1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Dekorunu Bozmadan Balık Yakalamak...

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde lordnelsono6 tarafından 2 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    Merhaba değerli Akvaryumportalı Üyeleri...

Evet başlıkta da belirttiğim üzre bu konu hakkındaki fikirlerinizi almak istiyorum.Bu konu hem bana hem de bu konu hakkında sıkıntı yaşayan arkadaşlara rehber niteliği teşkil edecektir.

Akvaryum deokurunu bozmadan sizler balıklarınızı nasıl yakalıyorsunuz?Bende simetri hastalığı var.Eğer dokoru bozarsam alışmam için herhalde en azından bir 3 ay gerekecek.Çünkü özellikle akvaryumda birşeylerin ters,yamuk ya da alıştığım düzenden farklı durması beni çok etkiliyor.Sırf dekor bozulması diye ağzı dolu olan İcemanımı ayıramadım.Şimdi de bir sarıprensesimde göz fungusu hastalığı başgösterdi.Tedavi etmem gerekiyor fakat 3 gün uğraştım yakalayamıyorum.İnternetten edindiğim tüm bilgileri denedim yine de tutulmuyor.

Işıkları kapattım 3-4 saat sonra ışıkları açıp tutmaya çalıştım ama ortada balık yoktu çünkü hepsi taşların arasında uyuyor kerataların.Lazer yöntemini denedim, başkasının balığı lazerin peşine gidiyor benimkiler ışığı görünce korkup kaçıyorlar.En sonunda olta sallayacağım akvaryuma...

Teşekkürler...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    lordnelsono6 bunu beğendi.
  3. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Cevap: Akvaryum Dekorunu Bozmadan Balık Yakalamak...

Aynen katılıyorum dekoru başta kafamıza eser sonra en küçük bişey bile düzeni bozar çok sinir olurum...

lordnelsono6 bunu beğendi.
  4. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Temel Abi ışıkları kapatma konusunu denedim.Balıklar sürekli taşların arasında uyuyorlar.Geceleri hiç dışarda uyuyanı görmedim:D

5. Gökhan ÇELEN

Gökhan ÇELEN

İsim:
    Gökhan ÇELEN

En büyük sıkıntılarımdan biri yemin ederim.
    Işığı kapatıyorum uyusunlar diye bu sefer kayaların altında ulaşamıyacağım yerlerde uyuyorlar.

6. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Yalnız değilsiniz...:D

7. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Bazen bozunca eskisinden güzel oluyo, ama bazen hiç güzel durmuyo.

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

benim fikrim akvaryumun bir köşesine fileden kapan yapıp o bölgede yemleme yapmak yem için geldiklerinde yakalayabilirsiniz.

9. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Abi bu troplar o kadar akıllılar ki, Daha kepçenin gölgesini görür görmez saklanacak taş ararlar. Yani sen o fileyi gerdiğin an o bölge onlar için yaklaşması yasak hale gelir. Öyle alçaklar :D. en güzeli ve benimde şuan değiştirerek o hali verdiğim tepeleme yapmadan dağıtmak taşları. Üst üste taş koymuyorum artık, akvaryumun tabanına yaydım bütün taşları.

Sayfayı Paylaş