1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akvaryum ebadı

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Enkılmen tarafından 13 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bende size katılıyorum,sadece resif olacaksa tamam ama içinde balıkta olacakta en az 50 olmalı diyorum!

2. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Tamam o zaman 120*90*50 diyor ve sehpa yüksekliğini 70 cm 'ye çekiyorum illede elimi sokucam (bana ne oluyorsada)

Montimahir ve harfuzmani bunu beğendi.
  3. Benim cam yüksekliği 50cm, su 45'de. 40 ile 50 arası. :) Wavebox düşünüyosanız, sallamasını yaparken kum kaldırma yaparsa maksimum 1cm daha yukarı alınabilir. Ama aydınlatma en önemli faktör.

4. Enkılmen

Enkılmen

tüm fantezilerini üzerimde denemek istiyorsun anladığım kadarı ile

harfuzmani bunu beğendi.
  5. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Bu arada bu tankın yüksekliği 30 cm'ye tekabül ediyor,

6. Enkılmen

Enkılmen

sanırım 120x80x55 kararım wave box olcağı için biraz su seviyesi aşağıda olcak o sebeb ile 55 yanına ufak bir frag refigium karantina tankı konacak yer ayarlanıcak ihtiyac olursa koyucam canım sıkılır beki mangrove filan takılırım şimdiki sorum bunun için ati aydınlatma t5 dimmable ve ati protein skimmer düşünüyorum nasıl fikir.

7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Abi fikir değişikliği var galiba ?

8. Enkılmen

Enkılmen

bilmem hala karar vermedim düşünüyorumm halaaa benim protein skimmer çalıştımı .

9. Enkılmen

Enkılmen

t5 dimable olsun diye düşündüm kaliteli bir armatür istiyorum ama aşırı fiyatlandırılmış bir malzeme olmasın protein skimmerde ati hoşuma gitti ama ikinci el değerini düşünürsek ilerde olurda elimden çıkartmak istersem o zaman bubble king esasında eksternal skimmer almak istiyorum ama sinek öldürmek için roket atar mantığuı olucak .. kafam karıştı ..

10. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Tolga abi gel senle anlaşalım Senin PS canavar gibi çalıştı bu PS 600-800 litre tanklara öneriliyor senin yapacağın tank 480 litre Şimdilik PS alma bu PS i kullan baktın yetmiyor yük fazlalaştı o zaman bakarsın. PS in toplaması benim hoşuma gitti gayet güzel.
    Aydınlatma konusunda Tercih senin İş yerine koy metal i bak keyfine.

11. Enkılmen

Enkılmen

hehe
    eşantiyon ps çalıştı para vermedim ya ben onu karantina tankına birde kaya kürlemek için dşünüyordum ...

Sayfayı Paylaş