1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum dolap genişletme fikir

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde james_34 tarafından 23 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Merhaba,

Aklımda bir fikir oluştu ancak sağlamlık anlamında size de danışmak istedim.

Akvaryumun enini 40cmden 60cme geçirme planlarım var. Tabi bunu yapmak için önce dolabı genişletme düşüncemi uygulamaya geçirmem gerek.

Profil bu şekilde. Kırmızı olan bölgeler yerine 60cmlik ağaçtan parçalar kestirsem ve 40cm olanları çıkartıp bunları eklesem sizce yapıştırma vs etme durumundan sonra sağlamlık açısından bir risk ortaya çıkar mı?

Profil işlemi bittikten sonra da Dolap giydirmenin enini 40cmden 60cme çıkaracağım.

Akvaryumu da 150*60*60 gibi bir ebattan cama cam yaptırmayı düşünüyorum.

Çevrede akvaryum yapan bir camcıda mevcut acaba benim akvaryumun camlarını kullanabilirmi zarar vermeden ? Yani orda da yüksekliği 70cmden 60cm'e düşürüp sadece enlere 40cmden 60cme çıkarma olayı sizce risk oluşturur mu ?

Akvaryum ebatları 150 * 70 h *40

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Akvaryum dolap genişletme fikir

Profilde sanırım demirden. Ağaçtan parça sağlam olmaz bence sonuçta yüksek bir hacim. Onun yerine demir kaynatılmalı veya komple kalın medefa kullanılmalı. Yani 3 parça değilde 150*60 şeklinde. Bu şekilde sıkıntı yaşamazsın Can abi.

Camlar kaç mm elmasla kesemez sanırım. Ama kestirebilirsen alt, ön ve arkadaki camları kullanabilir tabiki.

3. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Cevap: Akvaryum dolap genişletme fikir

Fatih,

Ağaç profil üzerine mobilya giydirme benim tank.

Camlar da 10 mm . Bu şekilde düşünmemim sebebi de maliyeti düşürmek :) Yani tüm 40cm olanları 60cm'e çıkartarak işi halletmek istiyorum :)

Sayfayı Paylaş