1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Filtre Sistemi Geliştirmek

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde Ramazan0368 tarafından 21 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Ramazan0368

Ramazan0368

İsim:
    Ramazan Karayel
    Öncelikle herkese kolay gelsin arkadaşlar benim SOBO WP 1200F marka iç filtrem var ama ön cama üflerken bile en düşük ayarda lepisteslerimi rahatsız ediyor çeşitli malzemelerden yapılan tepeden sumplara baktım fakat akvaryumum 65*25*30 ebatlarında olduğundan fazla büyük benim için bu iç filtreyle yapabiliceğim güzel ve yer kaplamayan basit bir proje varmı aklınızda eğer yoksa suyu aşırı şekilde hareketlendirmesini engelleyebileceğim hakkında görüşlerinizden faydalanmak istiyorum.(Not:Hava hortumunu bük,ayar vanası tak gibi şeyler dışında fikirler paylaşırsanız sevinirim o sadece suya giren kabarcık sayısını azaltıyor bildiğiniz üzere)

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM...

2. RuFKaD

RuFKaD

Yer:
    BORNOVA_İZMİR
    İsim:
    HARUN KIR
    resimdeki gibi bir aparat takabilirsin ayarlarsan filtrenin su çıkış haznesine, sorununun bi hayli çözülebileceği inancındayım. umarım işine yarar bu bilgi temo19

Ekli Dosyalar:

vanlyy bunu beğendi.
  3. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Akvaryum ebatlarınıza göre debisi yüksek zaten. Filtrenin içine sık göznekli elyaflardan koyun. Haznenin kapasitesini biraz zorlarsanız debisi mutlaka düşecektir.Hem buşekilde kaba pislik geçişi sıfıra düşürülmüş olur.

RuFKaD bunu beğendi.
  4. Ramazan0368

Ramazan0368

İsim:
    Ramazan Karayel
    Teşekkürler arkadaşlar elyaf sanıp yastıkların içindeki yumuşak silikonlardan koydum oda çok güzel tutuyo şu an bide filtreyi ön camla arasında 1.5 cm olacak şekilde ayarladım lepisteslerde etkisi yok nerdeyse oksijen ayarınıda baya bi indirdim giriş yerini bantlayarak motor hafiften ınılıyo az daha zorlarsam kendime yeni bir filtre alıcam :D Yeterli şu anlık Harun kardeşim senin dediğin şekli araştırdım yorumlar dağılan havanın motor etrafında dönerek filtrasyonuda yavaşlatacağı yönünde bi sorunla karşılaşırsam o yöntemide deneyeceğim teşekkürler.Koray kardeşim bişey soracağım yapmurlama aparatı alsam faydası olurmu tank için yoksa şuanki hali yeterlimi ?

Sayfayı Paylaş