1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum hacmi

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde ogiler tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Merhaba arkadaşlar İnternet kaynaklarında örnek olarak yellow tang en az akvaryum hacmi 120 litre deniyor bu 120 litre sumpla beraber mi yoksa 120 litre sadece yüzdüğü hacim yani akvaryum hacmi mi?

2. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Sanırım sadece akvaryum hacmi! Ama yinede üstadlara bi sormak lazım .

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum hacmi

Güzel soru tebrik ederim. Bu sorunun yanıtı arama motorunda bile yoktur. Bunun nedeni ise, verilen oranların klasik makale içinde kalıplaşmış litre ölçüleri olmasıdır. burda:gif

Konuya biraz da balıkların türleri ve beslenme alışkanlıkları yönünden bakmak gerek. Yellow tang gün ağırmasıyla başlayan ve gün batımına kadar devam eden bir beslenme periyoduna sahip. Ancak bu beslenmesi abartılı atık yükü olarak lanse edilse de bitkisel ağırlıklı beslenen bir balıktır. Benim görüşüme göre balığın boyu göz önüne alınarak hacim yani yüzme alanı belirlenmeli. Balık boyu 7-8 cm cıvarı ise 100 litre su alan bir akvaryum uygundur. Sump su hacmini artırır bu da önemli bir katkıdır su kalitesine. Ancak soruda olduğu gibi sadece hacim ile değil balığın türü ve beslenmesi göz önüne alınarak bunun yanında yüzme hacmide hesaplanmalıdır.

4. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Akvaryum hacmi

Tamam 100 litrelik bir akvaryum buldum 5 6 cm lik yellow eklesem 50 litrede sump.

5. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Oğuz kardeşim besleyeceğin canlıları ne sen nede biz belirleyebiliriz bunu ancak öncelikle senin sabrın ardından su değerlerin , su değişimlerin ve kullanıcan ps belirler nanolarda harikalar yaratan akvaristler bunu unutma !!!

6. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Akvaryum hacmi

Orası öyle tabii ama sonuçta su değerleri ve ekipmanlar bana kalmış dolaylı olarakta canlı seçimide bana kalıyor süper mantık değil mi. danso:

Sayfayı Paylaş