1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Fiyatları ve Deniz Akvaryumu Fiyatları

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 5 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum Fiyatları olarak bakarsak düşünceleriniz nedir? Deniz akvaryumu fiyatları tarafında benim son zamanlardaki gözlemim artık sanki hazır yapılı satılan akvaryumlar kalkıyor gibi. Bunun yerine istenilen ölçü, bicim, şekil ve filtrasyon yapısında yaptırılıyor. Yine gözlemlerim çerçevesinde hazır akvaryumlara göre bu tarz yapımların daha ucuz olduğu ve daha çok ilgi çektiği yönündedir. Bu rakamlarla yaptırılan akvaryumları kıyaslarsak düşünceniz nedir.

Hazır Boyu marka Akvaryum Fiyatıları Kıyaslama:

Boyu marka akvaryum 400 Litre. Fiyatı 865 TL. Mobilya bilinmez kalitede ancak yeterli güçte. Sump sistemi yok, Tuzlu akvaryumuna uygun ibaresi var.

Benim akvaryum ve Fiyatı:

Akvaryum sump sistemli, Litre 350 Litre. Sump dahil, arka fon dahil, tesisat dahil, içi strafor kaplı, ağaç ayak destekli ve su geçirmez mobilyadan yapılı, camlar rodaj kesimli. Fiyatı 600 Türk Lirası.

Sizlerinde kurulumlarda karşılaştığınız hazır akvaryum fiyatlarını ve tercih ettiğiniz akvaryumun fiyatlarını yazmanızı rica ederim. Akvaryum seçiminde kim nasıl haket etmeyi doğru buluyor görelim:

TencoMelih bunu beğendi.
  2. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Cevap: Akvaryum Fiyatları ve Deniz Akvaryumu Fiyatları

Bende yazayım Temel Abi:)
    Metrobüs teyim, aksam detaylı olarak yazarım

3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Hazır sistem akvaryumları ve kendimizin yaptıracağı tankların fiyatını en ince ayrıntısına kadar araştırdım diyebilirim.Hazır sistem akvaryumlarda En stte yer alan resimdeki gibi,120x40x50 ebatlarında mobilyalı (profilsiz) bir sistem,Minjiang markaydı sanırım?Fiyatı 850 lira.Bulabildiğim en uygun fiyat buydu.Bazı arkadaşlar bana tatlı su tankları için 3700 lira fiyat dahi verdiler.Ya insanlar kafayı yemiş ya da ben bu işte daha hala bir adım ileriye gidememişim?Fiyat tekliflerini görmek isterseniz özel mesajla sizlere yollayabilirim.Şaka gibi fiyatlar verilmişti.Kendimin yaptırdığı 150x60x60 yandan sumplı,üst sürgü buhar camlı,40x40 profilli,rodajlı,10mm,mdf mobilyalı tankımın fiyatı 900 tl.100 tl de nakliye bedeli etti 1000 tl.Bunun içinde üst kapakda 4 floresan aydınlatma ve her birinin ayrı ayrı açıp kapatma düğmesi ve bir timer zamanlayıcısı var.Ayrıca yine üstte elektrik bağlantısı için yer alan 4-5 elektrik prizi bulunmakta.

200 lira da tüm filtrasyon ve motor ekipmanı tuttu.Toplamda bana 1200 liraya mal oldu.Bu tarz bir hazır tankın fiyatı 1500-1800 lira arası fiyatı var.Kaldı ki ne istediğiniz gibi bir kurulum ne de istediğiniz gibi bir sistem belirleyebilme şansınız var.Kullanılan malzemeler tam anlamıla "Bahtınıza ne çıkarsa" misalidir.Bu ölçülerde çıkan bir tankı mobilya üstüne oturtturuyorlar.Bu bile çok büyük bir risktir.Demir profilsiz bu tarz bir düzenek göze almak da çok kolay olmasa gerek?

