1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Dip Çekimi sifonlama

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Ersin35 tarafından 22 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Ersin35

Ersin35

İsim:
    ersin güler
    Akvaryum dip çekimi aparatı yaptım. 50 lik pimaş boru - 50 lik pimaş kapağı - kafa motoru ve hortum. 50lik boruyu akvaryumumuza uygun ölçüde kesiyoruz sonrasında kapağını kafa motorunun emiş ucu ölçüsünde deliyoruz ve kafa motorunu oturtup silikonla yapıştırıyoruz. Borunun kapak kısmına yakın biyolojik sünger koyuyoruz ki kumu da çekip atmasın diye devamında kafa motorunun çıkış ucuna hortum takıyoruz.Benim akvaryumum balkona yakın olduğu için haftalık su değişimimi normal değilde dip çekimi olarak yapıyorum ve dipte bulunan pisliği de hortum yardımıyla balkona boşaltıyorum ve dinlendirilmiş temiz suyu günün saatlerine bölerek yavaş yavaş akvaryuma ilave ediyorum. Basit ama kullanışlı bir sistem...

Not:Şeffaf boru bulabilirseniz eğer çalışma prensibini ve ne kadar pislik çektiğinide görebilirsiniz.

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Cevap: Dip Sifonu

Borunun içine mavi sünger değilde ağızını kapatacak şekilde tül kaplasan....bu şekilde kum çekme sorunun varsa sıfıra iner....aklıma geldisaat:gif

Sayfayı Paylaş