1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.
  2. En düzeyli, özgün ve kaliteli içeriğe sahip deniz akvaryumu forumunda bulunmaktasınız. Keyifli paylaşımlar...

Akvaryum Fiyatları

Başlığı 'Tatlı Su Genel Paylaşım Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Kurucu Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Akvaryum fiyatları genel ekipman açısından olsun, suyun içinde tutulacağı cam hazne olsun veya yardımcı akvaryum malzemeleri fiyatı açısından bir fikir alışverişi yapalım dedim. Elbette biz kendi ortamımız içinde akvaryum fiyatları üzerine fikir alış verişinde bulunurken kendin yap (DIY) kavramının doğrularını da ekleyerek yapacağız. Bazı arkadaşlar şöyle diyebilir; 'Kendimiz yaparsak daha pahalı olmaz' ama ne yazık ki tersine fikrimi aktaracağım. Portal baktığınızda Kendin Yap kavramına ağırlık veriyor gibi görünüyor ama işin hiçbir zaman artı ve eksilerini göz ardı etmeden yapmaya çalışıyor. Her türlü ekipmanın DIY yapımına mantıklı bakıyorken akvaryum yapımına mantıklı bakmıyorum. Tabii neden bakmadığımı kendi yaşadığım olayla belirtmek isterim, Özel Akvaryum Fiyatları konusundan yaptırma akvaryum örneklerine göz atabilirsiniz.

Akvaryum Fiyatları İçinde Bulunan Resun MINIMOON 450 FİLTRE 240 Lira

[​IMG] Resun MINIMOON 350 Filreli. 140 Lira.

[​IMG] Uzak Doğu Hopar R-328 Lambalı Akvaryum. Fiyatı 100 Lira.

Mobilyalı akvaryumlara doğru yükselen fiyatlar karşımıza çıkıyor doğal olarak.

[​IMG] Boyu ELEGANCE EA-100 FİLTRE VE IŞIK SİSTEMLİ. Fiyatı 865 Lira
    .
    Bu kıyası kendim de yaptım son akvaryum arayışımda ve Forumdan Murat arkadaşımla bir esnaf arkadaşta bir modelde ama çeşitli boylarda yapılmış bir sump sistemli akvaryumlar gördük. Fiyat sorduk 300 ile 700 lira arasında. Akvaryum camları şeffaf cam, yani normalden iki katı pahalı olan bir cam. Kalınlıkları olması gereken mm değerinin daha da üzerinde. Cam rengi hafif koyu renk gibi duruyor ve özel siyah arka fonu yapılmış, akvaryumun sehpası tamamen galvaniz üzerinde kaliteli ağaç sehpa ve onun üzerinde son derece kaliteli bir dolap. Bu akvaryumun aşağı yukarı aynı ölçülerinde olanını Murat arkadaşımız Dıy olarak yaptı ancak aynı rakama mal etti. Kötü mü oldu akvaryum hayır ancak ikimizde acaba evdekileri elden çıkarsak bunlardan birini mi alsak diye ciddi ciddi düşündük. Bu akvaryuma bakış açısı bence ciddi olarak düşünülmelidir.

Akvaryum Fiyatları Ekipman Tarafında Ne Durumda

Ekipman Fiyatları bazında ülke geneline bakarsak artık nedense değişken bir fiyat yapısı olduğunu görüyoruz. Uç noktalarda satılan dış filtrelerin artık sanal mağazalarda satılması esnaf bazında tedirginlik yaratmış ve fiyat indirmiştir. Kendin Yap yapımları bazında bakarsak; Evet birçok ekipmanın kendin yap olarak ortaya çıkarılması çok ama çok karlı olabilir. Fakat bu kavrama asla alınmaması gereken ekipmanlarda vardır. Basir bir örnek vermek gerekirse; ısıtıcı yapmaya çalışmak ilk aklıma gelen. Filtre sistemleri, aydınlatma sistemleri, akıntı Sistemleri, pratik faydalı ekipmanlar gibi diğer ekipmanlar artık platformumuzda örnekleri ile sunulmuştur ama bunların bazılarında da son derece profesyonel yapımlar ve hatta orjinalinden daha kaliteli olmalarına rağmen orjinaline yakın rakama mal olanları da var. Akvaryum fiyatları bir bütün içinde değişken ve kalite kıstası en büyük değişkenlik nedeni.

Akvaryum Portalı

2. murer

murer

Ad-Soyad:
    Murat ERCAN
    Gördüğümüz akvaryum hala aklımda desem yalan olmaz, evdekinin satılması bir yana, eski akvaryumdan yeni akvaryuma aktırılması beni ürküten tarafı, bu olay oalmasa, bir dakika durmadan gider alırım.

Bende tüm ekipmanların dıy yapılmasını seviyorum, ama konu tank olunca hiç değmiyor açıkcası, yeni ile hazırın arasında oynasa 70-80 TL oynar, bence değmez. Çok zahmetli bir iş.

3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Ad-Soyad:
    Erman PEHLİVAN
    Abi aslında merak ettim akvaryumları. Resim olsa, daha net fikir söylenebilir.

4. emmi_06

emmi_06

Ad-Soyad:
    Özgür ABAY
    Temel abi,akvaryumun işçiliği nasıldı acaba?
    Bu arada abi,camı direk fabrikasından almak daha hesablı gibime geldi.En basit örnek kendi tankım için veriyim.100*70*60 10 mm camdan yapılma tanka 130_300 tl arası fiyatlar çekiliyor.
    Aksan,taymur,yağmur vb şirketler çok fahiş fiyatlar çekiyor.Yani abi,birde en öenmelisi dediğim gibi içşilik faktörüde çok önemli,ama gelgelim 2 firma arasında 2 kata fark oluyor.

