1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Ebat ve Fiyat Hakkında ?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde volkantr34 tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Arkadaşlar Merhabalar

125*50*60y ölçülerinde dolaplı ve kapaklı akvaryum araştırıyorum. Ne temiz 2. el bulabildim nede Beta akvaryum dışında beni tatmin eden ve referansı olan bir firma ile görüşebildim.

Tanklar kayıtlı kuşaklı , bu ebatlarda ki tankın 8mm yada 10mm olması çok fark eder mi ?

8 mm + dolaplı - 450
    10 mm + dolaplı - 530

Sizce fiyatlar nasıl yada yardımcı olabilceğiniz başka tanıdıklarınız varsa oda olur.. Burasının tek dezavantajı 25 Ağustos teslimat diyorlar.. Ben daha kısa sürede istiyorum ki diğer tankta ki canlılarımı biran önce daha fazla zaiyat vermeden transfer edebileyim..

Evet görüş ve fikirlerinizi bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Volkan hocam keşke daha evvel haberim olsaydı böyle bir akvaryum aradığından. Bildiğin üzere tüm akvaryumları dağıttım. Salondaki şhow akvaryumum 110x70x60 ölçülerinde komple rodajlı 10 mm camdan sumplu ve mobilyalıydı. Para pul istemezdi hediyem olurdu sana.Zaten hediye ettim birisine.

Almayı düşündüğün hacimdeki akvaryum için yerinde olsam 10 mm tercih ederdim. Hernekadar kayıt kuşak olsada 8 mm e güvenemem o ölçüler için.

3. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Kendiniz cam alip yapsaniz daha iyi olmaz mi?

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Canın sağolsun Olcay hocam düşünmen yeter.. Zaten eve taşınmadan tankı almayacaktım ve biraz daha beklicektim fakat evde ki zaiyatlar gün geçtikçe çoğaldığından buna en kısa sürede müdahale etmem gerekiyor.Güzelim vatoz , ramirezi ve corydoraslarımı kaybetmek istemiyorum..

10 mm diyosun.. Zaten sen bu konularda çok hassassın biliyorum. ;) Teşekkür ederim hocam..

----

Valla Oğuz kardeş hiç uğraşamam o işlerle :) Su akıtır makıtır falan kaldırır atarım ondan sonra :)

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Evet hocam 10 mm den şaşma. Birde akvaryumu alırken camların birleştiği yerlerdeki slikonlara dikkatlice bak. Slikonlarda hava kabarcığı felan olmasın.:ay:

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Tamam hocam bakarım.. Bir arkadaşım daha var oda eğer uygun fiyata bırakırsa onuda alabilirim.. Onlarda çok janjanlı akvaryum setleri yapıp satıyorlar bakiyim bastırıyım.. :) Gerçi oda gel al senin olsun diyor ama alamam öyle.. :)

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Volkan abi benim akvaryumumda 10 mm cam. Hacim olarak 250 litre ama inan 10 mm olunca güven veriyor. Mazallah senin ölçülerdeki bir akvaryumun patladığını düşünmek istemem. :D

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumların hazır alınması ve kesinlikle en güvenilir şekilde seçilmesi taraftarıyım. O kadar DIY merakım vardır ama kendin yap kavramında sevmediğim tekşey akvaryum yapımıdır.

10 mm olması elbette daha güvenli. Benim gözlemim bir de sanki siyah silikon ile yapılmış akvaryumların daha sağlam olduğu.

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Kesinlik ile 10 mm Volkan.

25 Ağustos iyi bir süre, kendin yapmaya kalksan bu süreleri geçer...

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Volkan hocam en iyisi 10 mm kafan rahat olur .Ben akvaryumu yaptırdığımda 8 mm yeterliydi ama ben biraz pipirikli olduğum için 10 mm yaptırdım ve siyah silikon kullanıldı gayet memnunum.