Ben yeni tank alacak olan herkese kendi içlerine sindiği gibi bir kurulum yaptırmalarını tavsiye ederim.Hazır sistemlere güvenemiyorum.Tuzlu su tanklarında ise bu daha da bir önem arz etmekte.Kendi sisteminizi kurmak daha iyi.Belki mağazaya gidip alıp gelmek olmuyor.Hazırlansın,çıksın gelsin derken belli bir zaman geçiyor.Ancak ileride sıkıntı yaşanabilecek sıkıntılar konusunda da en sağlamı kendimizin yaptıracağı sistem ve tanklardır.

TencoMelih bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teşekkürler Eray güzel vurgulardı gerçekten. Fiyattan ziyade mesajın içerisindeki ''İsteğiniz gibi'' kavramı aslında daha önemli. Hazır akvaryumların ölçü ve genel görünümleri de bana ilginç geliyor işin aslı.

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Zaten tek artıları görünüşleri şayet seni doğru anladıysam?Filtreleme sistemleri çok sağlıksız.Malzeme belli değil.Hal böyle olunca dış görünüş mümkün olduğunca cezbedici olacak ki satılabilsin.Ben çok uzun bir araştırma süresi sonucunda hazır sistem tüm kurulumlara karşıyım.

6. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Şu anda piyasada parasının ederi tek hazır akvaryum komple resif sistemi olan Red Sea Max 250, deniz akvaryumu kurmaya karar verdiğim Ağustos 2011'de piyasada ödeme koşulları ve nakliye farklarına göre 2800'den 3500'e kadar fiyat çekiliyordu. Tabi bazı şuursuzlar çok farklı fiyatlarda istemedi değil.

Çin malı akvaryumlar için ise bir şey demek zor, aynı markaya ve ebata 3 kata kadar çıkan farklı fiyatlar söyleyebiliyorlar. Yani piyasa "tuttuğunu..." usulü çalışıyor. Tahminim bu çin malı akvaryumların akvaryumculara gelişi çok ucuz.

En iyi yöntem ne istediğini bilmek ve buna göre akvaryumu yaptırmak yada bizzat yapmak. Birde her camcının daha önce yaptığı şeker kutusu kadar akvaryumları gösterip "biz akvaryumda yapıyoruz abi" lafı var ki tam evlere şenlik.

7. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İSTANBUL Başakşehir/Gaziosmanpaşa
    İsim:
    Selim CÖMERT

Bende ilk kurmak istediğim akvaryum için baya dolaştım cam ve akvaryum fiyatları aldım. Ama çok farklı fiyatlar vardı. 10 mm Cam için fiyat aldığımda 130 x 55 x 65 450 tl istediler akvaryum eminönünde 550 tl idi ama sump sistemi yoktu. Daha sonra forumdan İsmail arkadaşımız bir akvarum imalatçısını önerdi atladım oraya gittim ve aynı ölçülerde sump dahil olarak 600 tl ye yaptırdım. Mobilyası ve profil sehpasını kendim yaptım. Maliyet baya düşmüştü.

8. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Yaklaşık olarak tahminimce maliyetleri yazıyorum.

1-) 180*60*H:60cm Extra Clear Bilgisayar Kesimli , rodajlı Tank
    a)Hazır: 2000TL ve üzeri
    b) Diy Kendi Yapımım: 300TL
    2-) 180*60*H:90 Ahşap cilalı özel yapım sehpa
    a)Hazır: 1000 TL ve üzeri
    b) Diy Kendi Yapımım: 300 TL
    3-)5 m² Parlak MDF Mobilya
    a)Hazır: 2000 TL
    b) Diy Kendi Yapımım: 1000 TL
    4-)Borulama Sistemi
    a)Hazır: 300 TL
    b) Diy Kendi Yapımım: 100 TL civarı
    5-)Led Aydınlatma 300 Watt
    a)Hazır: 2000TL ile 3000TL arası
    b) Diy Kendi Yapımım: 1000TL
    6-)Protein Skimer 1000LT ile 2000 Lt arası
    a)Hazır: Tahminimce 3000 TL
    b) Diy Kendi Yapımım: 500 TL
    7-)Yosun Duvarı
    a)Hazır: Yapan yok ?
    b) Diy Kendi Yapımım: 200 TL
    :cool: Elektirik Tesisatı , sigorta paneli, kablolama , havalandırma sistemleri, zamanlayıcı sistem
    a)Hazır: 2000 TL
    b) Diy Kendi Yapımım: 500 TL

Toplam Hazır Fiyat : Tahminimce 13000 TL civarı
    Toplam Diy Kendi Yapımım: Tahminimce 4000TL civarı.

TencoMelih bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Burada onemli olan bazi unsurlar var elbette. Ozkan bu isin erbabi yapti etti ve hatta 12 kisi toplandik toplu yaptik gene bizden tek basina uyguna mal etti. Fakat DIY yapmak biraz da kabiliyet isi. Aslinda konuyu acarken DIY tarafinda degildim. Cunku herkesin harci olmadigi bir gercek. Zaten her turlu kendin yap hayaraniyim ama bir turlu akvaryum yapimina isinamadim. Yapip da su kacirmadi diyen de cok az gordum.

Ben aslinda iki farkli ama ayni kapiya cikan unsuru degerlendiriyorum.

Biri akvaryumcuya gidip dukkandaki bombeli veya duz sehpali akvaryumlari satin almak.

Digeri de akvaryumu yine bu alanla ilgilenen esnafa yaptirmak. Benim bir tespitim var acik yazayim.

Mesela sadece tuzlu su uzerine canli ve ekipman satan esnafin siparis uzerine akvaryum yaptirdigi ustalar var. Dukkanda akvaryumlar yok ama belirliyorsunuz yapilip geliyor. Bu tarz akvaryum yaptirmakla bilindik hazir akvaryumlari almak arasinda da inanilmaz fiyat farki ve acik yazayim iscilik farki var. Cok daha kaliteli ve kullanisli, ustelik sump sistemli vb.

Bana hazir akvaryumlarin ilginc geldigini yazdim evet ama begenmedigimden ilginc diyorum. Soz ettigim sekilde cok daha estetik akvaryumlar yapilabiliyor bana gore.

Cep mesaj...

10. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Bende bir iki kelam edeyim...
    Diy bazı akvaristler için güzel bazı akvarist arkadaşlar için sadece zahmet.
    Ben neden mi diy yaptım, cevabı çok basit, bu bir hobi ise bende böyle uğraşılardan zevk alıyorsam zevk aldığımdan yaptım, parasal yönü ikinci planda.
    Bu demek değil ki bütün akvarsitler diy yapmalı. Bu düşünce çok yanlış, zevk alıyorsa bu uğraşılardan ve yeteneği varsa yapmalı. Zevk alıyor ama yeteneği yok, diy yapmak isterse bu sefer başkasına diy yaptırmak zorunda kalınıyor buda hoş sonuçlar doğurmuyor.
    Standart akvaryum alınımda fiyat bazında çok farklılıklar çıkmamaktadır, ama birazcık ebatlar büyüdümü, standart ölçülerin dışına çıkıldığında sistemleri fiyatları çok abartlı şekilde artıyor.
    Tabiki özel yapım akvaryumların işçilik olsun malzeme olsun kalitesi standar akvaryumlarla kıyaslanmaz, ama fiyatları küçük akvaryumlarda uygunken akvaryum ölçüleri biraz büyüdümü fiyatlar çok abartılıyor.

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Akvaryumu uygun fiyata ve istenildiği ölçüde istenildiği gibi yaptırmak için imalatçılara yaptırmak gerekli. Hem istediğiniz ölçüyü yaptırıyorsunuz hemde daha uygun fiyata hemde petshoplara göre çok daha uygun.

Benim akvaryumum 100*50*40h mobilyalı,sumplı ve 350 liraya yaptırdım.

12. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Bir zamanlar (doksanlarin sonu) piyasada bol miktarda Eheim MP akvaryumlar vardi, sonra ne oldu bilmiyorum bir daha goremez oldum. Hayatimda gordugum en guzel silikon isciligine sahip akvaryumlardi bunlar, hic unutmam o zamanki kanka ile bu sekilde silikonlama nasil yapilir diye kafa yormustuk. hala satiliyor mu ? nerede? ne fiyatta? bilen var mi?