İçşiliki güzel olan firmalarda abartıyor bazen.Kendi açımdan söylüyorum.Yaptırdığım tankın silikonları 1mm bile şaşmayacak,çoğu kişinin imal ettiği tankları beğenmiyorum açıkcası.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Kurucu Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Özgür inan görmen gerekir çok süper olmuş. Buldum fotoğraflarını.

6. Courageous

Courageous

Ad-Soyad:
    Özkan Yürekli
    Benim tank 130*90*H70 cm ve cam kalınlığı 15mm. Tankı yapmadan önce birkac firmadan fiyat aldım, cam artı yapım 1500 TL den aşağıya fiyat çeken olmadı. Ben 500 TL mal ettim varın siz hesaplayın hangisi daha ekonomik. Ama şuna katılıyorum 10mm cam kalınlığını gecmeyen tanklar hazırları daha ucuz gibime geliyor, cam kalınlığı artınca biraz daha özel yapıma girdiğinden fiyatlar fahiş oranda artıyor.
    Saygılar.....

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Kurucu Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Evet Özkan akvaryum büyüdükçe ve sen daha sağlam bir yapı istedikçe fiyat artıyor bu doğru. Fakat akvaryum büyüdükçe yapımıda o oranda zorlaşıyor ve tabi riskide. Herkesin altından kalkacağı iş değil biraz da.

8. aktassa

aktassa

Ad-Soyad:
    Sait AKTAŞ
    Bende akvaryum vb. Ekipmanların hazır olmasından yanayım.Tabi bunu da bile bile ahiş fiyat verenlerden alarak değil de bir tanıdığımızın önereceği yerlerden alarak sağlayabiliriz. Zaten dekor ürünleri aldığımız akvaryumla olmaz. Besleyeceğimiz balığın isteklerine ve ihtiyaçlarına göre dekore etmeliyiz.

Ben bir acemi olarak böyle düşünüyorum Hatalı mıyım arkadaşlar?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Kurucu Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Bence hatalı yanları var. Ekipmanların hazır alınması konusunda elinden gelmeyenler için çok normal karşılanmalı ama ben yazıda da belirttiğim gibi asli olarak cam akvaryumların hazır alınmasından yanayım. Bunun dışlında ısıtıcı hariç ekipmanların başarılı yapımlarına platformda şahit olduk. Bunları gördükten sonra hazır olmalı demek hele kielinden gelenler için biraz zor.

DIY kendin yap bölümünü bir gezin iyice bence. İllakiyapmak değil ama en azından fikirler verecektir.

10. aktassa

aktassa

Ad-Soyad:
    Sait AKTAŞ
    Sanırım tam olarak anlatamadım ben.
    Bütün ürünleri hazır paket olarak değil. Örneğin belli bir ölçüye kadar akvaryumu ( su tankımızı) hazır almalıyız.
    Yoksa tank içerisinde bir paket olarak gelen ısıtıcı, pompa, bitki gibi dekorları hazır almamız çok da doğru sayılmaz.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Kurucu Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Aynen katılıyorum. Bütün malzemeler içinde akvaryumlardan nefret ederim. Beslebencek balık türüne karar vermeden bu tarz ekipmanları edinmek hem de mecburen edinmek hatadır.

Akvaryumun her şekilde hazırını tercih ediyorum ben nedense. Fakat yapana saygı elbette duyuyorum. Herkesin işi değil hacimli akvaryum yapmak.

12. balıkosman

balıkosman

Ad-Soyad:
    Osman Tuna
    Cevap: Akvaryum Fiyatları

Biraz düşününce hak vermemek elde değil ama bazı hobiciler camları sağdan soldan buluyor ve değerlendiriyor.Mobilya başka bir beceri ama yapıyorlar becerikli olanlar.

13. The_ReligiouS

The_ReligiouS

Ad-Soyad:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Akvaryum Fiyatları

Ben Ankara'daki izlenimi anlatayım. Burada 2 türlü üretici var biri tok artık yükünü almış gözü doymuş ama işinin de bir o kadar ehli ve fiyatlar bazen uçabiliyor. Şöyleki sumplı mobilyalı 150*60*60 bir tankı 10mm camdan 1500 TL ye yapıyor. Ama onun kalitesinin sadece yarım sınıf altında aynı tankı 1100 Liraya yapanda var. Birde orta sınıfa orta sınıf işçilikle hitab eden kitle var ki bunlarda 600 e aynı işi yapıyor. Ben şuan kullandığım tankın sadece camını dışardan aldım ki serveni zaten biliyorsunuz. 400 TL ye mal oldu komple akvaryum. Eksiklerim oldu ilk olması sebebi ile hesaplama hatalarım oldu. Ancak 2. tankımı da alsam yine sadece cam ve sumpını hazır alıp yine mobilyasını kendim yapmayı düşünüyorum. Hem daha kaliteli hem daha uyguna çıkıyor o zaman 1500 TL fiyat aldığım tankı 1000 TL ye mal edebiliyorum. Tabi bu işler biraz da imkan ve el yatkınılığı ile alakalı.

Tags: akvaryum

Sayfayı Paylaş