1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Fiyatı

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde umut özkan tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Arkadaslar yarın sump için boruları alacağım 5 cm çapında ne kadar boru alayım suyun sumpa inişi için birde bu inşaat mağzemesi satan bayağı büyük bir yapı market var bulundugum bölgede.Bu market ten sump için alacağım baska birşey varmı?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Umut 5 cm boyunda ne kadar boru alacağını buradan biz bilemeyiz, arkadan çıkan dirsekten itibaren aşağı sumpun o taraftaki bölmesinin içine kadar ölçüp alacaksın boruyu.

Kule kullanacak mısın bilemiyorum ama tatlı suda gerek olmayabilir. İlk su inen hazneye süngerler, elyaf vb ekleyebilirsin ama bunlar suyu su dışında karşılarsa güzel olur. İstersen ucuzundan aşağıdakinden al ve çekmecelerine sünger, elyaf, mercan kırığı vb ekle o bölmede. Aynı zamanda sesi keser.

Akvaryumun arka delikten redüksiyon çıkacak mı yoksa pimaş mı oluyor ona karar ver ve öyle boru al, alacağın boru olmaz yoksa.

sump kule.jpg

3. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Ne gerekiyorsa olacak artık siz ne derseniz yaniii:)Sump tankının parası felan ödendi sadece boru kaldı sump dizaynı için.Redüksiyon düşünüyorum sanırım o vidalı oluyor güzel olsun hersey yapıştırma çok sağlıklı olmayabilir benimn gözlemlerim kadarıyla tabi.Ama yinede siz neyi önerirseniz o olacak.70-50-40sumpu 15-15-40 bölmeyi düşünüyorum.İlk bölmede su geçişi alttan olacak 4 cm boşluk bırakılsın diyorum.İkinci bölmede de üstten olacağı için üstten 4cm boşluk kalısn sonra 40 cm haznede kafa moturuna gitsin su diyorum.Her zaman ki gibi önerilere ve eleştirilere açığım.Değerli portal üyeleri aklınıza yatmayan veya şurası olmamış dediğiniz yer varsa lütfen söyleyin.Ben 3 4 gündür arastırıyorum ama sizler kadar olamam tabi.Teşekkürler.

4. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    3 Saattir redüksiyon için butün nalbur yapı mağzemeleri inşaat mağzemeleri tesisatçılar elektirikçiler ne var ne yok heryeri gezdim ama mağlesef yok demir var bir kaç yerde vidalı ama plastik gösterdiğiniz redüksiyon hiç bir yerde yok ve istedigini bulamassın diyorlar.Ne yapacağımı şaşırdım:(

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Umut ben yazmıştım sana ama, bunu nalburda bulamazsın. Fırat Boru bayii ve bahçe sulama malzemeleri satan yerlerde var. Yollarız olmadı sana diyeceğim ama kargo işi bitti, hafta içi de ben ilgilenemem. Alparslan'a özel mesaj at istersen durumu izah et yardımcı olabilir sana.

6. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Bulunduğum yer ilçe oldugu için küçük fırat boru bayii malesef yok.Biraz daha arastırayım pazartesi günü nevsehire bakayım bulabilirsem gerek yok bulamazsam Alparslan ile irtibata geçerim artık.Teşekkürler abi.

7. fırat boru nevşehir bayi - YENİ MH.TURSAN SK. NO:25/A - NEVŞEHİR MERKEZ / Nevşehir
    0384 213 53 90

umut özkan bunu beğendi.
  8. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Teşekkürler abicim.:)Buldum sonra buraya baktım sen yazmışın.Aradım yerini öğrendim yarın gideceğim.

9. tamam umut ne demek kolay gelsin belki kargolarlar sorsaydın

10. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Yalnız ben redüksiyonu sordum adam kaçtan kaça dedi.Bana kaçtan kaça lazım aceba:)

11. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Abi 20-25 km fln ya birazdan gitmeyi düşünüyorum arabam var.ben 50mm(5 cm çapında) deldirdim deliği.Bana kaçtan kaça redüksiyon lazım ki?:)

12. ben ince konuları hiç bilmem umut kusura bakma acemiyim daha ama sana şöyle yardımcı olabilirim belki 20mm boru için alparslanla olan muhabbetime göre 20mm dişli olan kısmın çapı yani ben zorlaya zorlaya sokabilirsem deniyicem olmazsa zımpara ile deliği genişletmeye çalışıcam diye planlıyorum...

13. benim geri dönüş deliğinin çapı 20mm

14. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Tamam abicim teşekürler Bu ara da sende kurulum yapıyorsun sanırım sanada kolay gelsin.:)

15. saol teşekkürler yardımcı olabildiysem ne mutlu acemi desteği bu kadar oluyor :)

16. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    50mm 5 cm çapında delik delindi hatta 5 6 mm daha geniş delik kaça kaç redüksiyon gereklidir aceba?

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kaça kaç değil Rıdvan o başka bir şey de anlamış olabilir. 50. lik redüksiyon olacak. Fotoğraf göster yap bir şey. Devamı için oradan 50. lik siyah boru da al ölçtüğün kadar. Dirsekte sor. İçi rekorlu yoksa düz al uydurulur veya onlar baksın orada.

18. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Evet arkadaslar büyük uğraşlar sonucu istediğimiz redüksiyonu buldum.Nevşehire gittim fırat pene orda yoktu.Bende ürgüp e geldim artık şansa dedim bi tane sulama boruları satan bi yer gördüm sorayım dedim.:) 1 saat fikir alışverişinden sonra istediğim oldu.Herkeze teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Farklı bir şekilde tasarlamış sana, biraz daralıyor aşağı doğru ama sorun çıkarmaz debi ile ayarlanır. Bu akvaryum arkasında kalan kısım olacak sanırım, akvaryuma delinen deliğe takılma şekli nasıl ve akvaryum içinde dirsek olacak mı?

20. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Abicim akvaryum için delinen deliğe mawi boru gircek.Dirseğin biri dışarıda diğeride akvaryumun içinde olacak.Bu arada gözüken mavi boru kısaltılacak dirseklerden girdikten sonra sizinde onayınız ile borunun gözüken kısmını 2 cm olarak ayarlamak istiyorum.Tabi uygun olursa.

Sayfayı Paylaş