanacak ve sonuç bu süre sonunda açıklanacak. 30 mesajı olmayan yeni üyelerin oyları geçersizdir ve katılımcıların kendine kullanacakları oylarda geçersizdir.

Anket sonuçları yarışma birincisinin ilanıyla şeffaf açıklanacaktır.

taygun, METİN SUVAR, The_ReligiouS ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. taygun

taygun Guest

Herkese Merhaba,

Birbirinde güzel bu projeler için herkese teşekkür etmek isterim. Katılım az ama projeler değerli. Bir de herkesin kısıtlı imkanı ile "hadi" diyince dekor hazırlanmaz herhalde. Elde ya boş bir akvaryum olacak ya da olanı bozup yeniden kurmak için cesaret.

Cahit Bey'in projesi şaşılası bir emekle hazırlanmış. Bu kompozisyonu hayal etmek, boyutlandırmak ve hazırlamak herkesin yapabileceği bir şey değil. Çok güzel bir proje olmuş ama ben bunu bir akvaryum dizyanına benzetemedim ne yazık ki. Tek başına alt taraf olsaydı ona bir akvaryum dizaynı demek isterdim. Sanırım burada vurgulanan kompozisyon "sular altında kalmış olan bir antik kentin yeryüzündeki kısmında bir savaş oluyor" gibi. Üst taraf öylesine aksiyonlı olmuş ki akvaryum çok çok geride kalmış. Zaten videonun süresine bakınca akvaryumun dışı daha çok resmedilmiş.

Serdar Köçer Bey'in projesi akvaryum içinde resmedilmediği için nasıl sonuçlandığını bilemiyorum.

Mustafa Bey'in projesinde de çok emek var ama keşke arka fonu duvar gibi düz yapmasaydı. Doğada böylesine düzenli üçgen şekillerden oluşmuş bir su altının varolduğu konusunda şüphem var.

Özgür için Özgür Bey demeyeyim, muhabbetimizden dolayı komik kaçar. Özgür sanırım sınav programından dolayı projesini tamamlayamadı. (Şifreler sana gelmedi mi Özgür?) Tamamlasa güzel bir iş çıkacağına emindim.

Serdar Yücel bey'in projesine gelince. Neredeyse onunki de bir duvar tipi arka fon olacakmış ama oyuklar ve ufak çıkıntılar ve dahası, onların oluşturduğu gölgelemeler fonu sunilikten uzaklaştırmış. Ben eleştiri olarak sadece "keşke arka fonun rengi lav kayalarında biraz daha yakın olsaydı" diyebileceğim. Yine de etkileyici bir fon olarak oyum Serdar Bey'e.

Sağlıcakla,

volkantr34, zgrkaralar, ozgun_cyprus ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yarışmamızı 'Antik Roma Akvaryum Projesiyle' caykooo ( Cahit Dürüst) kazanmıştır. Kendisini tebrik ederiz. Yarışma ödülünü güle güle kullansın.

Yarışmaya az ama gerçekten emek dolu projeler katıldı. Katılan ve ankete oy kullanan herkese teşekkürler...

ozgun_cyprus, grafikdelisi ve Heliak bunu beğendi.
  9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hayırlı uğurlu olsun. Tebrik ederim Cahit bey.

10. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Tebrikler Cahit Bey.Bencede en güzel sizinkiydi.

11. caykooo

caykooo

İsim:
    Cahit Dürüst

En Başta bu imkanı sunan emeği geçen herkese teşekkür ederim. İnşallah daha iyi projelerle karşınızda olurum

Herkese çok teşekkür ederim..

ozgun_cyprus, Heliak ve reis bunu beğendi.
  12. SertkanPetshop

SertkanPetshop

İsim:
    Kağan Yurdakan

Merhaba,

Eheim 2211 Dış Filtreniz , bugün Yurt İçi Kargoya verilmiştir.

Güle güle kullanmanız dileğiyle.

13. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Uygun fiyatları ile yarışmamıza destek olduğu için Sertkan Petshop'a tekrardan teşekkür etmeliyiz bence :)

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Öncelikle düzenlenmesine ön ayak olan ve yarışma ödülüne sponsor olan özgün (ozgun_cyprus) arkadaşımıza ve ödülü uygun şekilde kazanan arkadaşımıza ulaştıran Sertkan Petshop'a teşekkür ediyorum. Kaliteli ve emek dolu az sayıda nadir paylaşımlar katıldı. Katılan herkese çok teşekkürler.toka:gif

Bir sonraki bize has Kıytırık konuda düzenleyeceğimiz yarışmada görüşmek üzere.

METİN SUVAR ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  15. caykooo

caykooo

İsim:
    Cahit Dürüst

Hediyeniz elime ulaştı Herkese çok teşekkür ederim.
    Hediye ile yeni bir çalışma yapmak şart oldu en yakın zamanda görüşmek üzere :aha:

fth-94, ozgun_cyprus ve Heliak bunu beğendi.
  16. SertkanPetshop

SertkanPetshop

İsim:
    Kağan Yurdakan

Merhaba,

Sağ salim ulaştıysa sıkıntı yok , tekrardan güle güle kullanın.

Heliak ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Cahit bey güle güle kullanın. Sağlıklı balıklar besleyin. Yarışmaya katılan diğer arkadaşlarıda tebrik ederim. Çok emek verilmiş ve çok güzel paylaşımlar vardı.

Hangi ürünü tercih ettiniz acaba ? Yanlış anlamayında ps ise tuzlu suya kaymamı var diyeceğim :)

18. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hayırlı olsun hediyeniz.Güle güle kullanın.

19. The_best_of

The_best_of

İsim:
    Muhammed Doğmuşöz

Ellerinize Sağlık Gerçekten Çok Güzel Çalışmalar Yapmışsınız Yalnız Benim Anlayamadığım Şu Kullandığınız Boyanın İsmi Ve Ya Çeşidi Ne Suyun İçinde Zarar Görmüyor Teşekkürler.

20. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Bende bazı strafor çalışmaları yaptım boyadan dolayı kayıp yaşadım Boyayı açıklarsanız çok güzel olur.

Sayfayı Paylaş