1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Dolabı..

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 3 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Değerli abilerim ve ablalarım, benim 63*32*40 lık 75 ltlik bir akvaryumum var. 2 yıldır şöminenin içerisinde
    duruyordu. Ama şöminenin içinden akvaryumla ilgilenmek zor olduğu ve görüntüsü güzel olmadığı için yukarda
    görünen dolabın üstüne koymak istiyorum. Tahtanın kalınlığını görebilirsiniz. Beni rahatlıkla taşıyor. Ben 70 kilogramım.
    Hesaplamalar bölümünde de yaptığım ağırlık testinde akvaryumumun suyla birlikte 95 kg geldiğini öğrendim.
    Sizce bu dolap akvaryumu taşır mı? Ben taşıyacağını ümit ediyorum. Birde akvaryumun altına strafor koymamın
    ne gibi bir avantajı oluyor?Ayrıca sol ve sağ kolonların arka kısmı kalınlıkları 3-4 cm.Ön bölümden 1 cmlik kısım kalın gözüküyor.

Şimdiden çok ama çok teşekkür ederim. Saygılarımla...

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Akvaryum Dolabı..

Görkem'cim hiş birşey olmaz gibi geliyor bana. Benimde buna benzer bir dolabım vardı, 125 litrelik tankımı senelerce taşımıştı.

Dolabın içindekiler gübremi? :F :F

Tankın altına strafor koyman, her türlü iyidir.

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Akvaryum Dolabı..

Masadan çok alt göz dikkatimi çekti aha:gif Gerçek akvaryum dolabı böyle olmalı :) Işıkları kısıp birer kadeh..... Neyse kötü örnek olmayalım şimdi :D :F

4. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Akvaryum Dolabı..

Peki kaldırır mı? En çok korktuğum şey o bu arada akvaryumum 65 litre su alıyormuş..

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum Dolabı..

Bence görünen sehpa 65 litrelik bir akvaryumu çok rahat kaldırır. burda:gif

6. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Akvaryum Dolabı..

Çok teşekkürler. Bu cuma koyacağım. Bir sorun çıkmaz umarım. Sehpaya taşıdığımda foruma akvaryumumun resimlerini koyarım:) Bu arada bitkili tankım var arka fon olarak sizce ne renk koyayım?

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Akvaryum Dolabı..

Genelde siyah kullanıyorlar ama, aslında peysaja göre değerlendirmekte fayda var....

8. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Akvaryum Dolabı..

Görkem vallahi bana taşır gibi geliyor ama dolaptakileri akvaryuma koyacaksanız iş değişir.O zaman o akvaryumda yüzecek balıklarda ağırlaşacaktır haliyle. :D Bence bir denemekte zarar yok.Ama sağlam değil derseniz alttan parça atılıp güçlendirilebilir belki ama uğraştırır.

9. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Akvaryum Dolabı..

Forumdakilerin gözüne de hep alttakiler takıldı. Bu akvaryumu bi' oraya geçireyim de sizi de çağırırım:D

10. taygun

taygun Guest

Akvaryum Dolabı..

Evet evet. Hem de export gübreymiş onlar. Buzla sulandırıp kullanıyormuşsun. haha: Konsantre.

Eve bu da yeni bir DIY projesi olmalı. haha:

Görkem Merhaba,

Önce gırgır sonra iş. Senin akvaryumum üçgen mi olacak. Yani bu dolabın üzerinden taşmayacak değil mi? Hani bildiğimiz akvaryumlar gibi olur da kenarlardan taşarsa "sakın ha" derim. Çok yanlış olur. Sonra bütün şişeleri kendin bitirirsin. :D

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum Dolabı..

Ne dolapmış hakikaten. Forumlarda gördüğüm en ilginç akvaryum dolabı budur. Sağlam dolap belli. saat:gif

Sayfayı Paylaş