1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Ekipmanları

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ft25 tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar ben akvaryum ekipmanlarımdan istediğim randımanı almıyordum o yüzden ekipmanlarımı değiştirip güçlendirmeye karar verdim.Tabii bunun yanı sıra dekorasyonda da yenilikler yaptım.İlk olarak 25 w ısıtıcı akvaryumu istediğim derecede ısıtmıyordu bende bunun için ısıtıcımı 100 w lık ısıtıcıyla değiştim.Ondan sonra filtrelerimdeen ilk başta memnundum fakat kendi yaptığım filtredende randıman alamamaya başladım.Bunun üzerine bir tane atman 400l/h kapasiteli bir şelale filyre aldım ve malzemelerini iyice güçlendirdim.Ondan sonra arka fonumu siyah ve mavi yaptım siyah maviden daha iyi göründüğü içinn siyahı tercih ettim.Ondan sonra bir bitki aldım ve akvaryuma yerleştirdim anubias coffeefolia adlı 1 btki yerleştirdim ve buna uygun bir lamba aldım.Arkadaşlar İnşallah bir yanlışım yoktur varsa söylemenizi rica ederim. Saygılarımla...

2. taygun

taygun Guest

Akvaryum Ekipmanları

Furkan Merhaba,

Siyah fon bence çok iyi bir seçim. Derinliği çok güzel yansıtıyor.

Diğer konularda birşey demek zor. Çünkü akvaryumun hacmini bilmiyoruz. Ekipmanlarının yeterliliği görebilmek için su miktarını da bilmek gerekir.

Tabanda kum olarak ne var?

Tşk.

3. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Akvaryum Ekipmanları

Merhaba Furkan. Öncelikle şunu belirteyimki forumda bu kadar genç arkadaşları görmek beni çok mutlu ediyor.her zaman savunduğum bir konu var.aileler çocuklarını bu tür faydalı uğraşlara teşvik etmeliler.sorularına gelince.siyah fon bencede çok doğru bir seçim.özellikle japon balıklarının bulunduğu akvaryumlarda.akvaryumun yaklaşık 50 litre kapasiteli.25 w.lık bir ısıtıcı zaten yetersiz.100 w ideal.japonlar suyu fazla kirlettiği için filitre yüksek kapasiteli olursa temizlik daha iyi sağlanır.benim 1500 litrelik bir havuzum var.filtrasyonu saatte 2100 litrelik bir atmanla yapıyorum.üstelik atmanın çıkışına bir hortum bağladım ve çıkan suyu içi elyaf dolu bir kova basıyorum.böylelikle havuzun suyu sürekli tertemiz kalıyor.başarılar.

4. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Akvaryum Ekipmanları

Abi akvaryumum 54 lt ve dipte midye kırığı var bitkiyide içi bitki kumu dolu bir saksıya ektim ve akvaryumda 4 japon var.

5. taygun

taygun Guest

Akvaryum Ekipmanları

Bu durumda 54 litrelik tankın yaklaşık minimum 42-44 litre aktif kapasitesi vardır. Bu durumda 100 watlık ısıtıcı ve 400 l/h şelale filtrenin yeterli olduğu kanısındayım..

Kum olarak midye kırığı yerine gözenekli bir kum seçseydin bakterilerin yerleşmesi için çok daha geniş bir alan elde ederdin.

Yine de ekipman bence yeterli.

Sayfayı Paylaş