1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Fikri

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde methapor tarafından 30 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Arkadaşlar,Üstadlar ve herkez yazlık aldık ve yazlığa akvaryum almak istiyorum.Bana bir tane fazla büyük olmıcak ama maxımum maliyet 2 milyar olmalı sizce bu para miktarıyla en iyi hangi boyutlarda akvaryum(ama sadece akvaryum değil dış filtre,ısıtıcı vb hepsi olcak) kurabilirim.Aşağıya almam gerekenleri yazıcam ama cevap ve ekstra şeyleride ekleminizi rica ederim.

1.Maliyet en fazla 2 milyar tl olmalı,
    2.Akvaryum boyutları,
    3.Dış filtre vb önerileriniz,kısacası makine olarak ne önerirsiniz,
    4.Yem tavsiyeniz,
    5.Tür tavsiyeniz,

Eksiklerimi eklerseniz sevinirim :)

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Cevap: Akvaryum Fikri

Tuzlu sumu düşünüyorsunuz yoksa Tatlı sumu düşünüyorsunuz

3. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Onuda size bıraktım ama tuzlu su daha iyi galiba çünkü kocaman karadeniz önümde ama pek bilgim olmadığı için tatlı su tercih ediyorum.

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Polat Bey;

Aslında yazdığınız soruların bir kısmına daha önce açmış olduğunuz konularda cevaplar vermeye çalıştım. Ancak ben denizin cevapları sizi tatmin etmneye yetmiyor. Umarım diğer arkadaşlarım ve abilerim size daha çok bilgi aktaracaktır.

İçinize sine sine akvaryumunuzu kurmanız dileği ile,

Saygılarımla.

YIKIKTEMO, Heliak, METİN SUVAR ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Polat bey daha önceden yazıldı, çizildi fakat icraat göremedim ben. Tekrardan yazalım...

150*60*60 540 lt bir akvaryum olur ve iyi bir hacimdir.

Büyük akvaryum düşünüyorsanız sumplı olması daha avantajlıdır.

Bir çok canlıyı bu akvarumda barındırabilirsiniz. Yani tür seçimi size kalmış durumda ve yem seçimide bakacağınız türe göre.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  6. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Merhaba Polat Bey,
    Bakın bu hobinin,zevkin bir sonu yok.Araştırdıkca,okudukca,baktıkca yeni bir şeyler öğreniyor ve daha çok kafamız karışıp "Yoksa şöyle mi yapsam?" durumları oluşuyor.Bunu kendimden dolayı biliyorum.O yüzden siz burada almış olduğunuz cevaplar içinde size zevk ve maddi olarak hangisi daha çok uyuyor ise onu alıp o yolda ilerleyin derim.Yoksa gerçekten de kafa çok karışır.Özellikle de benim gibi bir amatör iseniz o daldan o dala zıplar "Aaaa bu daha güzel...aaa bu daha hoş..." der durursunuz.Sakın yanlış anlamayın lütfen.Sizin bunu yaptığınızı kast etmiyorum.Sadece benim gibi böyle bir duruma düşebileceğinizi belirtip uyarmak istedim.Siz size yazan tecrübeli arkadaşların sözlerine kulak verin bence.

Sevgilerimle,

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

2000 liraya 2 metrelik güzel bir akvaryum kurulur.Hemde sumplu aydınlatmalı vs.

Sayfayı Paylaş