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Arkadaşlar hepinizin yorumları için çok teşekkür ederim. Valla Erman'cım yeni evli birisi olarak öyle bir durumla karşılaşmayı kesinlikle istemem :) Temel abi bende kesinlikle siyah silikon taraftarıyım.Benim öylesi daha çok hoşuma gidiyor.. O büyüklükte bir tankı işi bilen birisinin yapması daha doğru olur zaten.. Ondan hazır alma taraftarıyım.. Şimdi bana kızmak yok çünki şöyle bir durum var.. Tank ebatları değişti gibi.. :) 130*45*55y olabilir.Arkadaşım www.akvaryumdizayn.com'un sahibi.. Daha önce aqua plus pet'te iken gene ondan almıştım akvaryumumu ve 10 numara işçilik vardı.Az önce onunla konuştum ve elinde 2 tane hazır tank olduğunu söyledi. Biri 8 mm kayıtlı kuşaklı diğeri 10 mm kayıt kuşak yok.. Ve sonuna kadar garanti veriyor.Zaten aynı yerde çalışıyoruz.

Şıklar bu şekilde ne diyim ?? a'mı diim b'mi diim ? Ne diyim ? 8'mi 10'mu diye o zaman niye soruyosun diye kızmayın ::cekingen: Normalde acelem olmaz ama evdeki balıkların durumu içler acısı ve onlarda istediğim olayı yaptıktan sonra daha büyük balıklara geçme imkanım olucak :) Mesela astronot ;)

Napıyoruz şimdi ?

12. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Volkan,madem yabancı değil yapacak olan,istediğin ölçüde yapması için bekle bence.
    Mevcutlar içinde a veya b bence fark etmez hangisi daha sempatik gelirse sana onu seç.
    Astronot için de 130x45 küçük kalmayacak mı?
    Bitkili ye devam edeceksen de,45 az kalmayacak mı?
    Kafamı karıştırma deme,yeni eve yeni tank olacak,olanlardan seçmek yerine planladığın gibi imal edilmesini beklemek diyorum ben.:)

13. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Valla Serdar abi benim cory ve vatozları biliyosun.. İlk etapta vatozlar için bol yuvalı ve gene bitkili bir tank yapmak istiyorum.. Abi artık sıkıldım valla 5 cm için feragat edicem onuda uzunluğuna sayıcam.. Astronot için az mı gerçekten ? Gerçi daha hiç araştırmasına girmedim.. En ufağından 2-3 tane alıp senelerce bakmak istiyorum açıkçası.. İstediğim gibi bir tankla 2si arasında 10cm farkediyor aslına bakarsan.. Eski akvaryumu transfer edip elden çıkarıcam komple.. 2 tanede atman armatürüm var onlarıda elden çıkarmam lazım artık annemlerin evinde isyanlar başladı. :)))

14. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Volkan tabii ki 5-10 cm. için konuşmaya değmez.
    Bence ayıracağın alana sığacak en büyük ölçü olsun derim ama tabii diğer faktörleri de göz ardı etmemek gerektiğini de kabul ederim.
    Artık ortak karar vermeniz gerek,bu bir
    Ev kira mıdır,veya değişme ihtimali var mıdır,malum nüfus artışı durumunda yeni oda ihtiyacı doğar, bu iki
    Her şey yolunda dersek,bitkili için en ne kadar fazla olursa o kadar iyi,değil mi?
    Astronot kardeşimiz ise 35 cm. civarı oluyor malum,eh bu boyu yakalamak için de bol bol yüzme alanı lazım, 130 cm. yetersiz duruyor bence.

15. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Volkan kardeşim astronotlar devasa boyutları ile akvaryumlarda çok ilgi çekiyorlar.Ama Serdar abininde dediği gibi o devasa boyutlara gelebilmek için devasa akvaryumlara ihtiyaç duyuyorlar.Eğer koca koca astronotlar beslemek istiyorsan sanırım 180-200 cmlik bir akvaryuma ihtiyacın olacak.Bu arada Serdar abi senin uzun zamandır forumda yorumlarını göremiyordum.Abi bir olumsuzluk falan yoktur inşallah.Bundan sonra inşallah o güzel yorumlarını zevkle okumaya devam ederiz.

