1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum dolabıyla ilgili yardım gerekli...

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde keremjan tarafından 18 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. keremjan

keremjan

İsim:
    kerem
    Selam arkadaşlar. Şuan ikea şifonyer üzerinde 120 litrelik (80x40x35) akvaryum bir senedir sorunsuz bir şekilde durmakta. Şimdi 240 litrelik (120x50x40) boyutlarında bir akvaryum satın aldım. Aslında kendine ait bir dolabı var ama benim hatun dolabı beğenmediği ve diğer akvaryumun altında bulunduğu şifonyeri koyacak yer bulamadığımızdan 2. bir şifonyer almaya karar verdik. 2 Şifonyeri yanyana koyup üzerine akvaryumu koymak istiyorum ama emin olamadım. iki şifonyer 160 cm. akvaryum 120 cm.
    aklımdaki Sorular şunlar..
    1: Akvaryumu tam ortaya mı koymalıyım yoksa sağa veya sola doğru çeksem olurmu.?
    2: akvaryumla şifonyer arasına birşey koymam gerekli mi? (tahta veya yumuşak malzeme gibi.)

Ağırlığı taşımakta problem olacağını sanmıyorum. ikea Malm sağlam bir şifoniyer. ayak sistemi yok. 4 köşesinden tamamen tabana temas ediyor. Resime bakın bir yardım edin bir zahmet. Teşekkürler.

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Almanyadakiler sağlamsa bir şey demem ama buradaki ikea dan alınan bir şifonyere güvenmem.
    İki tanesininden 160 cm.bir blok oluşturacaksanız içten vidalayarak ayrılmalarını engelleyebilirsiniz,akvaryum tabanının altına strophor levha koyarsanız küçük hataları tolore eder,taşıması konusunda zaten tecrübelisiniz.
    Kolay gelsin.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    240 litre akvaryum, kumu falan derken 300 kiloya yakın bir ağırlık. Bence büyük risk bu riske girmeye değermi bilemiyorum en kötüsü şifonyer taşımazsa olacakları düşünmek bile istemiyorum.

200-300 litre arası akvaryumlar için mobilya kullanılırken en az 3 destek gerekir diye biliyorum. Benim şu an kullandığım mobilyanı her iki tarafında T dikey destekleri var. Böyleyken bile mobilyanın akvaryumun ağırlığı altında ezildiğini görebiliyorum. Kaldıki sizin durumunuzda akvaryumu ortalarsanız, akvaryumun ağırlığı 2 şifonyerin tek dikey desteğinde olacak yani toplamda 2 destek noktası olacak ve destekler akvaryumun tam ortasında kalacak. Akvaryumu bir tarafa yanaştırsanız bu seferde tüm ağırlık bir şifonyere binecek.

Zor bir karar, kolay gelsin...

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş