1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akvaryum filtresi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Tatlı Balık 55 tarafından 9 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. Tatlı Balık 55

Tatlı Balık 55

Yer:
    samsun
    İsim:
    Onurcan KALKAN
    ben bir filtre almak istiyorum bu şu şekilde olan ismini bilmiyorum ama zemine kumun altına konulan boru şeklinde bir filtre bu filtre şelale filtre mi yokasa başka filtremi yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler portal6.gif:nazar:

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: akvaryum filtresi

Bahsettiğiniz şey hava duvarı sanırım. Ama filitreleme ile ilgisi yoktur.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Onurcan merhaba yanlış hatırlamıyotsam senin akvaryum 100x50x50 bence uygun bir dış filitre al sana uygunu o olacaktır. :temel:

4. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Filtre dediğin yerden hava kabarcıkları çıkıyorsa Hakan Bey'in de yazdığı gibi bu bir hava taşı felan olmalı?Akvaryumun için ben iç filtre tavsiye etmiyorum.Yeterli,daha doğrusu çok sağlıklı olmaz.Bu ebatlardaki bir tanka en uygunu dış filtredir.Her bütceye uygun çeşit çeşit markalar var.Filtreye ayırabileceğin rakamı belirtirsen uygun ve iş görecek filtreleri yazarız.

5. Tatlı Balık 55

Tatlı Balık 55

Yer:
    samsun
    İsim:
    Onurcan KALKAN

60 tl ayırabilirim portal6.gif

6. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Aklımdan çıkmış.Tank kaç litreydi hocam?Yada ölçüleri neydi bir daha yazarmısın lütfen :)

7. Tatlı Balık 55

Tatlı Balık 55

Yer:
    samsun
    İsim:
    Onurcan KALKAN

100*50*50 250 lt :)

8. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Hocam şimdi o ebattaki bir tanka en mantıklısı dış filtre olacaktır.Ancak bu rakamlara doğru dürüst bir dış filtre bulabilme imkanı yok.Kendimizin yapabileceği ve forumumuzda da bulunan "DIY" bölümünde bir çok örneği bulunan kendi imalatımız olan dış filtreler yapabiliriz."Yok ben uğraşamam.Zaten geçici bir şey olsun idareten" derseniz de sizi götürebilecek en mantıklı çözüm "Atman HF-600" dür.Saat'de 650 litre devir daimi olan,6watt saatlik tüketimi olan bir şelale filtredir.İçindeki karbon kömürü olan kartuşu çıkarıp iki kat bayan çorabına saracağımız KALİTELİ karbonu alıyoruz.En alta bir kat elyaf koyuyoruz.Onun üzerine karbonumuzu ve onun üzerine de iki kat elyaf daha ekliyor ve kullanıma başlıyoruz.Filtreyi çalıştırmadan önce filtrenin içine taşacak kadar su doldurup öyle çalıştırıyoruz ki su hava boşluğu kalmayıp su çekimi başlayabilsin ve motoru yanmasın.Suyun suya aktığı bölümü 1,5 - 2 cm.suyun üstünde tutarsak suyumuza gereken oksijeni de sağlamış oluruz.Sessiz ve çok iyi temizlik yapan bir filtredir.

Ancak belirttiğim gibi dış filtre en iyi performansı sağlayacaktır.Ancak ille de dış filtre ve ucuz olsun derseniz Jebo markasının 625 ve 825 modelleri ile bir çok akvaryumcuda bulabileceğiniz Aqua,Heqo gibi markalar da var.Ama bunların bir sorun çıkarmasına da hazırlıklı olmak gerek.Ne tür balık besleyeceksiniz bu tank içinde?

9. Tatlı Balık 55

Tatlı Balık 55

Yer:
    samsun
    İsim:
    Onurcan KALKAN

sarı prenses beslemeyı düşünüyorum

10. Tatlı Balık 55

Tatlı Balık 55

Yer:
    samsun
    İsim:
    Onurcan KALKAN

bide şu kömürü illa koymam gerekmi onu motorun yanında verirlermi

:smiley33:

11. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Ben daha hala dış filtre diyorum.150-200 lira tutar.Diğerleri belirttiğim gibi pek bir performans göstermez.Ancak onu alacağınıza Atman HF-600 alın belirttiğim gibi.Gene en düzgünü budur ve iş görür.Ama yazmış olduğum değişikliği üzerinde yapın.Fiyatı da 50 lira civarında.

12. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Kömür dediğiniz aktif karbon. Kullanmak zorunda değilsiniz aslında. Ama suyunuzun berrak kalmasında çok büyük rolü olur. Bazı markaların kutusundan çıkar zaten ama belli sürelerde değiştirmek gerekir. Bende şiddetle dış filitre diyorum.

13. Cevap: akvaryum filtresi

Bende dış filitre diyorum.250 litrelik tankın yükünü hiçbir şelale filitrenin kaldıracağını düşünmüyorum.

14. Tatlı Balık 55

Tatlı Balık 55

Yer:
    samsun
    İsim:
    Onurcan KALKAN

teşekkürler herkes için

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Onurcan 60tl ye azkulanılmış dış filtre bula bilirsin hatta bizim siteye arıyorum diye ilan ver.

16. polatcan

polatcan

İsim:
    Nejat AYDIN
    Aradığınız ürünü aşağıda yazdım internette canpette var.

Boyu UF-12P 12 Parçalı Akvaryum Taban Filtresi 45*30 cm

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

18. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK
    hocam kesinlikle dış filtre