1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Fiyatı

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde umut özkan tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumun alt dolabı var mı, dolabın içinde yer durumuna göre 70x50x40 bir sump olur. Söz ettiğin akvaryum olmaz küçük. Sistem durduğunda boru hizasına kadar bir miktar su sumpa inecek, o ölçüler yetmeyebilir.

Delik delmek yeterli bu aşamada. Akvaryumun arka cam uygun olan sağ veya sol taraftan üstten 8 cm aşağıdan delinebilir.

2. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Öncelikle dolap yok abi masa gibi mobilyadan bir masa yapmayı düşünüyorum.O zmn abi akvaryumun sağ köşesinden üstten 8 cm aşağıyı ölçüp deldireyim çap olarak ne kadar delincek abi o kunuda da bilgim yok.

Birde abi veli bey deliği deldir dursun dedi. Dediğin ölçülerde bir sump tankını mecburen yaptıracağım yine 6 mm cam kullanılır ama fiyat tam olarak ne olur konuda bir fikrim yok dediğim gibi çok fazla bir fiyat tutarsa maalesef yaptıramam.1 ay fln sonra yaptırabilirim ancak.Bu takdirde deliği deldirsem su çıkışı olmayacak mı o delikten veya deldikten sonra bunu önleyebileceğimiz bir durum olabilir mi?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence endişelerin çok yersiz Umut. Masa olsun altı boş sonuçta. Sump olarak kullanmaya başlamakta mümkün, deliği delip saklamakta mümkün.

Kova, plastik kasalar sen camdan yaptırana kadar yürür gider idare eder. Dış filtre alıp, sonra sumpa geçip kenara koymak çok akıllıca olmasa gerek.

Delik bir adet yeterli ama kafa motoru debisi buna göre fazla yüksek olmamalı. Saatte 3000–4000 litre aralığında kalmalı. Delik çapı 50mm usta anlar, 50. Redüksiyon takılacak ve arka ve öne dirsek takılacak.

4. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    :) Şimdi abi tamamen senin dediğine göre yaptıracağım yani sen ne dersen bende gidip camcıya onu söyleyeceğim. Öncelikle sağ yukarıdan aşağıya 8 cm ölçüp 50mm çapında sadece bir tane delik deldiriyorum değilmi.Camcıya yaptırabileceğimiz başka bir şey varmı?

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Ben akvaryumcudan bu marka dış filtre aldım ama parasını vermemiştim ve 1 kaç gün geçmedi debisi öyle bir düştü ki anlatamam. Diğer markalara göre daha uygun ve daha az yaktığı doğru ama tavsiye eder miyim orası şüpheli? Akvaryumcuma geri götürdüm ve başka marka ile değiştirmesini istedim.Ancak elinde başka marka olmadığını 3 yıl her parça değişimini ücretsiz yapacağını diyip bozulan bir parçasını hemen yenisi ile değiştirince parasının bir kısmını vererek eve geldim. O gün bu gündür hala kullanıyorum. Her ay filtrenin borularını içini dışını komple temizlemek gerekiyor. Yoksa 1 ayın sonunda o ilk debinin yarısına yakın bir debi ile karşılaşıyorsunuz. Alacak olan arkadaş bunlara dikkat etsin.
    Beni şuan idare ettiği için değiştirmeye gerek duymuyorum ( biraz da maddiyattan sabrediyorum ) ama elime geçen iyi bir para ile kesinlikle çok sağlam bir dış filtre alacağım kesin...
    Parçalarını sorun.. Akvaryumcunuz ücretsiz değiştiririm diyorsa alın yoksa 10 düşünüp 1 alın derim ;)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sağ kenara 4–5 cm mesafeden, üstten aşağı 8cm den delik başlasın. Redüksiyon varsa taksın onu sor bakalım.

Not: Soru işareti mesajların silinmiştir...Anında yanıt alacağız diye bir kural yok.

7. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    :) abi camcı bekliyordu da o yüzden biraz acele ettim kusura bakmayın. Camı fabrikadan alacak abi rodajda orda olacak az önce yanına gittim söyledim fabrikada deldiririz dedi parada istemedi:) .O zaman abi arıyorum şimdi sağ kenara 4 cm yukarıdan aşağıya 8 cm 50 mm çapında kestireyim. Sadece sağ köşeye bir adet delik olacak değil mi abi. Fabrikanın yaptıracağı başka bir şey varsa siz bana bildirin abi de bende onlara bildireyim. Ben çok fazla anlayamadığım için siz ne derseniz o olacak.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Başka bir şey yok, iki delik yan yana delinse de olur ama bence tek delik yeterli gelir gayet güzel. Hava motoruna gerek kalmadı, filtre hortumu yok, içeride ısıtıcı yok, daha ne olsun.:)

9. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Tek delik yeterli olursa ikinciye gerek yok abi bilmediğim için yorum yapamıyorum ama.Gerekliyse yaptırayım abi.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence tek delik olsun yeter.

11. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Abi şimdi deliğin çapının ölçüsünü camcının anlayabileceği bir dilden söyleyebilirsek ona göre ölçü vereceğim.50 lik boru yapışcak abi dedim ben ama tam olarak anlayamdı yinede.Birde abi 70 50 40 ebatında 6mm rodajlı cama 60 tl dedi.Fiyat iyimi?Birde abi tahmini bir fiyat çıkartacak olursak sumpun mağzemeleri ile birlikte bana ne kadara maal olur? Teşekkürler.

12. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Abi para konusunda çok fazla bir sıkıntım kalmadı o yüzden fazla abartmamak şartıyla gerekli olanları sen bana söyle.Bende ona göre alayım.Öncelikle sumpun olacağı deliğin sağ köşeden 4 yukarıdan aşağıya 8 cm baslatıyorum.Deliğin ölşüsünüde 50 lik pimaş boru yapışcak dedim ama açıkcası camcı çok fazla anlamıyor.Camcının anlayacığı dilde ölçüleri söylersen abi bende camcıya bildireyim.sumpu 70 50 40 ölçülerinde 6mm camdan yaptırıyorum 60 tl fln tutuyor.Bazı sumplarda gördüm abi içine 3 4 adet dik cam atıp bölme yapmış bizimkindede olcak mı?

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sump un fiyatı uygun içine bölmede yapılsın birde kafa motoru tamamdır,dış filtreden daha ucuza çıkıyor...:)

aa.png

14. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Kardeşim şimdi anladığım kadarıyla 50 lik pimaş boruya göre bir delik delinecek ve boru oraya yapıştırılıcak.Akvaryum su seviyeside borunun yarısına kadar gelecek doğru mu ?Doğru ise8 cm braz fazla değilmi delik başlangıcı için?

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tamam işte 8cm aşağıdan hesaplarsan 5cm pimaş yukarıda da 3cm kalıyor gayet normal,ama istersen 7cm den başlat...:)

16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  17. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Hımmm.Ben öyle düşünmemiştim kardeşim.8 cm den sonra delik başlıcak yani deliğin üst kısmı 8 cm de olcak die anladım.Ozmn 4cm fln yapıştırcağım çıta gelir çıtanın 1 cm altından delik başlasın yani 10 cm anca olur.50 lik pimaş borunun çapı 5 cm oluyor degilmi ?

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Umut kafan karışmasın, o deliğe ağzı yukarı bakan dirsek takılacak. Pimaş mimaş bizde tarih oldu. Fotoğraftaki redüksiyon Fırat boru ve bahçe sulama malzemesi satan yerlerde var. Buna takılan içi vidalı dirsekler de var ama para tabii. Ucuza kaçacaksan pimaş silikon ile yapıştırılabilir.

Sumpa bölme yapabilirsin. Suyun indiği yerden su alttan, diğerinde üstten geçerek ilerleyecek. Evde internet gidik sumo çizimi ekler arkadaşlar. Dirsekler sende yukarı bakacak. Pimaş olacaksa stil yapışarak aynı. Deliğin üstü 8 cm aşağıdan başlayacak.:)

Redüksiyon;

dscf1631k.jpeg

Akvaryum sump dirsek.jpeg

19. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen borunun çapı 5cm yukarıda 3cm kalıyor 5+3=8

20. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Buraya kadarını anladım abi.:)Fotoğrafla daha iyi oldu.Şimdi abi bu görünen dirsekten su sumpa inecek.Filtrasyon geçircek ve kafa motoru suyu yukarı basacak tekrar akvaryuma gelen su için delik olmıcak değil mi?

Sayfayı Paylaş