1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akvaryum dekorum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde yasemin elif tarafından 2 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Önceden de sormuştum ama bu sefer farklı bir şey soracağım;

Velifera alacağım 5 tane balık başına kaç litrede yaşarlar?
    İçine elma salyangozu alabilir miyim?
    Elma salyangozu ne işe yarar?
    Akvaryum dekorum nasıl olsun örneğin 40cmlik akvaryuma nasıl bir dekor yapayım?

Bettalarım var 2 tane aralarında tel var ama önceden ayrı fanuslarda idi o zaman erkek çok köpük yapardı ve üreme zamanının geldiğinin farkına varmadım. Bir süre sonra aynı akvaryuma koydum ve aralarına tel koydum. Köpük yapmıyo artık bettam. Tellerin olduğu kısmı birbirlerini görecek şekilde bitkilendiricem ne önerirsiniz?

Yapay bitki almak istiyorum bitkiler taş aralarında yaşarsa normal su bitkiside olur. Kısaca en ucuz hangisi? En iyisi hangisi? Canlı bitki taşların arasında yaşar mı?

Yine önceki gibi;
    :nazar:Bana yardım edenin balığı 10 yıldan fazla yaşasın(biraz gerçekçi olsun dimi):nazar:

Lütfen tek bir soru;
    50 Litrelik akvaryum alabilmem için annemi ikna edip
    bana 50 litrelik bir akvaryum ve içinde bol yavrulayan hangi canlıdoğuran beslemem gerektiğini söyleyebilir misiniz...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yasemin gerekenler yazılmış sana ve tür önerileri de belirtilmiş. Yaşına bakınca nasıl dediklerimizi uygulayacaksın bilemiyorum ama daha sakin ve daha sakin şekilde mesajları karşılamalı ve yazmalısın.

Ne yazılırsa yazılsın canlı doğuran ekleyeceksin anlaşılan. En iyisi Lepistes besle. Yaşın itibari ile hobiden soğumanı istemeyiz ama platformunda işlemesi gereken bir düzeni var. Eğer buna uyarsan seviniriz ve seni belli oranda idare edebiliriz.

yasemin elif bunu beğendi.
  3. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Peki ;) lepistesler için akvaryum dekorunu nasıl yapayım 50 litrelik akvaryum yeterli mi, yeterli ise kaç tane koyayım ? Bunları da cevaplarsanız söz sorum olmayacak başka biraz fazla heyecanlıyım da... mazur görün :temel:

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  5. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Peki ne kadar büyüklüğü 50 litrelik akvaryum yani bir resim rica etsem??

6. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Evde muhtemelen mezura veya metre vardır. Al eline çek, 50 cm'i gör ;)

7. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Çok teşekkür ederim lepistese karar verdim içine doğal bir manzara ile kaplıyacağım. 20 tane lepistes alacağım 6 erkek 14 dişi alacağım bir de elma salyangozu. Kaliteli bir 50 LİTRELİK bir akvaryum almaya çalışacağım inşallah uygundur yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler........

Sayfayı Paylaş