1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Dip Çekimi Yapan Akıntı Filitresi

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde chib0000 tarafından 2 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc
    Akvaryum dip çekimi yapan akıntı filtresi belki arkadaşlara faydası olur,110 cm lik tankımda en büyük sıkıntım dipte biriken balık atıklarıydı. Akvaryumun sağ tarafında dış filtrenin çekiş borusu olduğundan ortada ve sağ tarafta hiç birikme olmuyordu ama sol tarafta sürekli pislikler birikiyordu. Ben de sol tarafa bir iç filtre koyayım hem pislikleri toplasın hemde akıntı yapsın istedim ama elimdeki hiç bir iç filtreden bu randımanı alamadım, pislikler sürekli birikmeye devam ediyordu sol tarafta. Benim de aklıma bozulan dış filtrenin çekiş borusu geldi elimdeki eski iç filtre sünger kısmını çıkardım şişe kapakları yardımıyla eski dış filtre borusunu iç filtreye takarak silikonladım (tam oturması için çeşmelerde kullanılan beyaz sargılardan kullandım ) sonuç mükemmel oldu bana göre. Artık akvaryum dibinde hiç pislik birikmiyor, iç filtre kafası filtre yapmıyor ama pislikleri parçalayıp dış filtre çekiş borusuna doğru atıyor böylelikle Akvaryum Dip Çekimi sifonlama sayesinde ben de pisliklerden kurtuluyorum hemde tanda akıntı oluyor filtrenin eski hali ve yeni hali resimlerde mevcut....

Akvaryum dip çekimi filtresi.JPG

akıntı filtresi.jpg dip çekim akıntı.jpg

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel fikir helal olsun...:)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mantıklı olmuş tebrik ederim. Suya olan katkısından memnun kaldıysan söylenecek bir şey yok. Ellerine emeğine sağlık.

4. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc
    Teşekkürler yorumlarınız için

Sayfayı Paylaş