Aguila Negra bunu beğendi.
  16. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Ne Astranot'u Volkan, uzayamı gidiyorsun?:)

Ne oldu bitkili aşkı?:smiley33:

17. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Valla Serdar abi akvaryum ebat konusunda bir problemimiz yok şuanda.. Ben gerçi salona istiyordum ama salonda istediğim ebatlarda boşluk kalmasına rağmen tankı oraya koyarsam co2 tüpü falan hoş bir görüntü olmuyor.O bakımdan misafir odasına koyucaz.Orda yer müsait..

Astronota eziyet olacaksa tabii ki o ebatlarda bir tanka sokmam onu.. Uyarılar için teşekkür ederim Serdar ve Mustafa hocam.. Hani diyodum yavrudan alırım öyle büyütürüm ama sonra illa ki dediğiniz boyutlara geldiğinde 2 metrelik bir tanka ihtiyaç duyacaksa isteklerimize gem vururuz olur biter :)

Valla Murat abi bitki ve vatozlardan sonra tür değişeceksem bu astronot olur diyordum zaten ilk etap için ama şu şartlarda başlamadan biten bir proje olmaktan öteye gitmedi. :)

Ee şimdi 8 mm kayıt kuşak mı yoksa 10mm çıplak mı olsun tankım ? :)

18. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Volkan bey akvaryum ve mobilya konusunda size yardımcı olmak isterim. Hangi semtte oturyosunuz. ebat ve sistem hakkında mesaj atın size kendi müşterimden fiyat aldırayım, ben 75x60x50 60x40x40 sump boru sistemi dahil 5x5 mm çam destkten mobilya falan (yeni başlayan yaşam ortamı tuzlu suda mevcut resimleri), 400 liraya mallettim sanırım sizde sump falan olmıcak. 10 mm camdan öncam 12mm extra clear oldu, bana sorduğum her yer en aşağı 600 en fazla 1000 lira fiyat çektiler bilginize benim sisteme.

19. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Teşekkür ederim Fatih bey ilginize.. Halkalı toplu konutlarında oturuyorum.Tank ebadı 125*50*60 mobilyalı ve üstünü tam kapatan kapaklı bir akvaryum arıyorum.. Sumpa gerek yok bitkili tank yapacağım zaten.. Benim isteğim hemen şu olaya girmek.Çünki fiyat aldığım beta akvaryum 530 TL 'ye bu aynı söylediğim gibi olan tankı 10mm kayıt kuşaklı ve dolaplı bir şekilde 25 Ağustos teslim olmak şartıyla veriyor.

Arkadaşımın firması ise elinde mevcut olan 130*45*55y lik akvaryumu 8mm kayıtlı kuşaklı yada 10mm kayıtsız kuşaksız hemen evime gönderebiliyor.Bana özel fiyat ve ödeme kolaylığı ile. Ve benim işimde acil olduğundan dolayı bu daha cazip geliyor.Sizin verdirebileceğiniz teklifide görmek isterim bilgim olması açısından..

Teşekkür ederim ilginize..

20. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Teklif verecek olan ben değilim volkan bey, :) ben muhasebeciyim ve imalat yapan müşterim var aslında dışarıya kesinlikle parekende satışı yok kendisi toptancı ismi duyulmuş bi marka, sadece bana opsiyon olarak arkadaşlarına yapabilrim dedi bende bunu Forum yararına kullanmak istiyorum. Forum üyesi herkese. yeriniz yakın olsa yada nakliyeyi halletmiş olsanız inanın uygun fiyata halledebilirdiniz.

Sayfayı Paylaş