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ben o markayı bilmiyorum ama Dolphin akvaryumlara hastaydım. Siyah silikon kullanan ilk akvaryumdu hatırladığım. Yok şimdilerde görmüyorum. Fakat kaç sene önce bilmiyorum ama 250 Liradan aşağı dolaplı akvaryum hatırlamıyorum. Şimdi kimbilir ne kadardır.

14. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Bulunduğumuz şehre,ilçeye,kasabaya göre dahi fiyatlar değişim gösteriyor.Aynı kalite camı biri başka biri başka fiyata veriyor.Yukarıda yazdım.150x60x60 ebatlarında,yandan sumplı bir sistemi Ankara da herkesin bildiği bir imalatcıya yaptırdım.Herkes bu imalatcıdan çok memnun.Malzeme ve işçilik on numara deniyor.Fiyatı Manavgat'a kargo dahil 1000 tl.Sump malzemeleri felan derken hepsi bana yaklaşık 1300 liraya geldi.

Yukarıda yazdığım ölçülerdeki bir tatlı su tankını Antalya merkez de araştırdım ve farklı fiyat teklifleri aldım.Normal hazır sistem değil,petshop un yaptıracağı tank için bana verdiği fiyat 3700 lira oldu.Yani tamam anladık serbest piyasa var ancak alenen de bir adam bu kadar keriz yerine konulup soyulmaya kalkışılmaz.Tuzlu su kurulumu için bu para istense eyvallah.Ancak tatlı su tankı için bu ölçülere bu fiyat kelimenin tam anlamıyla adiliktir bence.

DIY işi zevk işi.Kişi mutlu oluyorsa ve en önemlisi elinden geliyorsa kendi sistemini kendi hazırlayabilir.Ama benim gibi yetenek yoksunu bir adamsa bu tarz şeylerden uzak durmakta fayda vardır diye düşünüyorum.Ama DIY konusunda tek uzak duracağım konu tank yapımı olurdu.Bir çok yerde bir çok kişi silikonlarken hava aldırıyor ve bunun sonucunda da su sızmaları yaşanıyor.En azından sırf camı bilen birine yaptırmakta fayda görüyorum.Tabi elinizden geliyorsa da kendiniz yaparsınız.

15. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İSTANBUL Başakşehir/Gaziosmanpaşa
    İsim:
    Selim CÖMERT

Bu aralar bende araştırma içindeyim zaten, dükkandaki nanomu büyültmeye karar verdim. 60 x 45 x 50h yandan dursuo sistemli akvaryum fiyatları alıyorum. Bağzı yeler 90 tl diyor bağzı yerler 150 tl diyor aralarda da fiyat verenler var. Bu yüzden ikilemde kalıyorum. Camları alıp yapıştırmak istesem iş yerinde mümkün olmayacak işlerden ötürü. Bakalım halen araştırma içindeyim.

16. Pounce

Pounce

60x60x50 boyutlarında önü ex-clear durso sistemli akvaryum yaptırmak ne kadara mâl olur?
    Ayrıca kendimiz yaparsak ne kadara mâl olur?
    Hangi yöntemi önerirsiniz? DIY yapımda yardımcı olabilir mi portal ailesi ? :bilmem:

17. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Valla dostum 60x60 çok büyük bir ölçü değil bence yaptir çok birşey tutmaz.

Seyyar cihazdan online.

18. Pounce

Pounce

Yarın imalatçıları tek tek arayıp soracağım.
    Aldığım cevapları burada paylaşırım, hem de portala fikir vermiş olur..

19. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Araştırırsanız ankarada güzel ve maliyetli yapan yerler var ben iki gün önce görüştüm.140-60 -50 80 -60 -60 iki tanka 300 tl dediler.Nakliyeyi otobüs şirketleri ile yapıyorlar.80 tl fln gibi bir ücret te nakliye tutuyor.Bence çok uygun.

Sayfayı Paylaş